Stegu Płytki elewacyjne STEGU
Przejdź do:
Cennik
Zobacz firmę w innym dziale:
Kamień dekoracyjny
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 189926
Porady od Stegu
Obudowa kominka z kamienia dekoracyjnego i płytek cegłopodobnych - 5 przykładów aranżacji
Zastanawiasz się nad tym, czym obudować kominek? Czy wybrać kominek tradycyjny, biokominek, a może kozę podbijającą w ostatnich latach rynek wnętrzarski? Przedstawiamy 5 przykładów aranżacji obudowy kominków z kamienia dekoracyjnego i płytek cegłopodobnych.
Architektura wnętrz komercyjnych - czyli aranżacje, które mają rozpieszczać!
Dobrze przemyślana oraz właściwie zaprojektowana przestrzeń komercyjna przekłada się na sukces całego biznesu, niezależnie od branży jakiej on dotyczy. Harmonijna gama kolorystyczna, dodatki z materiałów dopasowanych do charakteru przestrzeni,nastrojowe, punktowe oświetlenie, muzyka oraz zapachy tworzą oryginalne i klimatyczne otoczenie. Wszystkie te rzeczy wpływają na zmysły i kreują emocje, które w przyszłości będą kojarzyć się z danym miejscem.
Styl industrialny w domu - biała gładź, surowa cegła i... płytki architektoniczne!
Prostota i minimalizm wnętrz w stylu industrialnym zachwycają wielu z nas i podbijają rynek wnętrzarski. Odzwierciedlają dobry gust i są synonimem luksusu. Co trzeba wiedzieć o stylu industrialnym i jakie elementy wyposażenia oddają jego charakter?
Wnętrze w stylu romantycznym - aranżacje wystroju z płytkami ściennymi
Jak przełamać słodycz wnętrz urządzonych w stylu romantycznym, tak by nabrały nieco ponadczasowej elegancji? Przedstawiamy kilka aranżacji z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego.
3 cechy kamienia dekoracyjnego, które trzeba znać
Piękno kamieni możemy dostrzec niemal wszędzie - jest częścią naturalnego krajobrazu, który z chęcią przenosimy do wnętrz. Obecność kamieni naturalnych w domu jest dobrym sposobem na wprowadzenie relaksującej atmosfery w jego wnętrzach. Oprócz zachwytu nad wizualną stroną kamienia, warto poznać także praktyczne zalety tego materiału.
Jak dobrać kolor ścian do kamienia dekoracyjnego?
Piękne wnętrza cechują dobrane połączenia materiałów, np. kamienia dekoracyjnego z odpowiednimi kolorami ścian. W jakich proporcjach warto je ze sobą zestawić? Przestawiamy popularne i piękne kamienie dekoracyjne, które można zestawiać z różnymi farbami, i opowiadamy o tym, jak działają na nas poszczególne barwy.
Rustykalny dom - 7 sprawdzonych kamieni dekoracyjnych na elewację
Styl rustykalny kojarzy się z ciepłymi kolorami ziemi, z teksturami inspirowanymi naturą, z sielską wsią, z delikatnością i beztroską. Jak urządzić dom w stylu rustykalnym, i jakich materiałów użyć na elewacji, by zarówno wnętrze domu, jak i jego obejście, tworzyły spójną całość?
W 2022 roku cegła we wnętrzach nadal w modzie
Są materiały tak ponadczasowe, że nie jest ich w stanie nadgryźć żaden ząb czasu. Takim właśnie tworzywem dla ścian i elewacji jest cegła. Nie zawsze czerwona i nie zawsze o kształtach regularnego sześcianu, wciąż ma wiele do zaoferowania współczesnym trendom wnętrzarskim.
Cechy i uzupełnienie stylu industrialnego płytkami architektonicznymi
Styl industrialny przyjął się w polskich domach. Loftowe przestrzenie łączą tradycyjny wygląd z nowoczesnością, będąc synonimem luksusu i dobrego gustu. Dzięki prostocie i minimalizmowi możemy postawić zarówno na ideane dopasowanie wszystkich elementów, jak i wprowadzić do wnętrza jego wybrane elementy (tworząc własną, personalną aranżację) lub nadać charakteru zestawiając go z odważnymi kolorami.
5 pomysłów na elewację
Tynkowanie, to najpopularniejszy sposób wykończenia elewacji. Nie jest jedynym, którym można nadać styl, podkreślić charakter architektury domu, wyrazić indywidualność i zróżnicować strefy. Funkcje te warto podkreślić na przykład za pomocą okładzin. Doskonałe do tego są płytki elewacyjne (płytki zewnętrzne) Stegu - cegłopodobne i kamienne.
Czy kamień ozdobny może relaksować?
Włochy, Szwajcaria, Francja i Hiszpania to kierunki, do których najczęściej udajemy się w sezonie zimowo-wiosennym, żeby wypocząć i nabrać sił na przetrwanie "polskiej pluchy". Oprócz niekończących się tras narciarskich, rewelacyjnej pogody i malowniczych widoków, urzeka nas w tych regionach coś jeszcze…
Jak fugować płytki cegłopodobne, aby ich nie pobrudzić?
Fugę przygotowuje się w czystym wiaderku, co minimalizuje powstawanie wykwitów. Najlepiej przygotowywać fugę w porcjach po ok. 2 kg., w celu wyrobienia jej w przeciągu 15-20 minut. Przy pogodzie jesiennej, bez słońca i wiatru, czas "życia" (tzn. czas, w którym fugę można jeszcze nakładać bez straty wytrzymałości na ścianie) wydłuża się do 30 minut.