Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy kanalizacji, urządzenia przeciwzalewowe

KESSEL wprowadza na rynek nowy odpływ liniowy i przepompownie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-03-01

Dla firmy KESSEL nowy rok rozpoczyna się spektakularnie.Po zakończeniu szeroko zakrojonej fazy projektowania, 14 stycznia zapadła decyzja o budowie wielofunkcyjnego budynku biurowego w Lenting. - Nowy budynek ma stworzyć nowoczesne środowisko pracy dla naszych pracowników oraz oferować jeszcze więcej przestrzeni na innowacje - mówi Edgar Thiemt, Członek Zarządu i Szef Zakładu Produkcyjnego KESSEL AG.

Swój wyróżniający się na rynku potencjał innowacyjny przedsiębiorstwo potwierdza właśnie wprowadzeniem do oferty trzech nowych produktów, które w sprzedaży dostępne będą już od kwietnia 2021r. Należą do nich: odpływ prysznicowy Linearis Infinity, przepompownia Aqualift S 100/200 oraz przepompownia Aqualift S Basic.

Możliwość układania odpływów także w narożach

Linearis Infinity 60 i 90 poszerza asortyment urządzeń odwadniających KESSEL o odpływy szczelinowe, oferujące możliwość wszechstronnego dopasowania. Daje to nieskończenie wiele możliwości indywidualnego kreowania łazienek z odpływem w podłodze, zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych.Odpływy są oferowane w bogatej palecie kolorów, w dwóch rodzajach powierzchni (szczotkowana i polerowana) i w różnych długościach pokryw. Można je dowolnie przedłużać i układać,także w narożach.

Linearis Infinity 60 dzięki swojej niewielkiej wysokości zabudowy, wynoszącej tylko 60 mm, jest najniższą konstrukcją odpływu prysznicowego na rynku. fot. KESSEL
Linearis Infinity 60 dzięki swojej niewielkiej wysokości zabudowy, wynoszącej tylko 60 mm, jest najniższą konstrukcją odpływu prysznicowego na rynku. fot. KESSEL

Zastosowane pokrywy wykonane w całości ze staliszlachetnejV4A, zapewniają niezwykle wysoką jakość wykonania, plasując tym samym produkty w segmencie marki premium. Ta klasa stali charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na korozję. Dzięki niskiej wysokości zabudowy, wynoszącej jedynie 60 mm, Linearis Infinity 60 jest dodatkowo najniższym odpływem prysznicowym na rynku, zachowując przy tym wysokie wartości przepustowości.

W celu osiągnięcia jeszcze większych przepustowości, powstała również wersja Linearis Infinity 90. KESSEL oferuje oba produkty jako kompletne zestawy zawierające wszelkie potrzebne do montażu elementy.Ułatwia to instalatorom i glazurnikom zabudowę, ponieważ nie muszą już troszczyć się sami o potrzebny im osprzęt.

Odpływ prysznicowy Linearis Infinity można dowolnie skracać i przedłużać - zarówno w linii prostej za pomocą niewidocznych elementów do połączenia, jak i w narożach przy użyciu łączników kątowych (30, 45 i 90 stopni).

Elastyczne odwadnianie budynku przy minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce - przepompownie Aqualift S 100/200

Aqualift S 100/200 to zaprojektowana przez firmę KESSEL wielostronna, wolnostojąca przepompownia do ścieków niezawierających fekaliów.W zależności od ilości napływających ścieków wybrać można zbiornik o pojemności 100 lub 200 litrów. Gotowe do podłączenia urządzenie odwadniające, dzięki swojemu niewielkiemu zapotrzebowaniu na miejsce, może zostać zabudowane także w terminie późniejszym w mniejszych pomieszczeniach.

Przepompownia Aqualift S 100/200 w wariancie Mono lub Duo. fot. KESSEL
Przepompownia Aqualift S 100/200 w wariancie Mono lub Duo. fot. KESSEL

Przepompownia Aqualift S 100 może zostać zainstalowana w istniejącej już studzience pompowej.Do skutecznego odwadniania budynku przepompownię wyposażono w jedną lub w dwie wydajne pompy (wariant Mono lub Duo).

Nadaje się ona zarówno do klasycznego budownictwa mieszkaniowego, jak i do użytku przemysłowego - np. do stosowania w połączeniu z separatorem tłuszczu (umiejscowienie za separatorem tłuszczu). Aqualift S 200 Duo jest rozwiązaniem idealnym do instalowania za separatorem tłuszczu. Dwie pompy zapewniają, że ciągłość odwadniania nie zostanie przerwana.

Kompaktowa, wytrzymała i estetyczna przepompownia Aqualift S Basic do ścieków szarych

Aqualift S Basic to propozycja KESSEL na niewielką przydomową przepompownię, do instalacji wewnątrz bądź też na zewnątrz budynku, z przeznaczeniem do ścieków niefekalnych. Jest to rozwiązanie typu Plug&Play (podłącz i używaj), które zapewnia łatwość w instalacji. Aqualift S Basic jest rozwiązaniem uniwersalnym i trwałym. Nadaje się do instalowania w ziemi lub też do montażu w pomieszczeniu. Posiada 20-letnią gwarancję na zbiornik.

Przepompownia Aqualift S Basic wersja Mono z pompą GTF 1250 - S3. fot. KESSEL
Przepompownia Aqualift S Basic wersja Mono z pompą GTF 1250 - S3. fot. KESSEL

Przepompownia Aqualift S Basic występuje w wersji Mono lub Duo z pływakiem, bądź dodatkowo z urządzeniem sterowniczym (Tronic). Posiada opcjonalnie możliwość regulacji pokrywy na wysokość (wraz z nasadą nawet do 600 mm). Montaż bez użycia narzędzi sprawia, że konserwacja jest całkowicie zoptymalizowana. Na uwagę zasługuje też system mocowania pompy na zawieszeniu, pozwalającym na sprawne i bardzo ciche funkcjonowanie urządzenia.

źródło i zdjęcia: KESSEL

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum