Nowe narzędzia firmy Armcell dla Autodesk Revit®

Nakaz stosowania procesów BIM w przetargach publicznych wdrożyły już takie kraje jak Wielka Brytania, Holandia, Dania, Finlandia i Norwegia. Z myślą o polskich projektantach instalacji technicznych firma Armacell przedstawiła nowe narzędzia do dodawania izolacji technicznych dla jednego z najbardziej popularnych programów dla platformy BIM - Autodesk Revit®.

Nowe narzędzia firmy Armcell dla Autodesk Revit®
Armacell Poland Elastyczne izolacje techniczne
Dane kontaktowe:
71 317 29 99/71 396 88 00
Targowa 2 55-300 Środa Śląska

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nakładka BIM upraszcza projektowanie izolacji technicznych

Przygotowana przez Armacell nakładka BIM jest dostępna w  większości języków europejskich  (użytkownicy krajowi automatycznie otrzymają dane w swoim języku) i działa na systemach Windows 7, Windows 10 oraz z wersjami Revit 2015, 2016 i 2017, 2018. i 2019.

Nakładka w dużym stopniu upraszcza projektowanie izolacji technicznych dla procesów BIM. Rozwiązanie firmy Armacell podpowiada użytkownikowi możliwe do wykorzystania systemy izolacyjne oraz konkretne typy izolacji. Wszystkie produkty są pogrupowane w kategoriach w zależności od zastosowania:  ogrzewanie i instalacje sanitarne, klimatyzacja, chłodnictwo i wentylacja, instalacje solarne oraz izolacje akustyczne. W przyszłości planowane jest dodanie osobnej kategorii dla budynków z zielonymi certyfikatami. Korzystając z nakładki Armacell dla Autodesk Revit®  projektant nie musi przechowywać na swoim dysku obszernych bibliotek w wersji rvt.

Program po zaznaczeniu odcinka rury lub kanału każdorazowo generuje wybrany typ izolacji – nie trzeba już ręcznie dodawać grubości izolacji. Pozwala to oszczędzić czas oraz znacząco ograniczyć ilość przetrzymywanych na dysku bibliotek w plikach peryferyjnych. Dodatkowo firma Armacell wprowadziła szereg dodatków, które w jeszcze większym stopniu ułatwiają korzystanie z programu.

Dla przykładu, narzędzie „BOM” daje możliwość sprawdzenia łącznej długości zastosowanych materiałów izolacyjnych Armacell i ułatwia projektantowi stworzenie specyfikacji produktowej. Z kolei opcja „Info” wyświetla szereg informacji technicznych na temat zaznaczonego w projekcie elementu izolacyjnego. Warto podkreślić, że korzystając z nakładki projektant dodaje do modelu budynku sparametryzowaną izolację,  dostępną na rynku, a nie  izolację generyczną, której jedynym parametrem jest grubość.

Obiekty Armaflex upraszczają projektowanie instalacji wody lodowej

Armacell przygotował biblioteki obiektów AF/Armaflex i Armaflex ACE Plus w formacie Revit dla rur stalowych według norm ASTM A106; ASTMA 335, EN-PN 10220 ze szwem oraz EN-PN 10220 bez szwu. Dla każdej średnicy zewnętrznej rury stalowej dobrano produkty w formie otulin, mat, zespołów wielowarstwowych, tak aby finalna grubość izolacji spełniała wymagania 100% lub 50% minimalnych grubości zawartych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Obiekty Armaflex zdecydowanie ułatwiają projektowanie instalacji wody lodowej. Wybierając obiekt z biblioteki Armacell projektant ma pewność, że dobrał właściwie sparametryzowaną izolację na rurociągi wody lodowej, której grubość spełnia wymagania cieplne Warunków Technicznych.

Armacell dla kanały wentylacyjne

Dla kanałów wentylacyjnych firma Armacell przygotowała przykładowe obiekty dla każdej grubości maty AF/Armaflex oraz Armaflex ACE Plus. Stworzono również izolacje wielowarstwowe, tak aby uzyskać wymaganą przez WT grubość 80 mm (kanały prowadzone na zewnątrz). Dzięki temu projektowanie zostało znacznie usprawnione - projektant wybiera z biblioteki izolacji przykładowy kanał z interesującą go grubością, kopiuje obiekt i wstawia do swojego projektu. Obiekt o danej grubości może być użyty do izolacji dowolnego kanału wentylacyjnego w wykonywanym projekcie.

Podsumowując

Nowe obiekty dla Autodesk Revit® przygotowane dla izolacji AF/Armaflex oraz Armaflex ACE Plus umożliwiają  cyfrowe projektowanie izolacji technicznych na rurociągach wody lodowej  spełniających wymagania polskich warunków technicznych (WT). Razem z nakładką firmy Armacell projektant otrzymuje narzędzia pozwalające na zaprojektowanie instalacji wody lodowej, wentylacji, instalacji sanitarnych, kanalizacyjnych zgodnie z polskimi WT. Korzyści wynikające ze stosowania procesu BIM to m.in. oszczędność kosztów, szybszy rozwój sektora budowlanego oraz lepszy wpływ na zrównoważone projektowanie.

Nakładkę i obiekty Armacell dla Autodesk Revit® można znaleźć na stronie internetowej producenta  oraz na profilu Armacell na platformie Archispace

https://www.archispace.pl/search?q=armacell&_mode=items&_num=16&pr=1283279

źródło i zdjęcia: Armacell