Wyróżniamy 4 rodzaje separatorów:
- Separator zanieczyszczeń FAR z przyłączem stałym lub obrotowym.
- Separator powietrza FAR z przyłączem stałym lub obrotowym.
- Separator powietrza i zanieczyszczeń FAR z przyłączem obrotowym.
- Kompaktowy separator zanieczyszczeń FAR z przyłączem prostym lub kątowym.
Budowa i dane techniczne
Jak to działa?
- Separatory powietrza i zanieczyszczeń FAR
Wyposażone są w wewnętrzny element filtracyjny wykonany z tworzywa sztucznego, odporny na korozje, znajdujący się w środkowej części. To dzięki niemu urządzenie jest w stanie efektywnie wytrącać powietrze (do góry) oraz zanieczyszczenia (w dół). W dolnej części separatora znajduje się neodymowy magnes, który zbiera wszystkie opiłki, cząstki metalu i rdzy znajdujące się w medium.
- Separatory powietrza
W ich górnej części znajduje się zintegrowany z całym urządzeniem odpowietrznik automatyczny, który skutecznie usuwa wytrącone dzięki wewnętrznemu elementowi filtracyjnemu powietrze. Dodatkowo kartridż wspomaga wytrącać zanieczyszczenia, które opadają na dno.
- Separatory zanieczyszczeń
W dolnej części znajduje się bardzo mocny neodymowy magnes, który przyciąga wszystkie metalowe cząstki i opiłki zawarte w medium grzewczym bądź chłodniczym.
- Oczyszczanie (dotyczy wszystkich separatorów)
W dolnej części separatora znajduje się zawór spustowy, dzięki któremu po jego odkręceniu wszystkie zanieczyszczenia z instalacji zostają usunięte czyli szybkie i łatwe pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z instalacji.
źródło i zdjęcia: AFRISO