Niezawodny pomocnik do prac terminowych - Sopro prezentuje Rapidur M8 - nową zaprawę szybkowiążącą do jastrychów

Prace związane z wykonaniem jastrychu potrafią dać się we znaki nawet najbardziej doświadczonemu profesjonaliście - nie tylko ze względu na konieczną precyzję wykonawczą, ale przede wszystkim długi czas schnięcia. Tradycyjne jastrychy, które potrzebują nawet 4 tygodni, by uzyskać pożądany poziom wilgotności, stają się w tym przypadku zmorą nie tylko dla glazurnika, ale i inwestora - zwłaszcza w obliczu krótkich terminów wykonawczych. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, Sopro wprowadza do oferty innowacyjną zaprawę szybkowiążącą do jastrychów, która doskonale poradzi sobie z tak niełatwym przeciwnikiem, jak upływający czas.

Niezawodny pomocnik do prac terminowych - Sopro prezentuje Rapidur M8 - nową zaprawę szybkowiążącą do jastrychów
Sopro Polska Zaprawy klejowe
Dane kontaktowe:
22 335 23 00, 22 335 23 09
Poleczki 23 / F 02-822 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Masy do fugowania i uszczelniania

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Efektowny wielozadaniowiec

Sopro Rapidur M8 to gotowa, sucha mieszanka wysokiej jakości spoiw i wyselekcjonowanych kruszyw, zmodyfikowana dodatkiem tworzyw sztucznych, polecana do prac remontowych, gdy kluczowa jest oszczędność czasu, podczas przechodzenia do kolejnych etapów prac wykonawczych. Doskonale sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, zwłaszcza w przypadku wytwarzania szybkowiążących i szybko dojrzewających jastrychów: ogrzewanych, zespolonych, a także pływających oraz jastrychów na warstwie oddzielającej. Wyjątkowe właściwości Sopro Rapidur M8 pozwolą również na szybkie osadzanie słupków ogrodzeniowych, murowanie, osadzanie krawężników oraz wykonywanie wymagających prac renowacyjnych.

Szybki i wydajny pomocnik

Innowacyjna receptura Rapidur M8, oparta na bazie odpowiednio dobranych mieszanek środków wiążących, znacząco przyspiesza czas schnięcia produktu- dzięki niej podłoże będzie gotowe do układania płytek ceramicznych już po 48-72 godzinach, natomiast do układania odpornych na odkształcenia płyt z kamienia naturalnego i sztucznego po ok. 5 dniach. W efekcie, klasyfikację wytrzymałościową CT-C16-F3 (wytrzymałość na ściskanie co najmniej 16 N/mm oraz wytrzymałość na zginanie co najmniej 3 N/mm) uzyskujemy zaledwie po 7 dniach, zaś CT-C25-F4 po 28 dobach. Należy jednak pamiętać, że niezbędnym warunkiem uzyskania parametrów, zapewniających osiągnięcie gotowości do układania w deklarowanym czasie jest dokładne przestrzeganie właściwej proporcji dozowanej wody zarobowej oraz zapewnienie odpowiedniej temperatury obróbki.

Istotną rolę w przypadku tego produktu odgrywa nie tylko poszanowanie czasu, ale i  portfela inwestora. Rapidur M8, przy swojej cenie, wykazuje zużycie na poziomie 19-21 kg/m na 1 cm grubości warstwy, stanowiąc tym samym ekonomiczną alternatywę dla tego typu produktów.

Prosty w użyciu

W tym przypadku głównym atutem Rapidur M8 jest jego formuła - to bowiem gotowa mieszanka przeznaczona do rozrobienia z wodą, do obróbki której doskonale nadają się wszystkie maszyny, zarówno używane do mieszania zapraw, jak i urządzenia wspomagające. W przypadku tak newralgicznych prac, jak wykonywanie jastrychu, czynności mieszania, nakładania i wygładzania, muszą następować jedna po drugiej, dlatego należy przygotować tylko taką ilość zaprawy, którą wykonawca zdąży rozłożyć, wypoziomować i wygładzić w czasie przydatności do użycia, która wynosi 4-5 godzin. W przypadku większych inwestycji Rapidur M8 można z powodzeniem nanosić przy pomocy pompy.

Rada eksperta SOPRO:  Podłoża, na których będzie układany jastrych zespolony, muszą być czyste, suche, trwałe, nośne, odporne na odkształcenia oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność. W przypadku narażenia na działanie wilgoci z sąsiadujących elementów budowlanych np. z podłoży betonowych, w przypadku jastrychu pływającego, wymagane jest wykonanie skutecznego uszczelnienia. Przy konstrukcji pływającej lub na warstwie oddzielającej na ścianach i innych elementach wokół powierzchni, na której układany będzie jastrych, należy przymocować taśmy dylatacji brzegowej. Wykonanie dylatacji brzegowych (obwodowych) wskazane jest również przy jastrychu zespolonym w celu wyeliminowania naprężeń występujących w strefie brzegowej. Jeśli zaprawa Sopro Rapidur M8 ma być zastosowana do wykonania jastrychu zespolonego, podłoże betonowe należy wcześniej oczyścić mechanicznie z mleczka cementowego i warstw obniżających przyczepność np. metodą śrutowania, odkurzyć, zwilżyć a następnie nanieść jako podkład przyczepny Sopro HSF 748 lub Sopro No. 1 400. Zaprawę nakładać bezpośrednio na świeżą warstwę podkładu tzn. metodą "mokre na mokre".

Wszędzie tam, gdzie kluczową rolę inwestycyjną odgrywa czas nie ma miejsca na kompromisy - należy postawić na produkty, które sprostają nawet najtrudniejszym wymaganiom, zagwarantują zachowanie doskonałych parametrów technicznych, a w rezultacie uzyskanie trwałego i stabilnego podłoża, przygotowanego do kolejnych etapów prac glazurniczych.

Cena: 39 pln/ worek 25 kg

Wydajność: 19-21 kg/m na 1 cm grubości warstwy.

źródło i zdjęcia: Sopro Polska