NOWOŚĆ! Arma-Chek Wrap: Samowulkanizujące osłony dla szybszej i łatwiejszej ochrony izolacji technicznych

Arma-Chek Wrap to elastyczne osłony izolacji technicznych, które zapewniają zarówno ochronę mechaniczną, jak i ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki samowulkanizującym właściwościom, ich aplikacja jest łatwiejsza i szybsza, co pozwala na uzyskanie jeszcze szczelniejszych powłok.

NOWOŚĆ! Arma-Chek Wrap: Samowulkanizujące osłony dla szybszej i łatwiejszej ochrony izolacji technicznych
Armacell Poland Elastyczne izolacje techniczne
Dane kontaktowe:
71 317 29 99/71 396 88 00
Targowa 2 55-300 Środa Śląska

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Odpowiednie zabezpieczenie warstw izolacyjnych zapewnia ich dłuższą żywotność oraz gwarantuje utrzymanie właściwości użytkowych. Arma-Chek Wrap to elastyczna osłona zewnętrzna, przeznaczona do stosowania jako pokrycie izolacji technicznych na różnych obiektach budowlanych oraz w zastosowaniach przemysłowych.

Oferuje wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami środowiskowymi, takimi jak wilgoć czy promieniowanie UV. Ponadto, chroni przed większością powszechnych chemikaliów. Może być stosowana na rurach, kanałach, zaworach i zbiornikach urządzeń instalacyjnych, chłodniczych i klimatyzacyjnych, w tym także w pomieszczeniach czystych przemysłu spożywczego.

Zalety rozwiązań samowulkanizacyjnych

Wykonana na bazie poliizobutylenu, osłona Arma-Chek Wrap dostępna jest w postaci elastycznych mat o grubości 1,05 mm. Dzięki właściwościom samowulkanizacyjnym, instalacja materiału jest wyjątkowo prosta i nie wymaga użycia kleju czy taśm montażowych. Wystarczy przyciąć arkusze i owinąć je wokół izolowanej rury, pozostawiając zakładkę 20 mm.

Arma-Chek Wrap w 100% nadaje się do recyklingu i nie zawiera halogenów, silikonu i rozpuszczalników.
Arma-Chek Wrap w 100% nadaje się do recyklingu i nie zawiera halogenów, silikonu i rozpuszczalników.

Samowulkanizacyjny materiał połączy nakładające się warstwy izolacji poprzez reakcję chemiczną, bez konieczności dodatkowych czynności. Co ważne dla wykonawców, wulkanizacja następuje dopiero po 10-20 minutach od nałożenia, co daje czas na ewentualne poprawki i odpowiednie dopasowanie. Do montażu wystarczą jedynie nóż lub nożyczki.

Samozgrzewalne właściwości materiału pozwalają na wyjątkowo szczelne przyleganie, co zapewnia bezpieczne i trwałe uszczelnienie. Jego wysoka elastyczność ułatwia aplikację w trudno dostępnych przestrzeniach, gdzie montaż sztywnych osłon jest niemożliwy. Zachowanie elastyczności przez cały okres użytkowania zapobiega powstawaniu wgnieceń, które mogłyby prowadzić do ściśnięcia izolacji pod spodem i kondensacji na rurze, co skutkowałoby utratą jej właściwości.

Właściwości osłon Arma-Chek Wrap

Innowacyjne osłony Arma-Chek Wrap mogą być stosowane na większości systemów instalacyjnych i urządzeń przemysłowych, zarówno na izolacjach wykonanych z tradycyjnych materiałów, takich jak wełna mineralna czy skalna, jak i nowoczesnych pianek elastomerowych, takich jak Armacell ArmaFlex.

Już jedna warstwa osłony zapewnia szczelność przed dyfuzją pary wodnej, wysoką stabilność UV oraz odporność na warunki atmosferyczne w różnych środowiskach. Wszechstronność zastosowań obejmuje również montaż w systemach podziemnych i podwodnych oraz w temperaturach roboczych od -40 do +100 stopni Celsjusza.

Super elastyczna powłoka umożliwia łatwą aplikację nawet w ciasnych przestrzeniach i w trudnych warunkach budowlanych.
Super elastyczna powłoka umożliwia łatwą aplikację nawet w ciasnych przestrzeniach i w trudnych warunkach budowlanych.

Maty Arma-Chek Wrap są bezpieczne dla użytkowników i przyjazne dla środowiska – nie zawierają halogenów, silikonu ani rozpuszczalników. Są w 100% przetwarzalne i nadają się do recyklingu. Spełniają wymogi zrównoważonego budownictwa LEED v4.1, BREEAM International oraz DGNB QS4 Platin i BNB QN5.

Osłony dostępne są w rolach o szerokości od 70 do 1050 mm i długości 10 metrów. Dodatkowo, dostępny jest czarny kit do montażu na zewnątrz Arma-Chek, który umożliwia zabezpieczenie drobnych elementów o skomplikowanej strukturze.

źródło i zdjęcia: Armacell