PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy uszczelniania budynku

Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY - ekstremalna siła kleju

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-05-13

Jego całkowity czas schnięcia wynosi 60 minut, ale mocno trzyma zaledwie po 15 minutach. To preparat, który sprawdzi się w łączeniu większości materiałów budowlanych. Ma dużą siłę i działa bardzo szybko.

Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY - duża siła, szybkie działanie

Bostik wprowadza na rynek nowy klej o ekstremalnej sile - Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY. To nowy preparat, przeznaczony do trwałego mocowania, który trzyma mocno już po 15 minutach.

Klej Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Jest kompatybilny z większością materiałów i podłoży.

Dzięki ekstremalnej sile - 367kg/10cm² - Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY idealnie sprawdzi się do trwałego klejenia rozmaitych materiałów budowlanych oraz elementów wykończeniowych i dekoracyjnych, w tym wykonanych z kamienia, z ceramiki czy ze stali.

Dzięki ultra cienkiej spoinie, klej trzyma mocno już po 15 minutach, a jego całkowity czas schnięcia wynosi 60 minut. Po utwardzeniu jest lekko elastyczny, a także odporny na wilgoć, na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia.

Bezzapachowy Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY ma neutralny system utwardzania i jest niekorozyjny w kontakcie z metalami.

Klej do wszechstronnego zastosowania

Nowy, ekspresowy, hybrydowy i elastyczny klej od Bostik wykazuje doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych - bez gruntowania. Sprawdza się m.in. w przypadku betonu, kamienia, tynków, wylewki, ceramiki budowlanej, lakierowanego lub impregnowanego drewna.

Swoje zastosowanie znajdzie także w przypadku MDF, HDF, korka, sklejki, płyt wiórowych, stali emaliowanej i nierdzewnej, aluminium, cynku, miedzi, ołowiu, glazury, terakoty, gresu, szkła, luksfery, ceramiki sanitarnej, porcelany, PCW, PU, HPL i twardych tworzyw sztucznych podobnego typu.

Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY - klej do wszechstronnego zastosowania
Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY należy nakładać za pomocą pistoletu ręcznego lub pneumatycznego

Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu i zaawansowanym właściwościom, za pomocą Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY można trwale sklejać takie elementy, jak galanteria betonowa, architektura ogrodowa, ceramiczna lub cementowa dachówka.

Klej ten świetnie łączy płyty gipsowo-kartonowe, podkonstrukcje, profile aluminiowe, luksfery, jak również ścienną lub sufitową sztukaterię, płytki ceramiczne, listwy, parapety, progi, cokoły, panele ścienne, okładziny izolacyjne czy stolarkę meblową.

Klejenie krok po kroku

Klejenie za pomocą Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY jest ekstremalnie proste. Przed użyciem preparatu należy odpowiednio przygotować docelową powierzchnię - oczyścić ją i odtłuścić. Może być lekko wilgotna (matowo wilgotna, tj. bez zastoin wody).

W przypadku podłoży chłonnych, możemy delikatnie zrosić ich powierzchnię mgiełką wodną, która przyspieszy wiązanie kleju. Przed użyciem kleju na podłożach z tworzyw sztucznych lub powłokach malarskich, zaleca się przeprowadzenie testu przyczepności.

Do połączeń z powierzchniami mocno porowatymi lub silnie chłonnymi, stosujmy grunt Bostik Universal Primer T300 - po zagruntowaniu czekamy od 15 minut do 4 godzin przed nałożeniem kleju. Kiedy mamy przygotowane odpowiednio podłoże, czas na etap klejenia.

FIXCOACH
FIXCOACH radzi: przed aplikacją kleju należy odpowiednio przygotować powierzchnię - oczyścić ją i odtłuścić - można ją też delikatnie zrosić, wtedy wiązanie preparatu będzie szybsze

Jak radzi FIXCOACH, produkt ten należy nakładać za pomocą pistoletu ręcznego lub pneumatycznego, jednostronnie, równoległymi, pionowymi i cienkimi paskami w niewielkich odstępach - od 5 cm  do 10 cm - w zależności od rozmiaru i ciężaru przyklejanych elementów - oraz ok. 5 cm od krawędzi.

FIXCOACH zaleca także, by rozmiar pasków kleju wynosił 3 mm grubości i 5 mm szerokości - ale tylko w przypadku równych i dobrze spasowanych powierzchni. Samo klejenie przeprowadzamy w sposób ciągły, bez nakładania punktowego, a następnie dociskamy.

W przypadku elementów klejonych w pionie, podeprzyjmy je lub w inny sposób zabezpieczmy przed przemieszczeniem przez 15 minut od aplikacji. Po tym czasie możemy zdjąć podpórkę (dotyczy warunków +23°C i 50% RH). Zapewnijmy skuteczną wentylację.

Tempo utwardzania produktu jest uzależnione od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza. Wraz ze wzrostem temperatury i poziomu wilgotności, proces polimeryzacji przebiega szybciej.

Źródło i zdjęcia: Bostik

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum