Immergas Pompy ciepła, hybrydowe pompy ciepła - Komfort, którego potrzebujesz
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 59376
Porady od Immergas
Dlaczego warto wybrać mieszany system ogrzewania?
W domach jednorodzinnych najkorzystniejszy jest system ogrzewania mieszanego – gdy funkcjonuje ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe. Dzięki temu łączymy zalety obu systemów, a jednocześnie eliminujemy przynajmniej częściowo wady każdego z nich.
Jak zadbać o jakość powietrza w Polsce?
Problem smogu dotyczy nie tylko polskich miast. Jak wynika z najnowszego raportu ISECS, Polska jest jedynym państwem w Unii Europejskiej, gdzie rośnie udział stężenia pyłu PM10 i benzopirenu na terenach wiejskich. Najlepszym sposobem na walkę z tym zjawiskiem jest termomodernizacja budynków połączona z wymianą źródła ciepła. Dzięki instalacji produktów Immergas można otrzymać dotację w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze".
Moduły fotowoltaiczne Immergas
Poznaj zalety i zastosowanie polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych Immergas.
Jakie korzyści płyną ze współpracy pompy ciepła i paneli PV w jednej instalacji grzewczej?
Przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków są obecnie skonstruowane w taki sposób, aby zachęcić inwestorów do jak najpełniejszego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.
Dlaczego przeglądy kotła są tak ważne?
Wybór kotła to inwestycja na długie lata. Decydując się na konkretne rozwiązanie grzewcze w swoim domu, starannie dobieramy parametry i elementy systemu, analizujemy koszty i wydatki. Jednak, aby system grzewczy posłużył nam jak najdłużej, równie istotne są regularne przeglądy urządzenia.
Czy kotły gazowe można zaliczyć do ekologicznych urządzeń grzewczych?
Prawdopodobnie zapytani o ekologiczne rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych bez trudu wymienimy kilka z nich. O pompach ciepła, instalacjach solarnych słyszeli już chyba wszyscy. Wiadomo też, że nie każdego stać na tak poważne inwestycje. Poza tym, wymienionych urządzeń nie stosuje się, jeśli żyjemy w mieszkaniu, a nie w domu jednorodzinnym. Czy kocioł gazowy zatem może być ekologiczny?
Jak zaoszczędzić 15% przy zakupie kotła i instalacji?
Zgodnie z Ustawą z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług , w okresie od 1.01.2011r. do 31.12.2016 r. przy budowie, przebudowie, remoncie, modernizacji lub termomodernizacji obiektów budowlanych możliwe jest zastosowanie stawki w podatku VAT w wysokości 8% dla opodatkowania usług montażu kotłów centralnego ogrzewania w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
Czy podłogówka to idealne ogrzewanie dla alergika?
Z badań wynika, że w okresie zimowym niemalże jedna czwarta społeczeństwa walczy z uporczywą alergią na kurz. Dzieje się tak najczęściej przy wykorzystaniu standardowych metod ogrzewania, które wzmagają ruch powietrza w pomieszczeniu, powodując szybsze rozprzestrzenianie kurzu. Z oczywistych powodów całkowita rezygnacja z ogrzewania pomieszczeń w których przebywa alergik jest niemożliwa. Idealnym rozwiązaniem tego problemu okazuje się być ogrzewanie podłogowe.
Czy przewymiarowanie kotła gazowego powoduje wzrost zużycia gazu?
Im większa moc z jaką pracuje palnik kotła, tym większe jest zużycie gazu. W przypadku kotłów z palnikami modulowanymi maksymalna moc palnika powinna być taka, aby kocioł mógł zabezpieczyć maksymalne zapotrzebowanie instalacji odbiorczej na moc.
Na czym polega obsługa kotła z nowoczesnym panelem sterowania?
Obecnie praca kotła sterowana jest przez elektroniczne urządzenia mikroprocesorowe. Urządzenia sterujące pracą kotła mogą być przy uruchomieniu kotła ustawione przez serwisanta, zgodnie z życzeniem użytkownika.
W jaki sposób dobrać optymalną moc kotła?
Obecnie stosowane technologie budowlane nakierowane są na ograniczenie strat ciepła budynków. Powoduje to, że zapotrzebowanie na moc dla potrzeb centralnego ogrzewania jest stosunkowo niewielkie, w przeciwieństwie jednak do potrzeb związanych z podgrzewaniem wody.
Jak nie przepłacać za ogrzewanie i nie marznąć?
Jeżeli zużycie gazu przez kocioł gazowy odpowiada zapotrzebowaniu na ciepło, które wskazał użytkownik, a straty w przekazywaniu tej energii są ograniczone do minimum, to jedyną drogą jest ograniczenie komfortu cieplnego.