Szwedzki projekt edukacyjny od ESBE
W ESBE zauważono brak odpowiednich materiałów edukacyjnych dla uczniów kształcących się na instalatorów (w zakresie instalacji ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych). Z tego powodu firma ESBE stworzyła internetowy portal edukacyjny z informacjami w ośmiu różnych obszarach:
- Zawory grzybkowe
- Siłowniki obrotowe
- Zawory
- Grupy pompowe
- Ciepła woda użytkowa
- Mieszanie wody
- Historia ESBE
Uczestnik e-learningu rozwiązuje każdy kurs oddzielnie i otrzymuje dyplom po udzieleniu wszystkich poprawnych odpowiedzi w danym kursie (sekcji). Aby znaleźć odpowiedzi na pytania, można korzystać ze strony internetowej, katalogu i instrukcji montażowych ESBE. ESBE nie gromadzi ani nie przechowuje jednak żadnych danych, co oznacza, że każdy może odpowiadać na pytania szkoleniowe anonimowo i nieskończoną ilość razy - mówi Hans Gudmundsson, specjalista ds. sprzedaży w centrali ESBE.
Odzew ze strony około 130 szkół, które dotychczas wzięły udział w e-learningu był bardzo pozytywny. Dążymy do poszerzenia zakresu szkoleniowego i dołączenia materiałów wideo. Warto zaznaczyć, że z pakietu szkoleniowego mogą korzystać również sprzedawcy i pracownicy hurtowni - dodaje Hans Gudmundsson.
Webinaria edukacyjne w Niemczech od ESBE
Kiedy w czasie pandemii wprowadzono ograniczenia w organizacji takich wydarzeń, jak targi, dni szkoleniowe i spotkania z klientami, firma ESBE w Niemczech postanowiła rozpocząć webinaria edukacyjne. Transmisje ze spotkań odbywają się na żywo z naszego biura w Dachau, a szkolenia prowadzą Michael Purkart (doradca techniczny) i Jan-Hendrik Scholz (specjalista ds. zastosowań technicznych)
Mimo że w czasie pandemii fizyczne spotkania z klientami były utrudnione, zauważyliśmy, że w dalszym ciągu potrzebują oni technicznego wsparcia. Zawsze z dumą wspieraliśmy instalatorów, więc postanowiliśmy zaoferować im coś nowego. Z pomogą naszego działu wsparcia technicznego wybraliśmy najczęściej zadawane pytania i stworzyliśmy bezpłatne 30-minutowe webinaria dla wszystkich zainteresowanych. Większość uczestników to instalatorzy, ale każdy, kto chce skorzystać z naszej wiedzy (np. projektant, pracownik obsługi klienta w hurtowni czy sklepie detalicznym), jest mile widziany - wyjaśnia Julia Stoschek, koordynatorka ds. marketingu w ESBE GmbH.
Prowadzimy nasze webinaria za pośrednictwem różnych kanałów. Przede wszystkim dostarczamy przydatne informacje w kanałach cyfrowych ESBE (głównie na stronie internetowej) i reklamujemy webinaria w wiadomości e-mail. Kolejnym kanałem komunikacji są newslettery branżowe. Oczywiście do udziału w webinariach zapraszamy również podczas spotkań sprzedażowych i codziennej obsługi klienta. Otrzymujemy bardzo pozytywny feedback, dlatego pracujemy nad tym, by jeszcze większa liczba instalatorów mogła odkrywać korzyści płynące ze szkoleń poprzez webinaria. Stale poszerzamy naszą ofertę, uwzględniając w tematyce webinarów premiery naszych produktów - podsumowuje Julia Stoschek.
Klub dla instalatorów ESBE w Polsce
Od ok. 10 lat oddział firmy ESBE w Polsce prowadzi Klub ESBE – platformę dla instalatorów i pozostałych osób zainteresowanych tematyką systemów grzewczych, chłodniczych i cwu. Uczestnicy Klubu ESBE biorą udział w programie lojalnościowym, webinarach prowadzonych przez ekspertów ESBE, a także mogą korzystać z porad technicznych i innych materiałów edukacyjnych.
Z roku na rok liczba uczestnikówprojektu rośnie. W 2022 roku pojawi się nowa formuła Klubu ESBE z ciekawymi promocjami i specjalnymi korzyściami dla członków Klubu. To odpowiedź na oczekiwania tysięcy instalatorów z całej Polski i doskonała okazja do rozwoju naszego projektu.
źródło i zdjęcia: ESBE Hydronic Systems