PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Wełna mineralna

GRANROCK SUPER - granulat z wełny skalnej do ocieplania poddaszy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-10-18

GRANROCK SUPER to innowacyjne rozwiązania do izolacji poddaszy. To świetna alternatywa dla izolacji natryskowych, bowiem metoda wdmuchiwania umożliwia zaizolowanie poddasza w jeden dzień. Co więcej, jest to produkt naturalny, który zapewnia inwestorowi komfort oraz bezpieczeństwo na długie lata.

GRANROCK SUPER - najważniejsze parametry

GRANROCK SUPER jest produktem naturalnym i bezpiecznym, posiadającym atest higieniczny. Jest przy tym niepalny i tym samym podnosi poziom bezpieczeństwa pożarowego izolowanego nim domu. Produkowany jest ze skał, w procesie podobnym do tego, który zachodzi we wnętrzu wulkanu.

Producent oferuje go w trzech gęstościach, co pozwala na ocieplanie wełną GRANROCK SUPER zarówno dachów (powierzchni poziomych) jak i ścian (powierzchni pionowych).

  • W przypadku poddaszy czy stropodachów zastosowanie znajduje granulat o gęstości 30 i 45 kg/m3.
  • Do izolacji skośnych przestrzeni poddaszy lub ścian (trójwarstwowych lub o konstrukcji szkieletowej), należy wybrać produkt o gęstości 60 kg/m3.

Aplikacja granulatu GRANROCK SUPER

GRANROCK SUPER może być aplikowany w każdą pogodę, bez względu na temperaturę czy deszcz. Dzięki temu przy jego użyciu można zaizolować poddasze bez względu na porę roku i warunki panujące na zewnątrz. Do wykonania tego zazwyczaj praco- i czasochłonnego zadania, jakim jest izolowanie poddasza, w przypadku tego produktu wystarczy zazwyczaj 1 dzień nie ma konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy.

Do wdmuchania granulatu GRANROCK SUPER można zastosować dowolną maszynę przeznaczoną do nadmuchu granulatów izolacyjnych. Doskonale wypełnia zarówno poziome przestrzenie na poddaszach nieużytkowych i stropodachach wentylowanych, jak i pionowe, w tym ściany. Co więcej, można nim zaizolować także trudno dostępne miejsca, w których nie sposób użyć innych materiałów izolacyjnych, takich jak maty czy płyty z wełny skalnej.

Wdmuchiwanie granulatu GRANROCK SUPER
Wdmuchiwanie granulatu GRANROCK SUPER fot. Rockwool

GRANDROCK SUPER w parze z systemem ROCKTECT znakomicie nadaje się do izolacji wiązarów. Na system składają się aktywna paroizolacja ROCKTECT Intello Climate Plus, taśma ROCKTECT Twinline oraz masa klejąca ROCKTECT Multikit. Bardzo dobre parametry mechaniczne folii pozwalają na sypanie granulatu skalnego bezpośrednia na nią, bez ryzyka jej uszkodzenia. Z kolei taśma ROCKTECT Twinline pozwala na szczelne połączenia folii, natomiast masa klejąca służy do przyklejania folii do ścian.

Materiał filmowy przedstawiający proces aplikacji z użyciem granulatu GRANROCK SUPER

Wytrzymałość i trwałość granulatu GRANROCK SUPER

Podstawowym zadaniem izolacji jest zapewnienie komfortu termicznego. Wełna skalna znakomicie się z niego wywiązuje, powodując, że w budynku przez cały rok panuje właściwa temperatura. Jak w naturze – skały są cudownie chłodne latem, a nagrzane w chłodne dni efektywnie oddają zakumulowane ciepło. To tworzy przyjazny dla zdrowia mikroklimat, który zmniejsza ryzyko częstych infekcji u domowników. GRANDROCK SUPER, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a co za tym idzie - powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy czują się komfortowo każdego dnia. Oczywiście, dobre parametry termiczne pociągają ze sobą również znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania.

Materiał filmowy przedstawiający aplikację granulatu GRANROCK SUPER na sufit podwieszany

Poza komfortem termicznym bardzo ważny jest również komfort akustyczny. Jeśli ktoś przebywał przez dłuższy czas w pomieszczeniu, w dach którego uderzają krople wody, doceni wyciszające właściwości wełny skalnej. Posiada ona zdolność chłonięcia dźwięków pochodzących z zewnątrz i wewnątrz budynku, co jest kolejnym czynnikiem poprawiającym komfort mieszkania.

Rzecz jasna, komfort daje nam również poczucie bezpieczeństwa. Wełna skalna to jeden z najbardziej bezpiecznych materiałów izolacyjnych, wytrzymuje bowiem temperatury do 1000°C.  Jest też bardzo odporna, a jej struktura powoduje, że nie kruszy się i nie odkształca, nawet przy bardzo wysokich lub niskich temperaturach, pozostając w takiej samej formie przez długie lata. 

 

źródło i zdjęcia: Rockwool

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum