GRANROCK SUPER - najważniejsze parametry
GRANROCK SUPER jest produktem naturalnym i bezpiecznym, posiadającym atest higieniczny. Jest przy tym niepalny i tym samym podnosi poziom bezpieczeństwa pożarowego izolowanego nim domu. Produkowany jest ze skał, w procesie podobnym do tego, który zachodzi we wnętrzu wulkanu.
Producent oferuje go w trzech gęstościach, co pozwala na ocieplanie wełną GRANROCK SUPER zarówno dachów (powierzchni poziomych) jak i ścian (powierzchni pionowych).
- W przypadku poddaszy czy stropodachów zastosowanie znajduje granulat o gęstości 30 i 45 kg/m3.
- Do izolacji skośnych przestrzeni poddaszy lub ścian (trójwarstwowych lub o konstrukcji szkieletowej), należy wybrać produkt o gęstości 60 kg/m3.
Aplikacja granulatu GRANROCK SUPER
GRANROCK SUPER może być aplikowany w każdą pogodę, bez względu na temperaturę czy deszcz. Dzięki temu przy jego użyciu można zaizolować poddasze bez względu na porę roku i warunki panujące na zewnątrz. Do wykonania tego zazwyczaj praco- i czasochłonnego zadania, jakim jest izolowanie poddasza, w przypadku tego produktu wystarczy zazwyczaj 1 dzień nie ma konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy.
Do wdmuchania granulatu GRANROCK SUPER można zastosować dowolną maszynę przeznaczoną do nadmuchu granulatów izolacyjnych. Doskonale wypełnia zarówno poziome przestrzenie na poddaszach nieużytkowych i stropodachach wentylowanych, jak i pionowe, w tym ściany. Co więcej, można nim zaizolować także trudno dostępne miejsca, w których nie sposób użyć innych materiałów izolacyjnych, takich jak maty czy płyty z wełny skalnej.
GRANDROCK SUPER w parze z systemem ROCKTECT znakomicie nadaje się do izolacji wiązarów. Na system składają się aktywna paroizolacja ROCKTECT Intello Climate Plus, taśma ROCKTECT Twinline oraz masa klejąca ROCKTECT Multikit. Bardzo dobre parametry mechaniczne folii pozwalają na sypanie granulatu skalnego bezpośrednia na nią, bez ryzyka jej uszkodzenia. Z kolei taśma ROCKTECT Twinline pozwala na szczelne połączenia folii, natomiast masa klejąca służy do przyklejania folii do ścian.
Wytrzymałość i trwałość granulatu GRANROCK SUPER
Podstawowym zadaniem izolacji jest zapewnienie komfortu termicznego. Wełna skalna znakomicie się z niego wywiązuje, powodując, że w budynku przez cały rok panuje właściwa temperatura. Jak w naturze – skały są cudownie chłodne latem, a nagrzane w chłodne dni efektywnie oddają zakumulowane ciepło. To tworzy przyjazny dla zdrowia mikroklimat, który zmniejsza ryzyko częstych infekcji u domowników. GRANDROCK SUPER, dzięki paroprzepuszczalności, chroni budynek przed wilgocią, a co za tym idzie - powstawaniem grzybów i pleśni. Ta cecha sprawia, że budynek „oddycha”, a jego mieszkańcy czują się komfortowo każdego dnia. Oczywiście, dobre parametry termiczne pociągają ze sobą również znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania.
Poza komfortem termicznym bardzo ważny jest również komfort akustyczny. Jeśli ktoś przebywał przez dłuższy czas w pomieszczeniu, w dach którego uderzają krople wody, doceni wyciszające właściwości wełny skalnej. Posiada ona zdolność chłonięcia dźwięków pochodzących z zewnątrz i wewnątrz budynku, co jest kolejnym czynnikiem poprawiającym komfort mieszkania.
Rzecz jasna, komfort daje nam również poczucie bezpieczeństwa. Wełna skalna to jeden z najbardziej bezpiecznych materiałów izolacyjnych, wytrzymuje bowiem temperatury do 1000°C. Jest też bardzo odporna, a jej struktura powoduje, że nie kruszy się i nie odkształca, nawet przy bardzo wysokich lub niskich temperaturach, pozostając w takiej samej formie przez długie lata.
źródło i zdjęcia: Rockwool