Sposoby na ciepłą wodę. Przemyślane rozwiązania. Jakość w cenie.

Wybierając podgrzewacz wody mamy do wyboru wiele opcji: możliwych źródeł ciepła, technologii, materiałów. Czy ma korzystać z zewnętrznych źródeł ciepła, czy być samodzielnym urządzeniem? Czy może wykorzystać odnawialne źródła energii? Jak wybrać podgrzewacz, który będzie nam służył przez długie lata?

Sposoby na ciepłą wodę. Przemyślane rozwiązania. Jakość w cenie.
TERMICA Podgrzewacze wody ze stali nierdzewnej
Dane kontaktowe:
14 642 28 95
Oleśnicka 32 B 33-200 Dąbrowa Tarnowska

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Podgrzewacze gazowe

W podgrzewaczach tego typu (tzw. bojlerach) woda jest ogrzewana bezpośrednio przez palnik gazowy. Są proste w obsłudze i bezpieczne w eksploatacji (posiadają znak CE). Zbiornik wykonany jest ze stali nierdzewnej, co gwarantuje długoletnie użytkowanie.

Model PSW to podgrzewacz gazowy z dodatkową wężownicą. Poza sezonem grzewczym woda podgrzewana jest przez palnik gazowy, natomiast w okresie zimowym – przez kocioł CO (np. na paliwo stałe).

Wymienniki z wężownicą i płaszczowe. Energia z kotła c.o.

Woda w wymienniku CWU jest podgrzewana przez wodę kotłową, przepływającą przez wężownicę lub tzw. płaszcz. W ofercie TERMICA znajdują się urządzenia wykorzystujące te rozwiązania: wymienniki z wężownicą (również z króćcami w górnej dennicy, do współpracy z kotłami wiszącymi) oraz dwupłaszczowe.

Wymienniki z wężownicą z oferty Termica
Wymienniki z wężownicą z oferty TERMICA

Jeżeli oprócz kotła chcielibyśmy wykorzystać drugie źródło ciepła rozwiązaniem są wymienniki z dwiema wężownicami. Chcąc podgrzewać wodę poza sezonem grzewczym należy dobrać grzałkę odpowiednią do zbiorników ze stali nierdzewnej. Wszystkie wymienniki wyposażone są w mufę pozwalającą na montaż grzałki.

Energia ze słońca: kolektory słoneczne i fotowoltaika

Kolektory słoneczne mają już w naszym kraju ugruntowaną pozycję, a w ostatnich latach dołączyły do nich prostsze układy fotowoltaiczne. Decydując się na zbiornik do systemów czerpiących energię ze słońca warto wybrać taki, który będzie nam służył przez wiele lat.

TERMICA ma w ofercie wymienniki z dwiema wężownicami (do kolektorów słonecznych) oraz zasobniki z kilkoma mufami na grzałki (do paneli fotowoltaicznych). Jedną z ich zalet jest brak konieczności okresowej wymiany anody ochronnej.

Wymienniki i zasobniki do pomp ciepła

Pompy ciepła bardzo zyskały w ostatnich latach na popularności. To niedrogi w eksploatacji, a przy tym niezależny od warunków pogodowych, sposób na ciepłą wodę.

Znajdź dystrybutora

Zbiornik do pomp ciepła musi być jednak dedykowany do tego konkretnego celu – ponieważ czynnik grzewczy ogrzewany przez pompę ciepła osiąga niższą temperaturę, niż w przypadku ogrzewania kotłem CO, powierzchnia wężownicy powinna być większa.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie dużej powierzchni jest zastosowanie konstrukcji "wężownica w wężownicy". TERMICA ma w ofercie wymienniki z jedną lub dwiema wężownicami do współpracy z pompami ciepła oraz przeznaczone do tego bufory.

TERMICA – ponad 35 lat doświadczenia

TERMICA jest polską spółką rodzinną. W 2021 roku firma obchodzi 36-lecie swojej działalności produkcyjnej. Wytwarza zbiorniki o pojemnościach od 80 do 4000 litrów. Stawiając na wysoką jakość specjalizuje się w stali nierdzewnej, co gwarantuje ochronę przed korozją i zapewnia długoletnią eksploatację.

Oferta TERMICA - zobacz wszystkie produkty

Takie zbiorniki nie wymagają stosowania anody ochronnej. TERMICA stosuje do produkcji zbiorników różne gatunki stali, zawsze są to stale wysokogatunkowe, tylko od europejskich producentów. Wszystkie produkty wykonywane są zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej i objęte są gwarancją do 8 lat. Wymienniki i zasobniki posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny. TERMICA wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001.

źródło i zdjęcia: Termica