Dzięki utrzymywaniu stałego zapasu podgrzanej wody możliwy jest pobór wody o stałej temperaturze z wielu punktów czerpalnych. Małe pobory wody odbywają się bez zapalania palnika.Są proste w obsłudze.
Bezpieczną eksploatację zapewnia automatyka sterująco-regulująca z urządzeniem odcinającym dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia na palniku, z czujnikiem zaniku ciągu kominowego, z limiterem temperatury wykluczającym zagotowanie wody. Podgrzewacze mają też fabrycznie montowany zawór bezpieczeństwa.
W podgrzewaczach TERMICA zbiornik wykonany jest ze stali nierdzewnej, co gwarantuje długoletnią eksploatację. Model PSW to podgrzewacz gazowy z dodatkową wężownicą. Poza sezonem grzewczym woda podgrzewana jest przez palnik gazowy, natomiast w okresie zimowym - przez kocioł CO (np. na paliwo stałe).
ENERGIA Z KOTŁA CO
Łatwym i efektywnym sposobem na podgrzanie wody jest wykorzystanie kotła CO, przy czym rodzaj paliwa nie ma znaczenia. Woda w wymienniku CWU jest w takim przypadku podgrzewana przez wodę kotłową, przepływającą przez wężownicę lub tak zwany płaszcz.
W ofercie TERMICA znajdują się urządzenia wykorzystujące te rozwiązania: wymienniki z jedną wężownicą oraz wymienniki dwupłaszczowe. Chcąc podgrzewać wodę poza sezonem grzewczym należy wybrać modele z mufą pozwalającą na montaż grzałki elektrycznej.
KOLEKTORY SŁONECZNE
W ostatnich latach cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Decydując się na zbiornik współpracujący z nimi, warto wybrać taki, który będzie nam służył przez wiele lat. Taką gwarancję daje zakup wymiennika TERMICA, w którym zarówno zbiornik, jak i wężownice wykonane są ze stali nierdzewnej.
Dodatkową korzyścią jest brak konieczności okresowej wymiany anody ochronnej - w zbiornikach ze stali nierdzewnej anody nie są potrzebne.
POMPY CIEPŁA
To kolejny niedrogi w eksploatacji, a przy tym niezależny od warunków pogodowych, sposób na ciepłą wodę. Zbiornik do pomp ciepła musi być jednak dedykowany do tego konkretnego celu - ponieważ czynnik grzewczy ogrzewany przez pompę ciepła osiąga niższą temperaturę niż w przypadku ogrzewania kotłem CO, powierzchnia wężownicy powinna być większa.
Jednym ze sposobów na osiągnięcie dużej powierzchni jest zastosowanie konstrukcji "wężownica w wężownicy". Jak w innych zasobnikach TERMICA, tak i tu użycie stali nierdzewnej zapewnia długoletnią, bezproblemową eksploatację.
źródło i zdjęcia: Termica