GT Classic - termostatyczna głowica cieczowa

Dzięki rozwojowi branży grzewczej od wielu lat nie jesteśmy już skazani na grzejniki pracujące z pełną mocą. Można je dowolnie regulować poprzez zawór termostatyczny zamontowany przy grzejniku. W zależności od potrzeb grzejnik może nie pracować wcale (co przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie) bądź uchroni przed chłodem w wyjątkowo mroźne wieczory. 

GT Classic - termostatyczna głowica cieczowa
KFA Armatura Grzejniki aluminiowe
Dane kontaktowe:
12 25 44 200
Zakopiańska 72 30-418 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zasady działania głowicy termostatycznej GT Classic

Zawór termostatyczny to dwa elementy, które ze sobą współdziałają. Pierwszy to głowica termostatyczna, drugi to zawór przygrzejnikowy. Częścią ruchomą jest głowica. Jej dużą zaletą jest prostota w użytkowaniu - wystarczy ją przekręcić.

Dla łatwiejszej orientacji użytkownika element ten jest zaopatrzony w skalę, najczęściej od 1 do 5. Wybór wartości 1 oznacza utrzymywanie w pomieszczeniu tak zwanej temperatury dyżurnej, zabezpieczającej przed zamarznięciem wody. Dla utrzymania temperatury optymalnej powinno się ustawić głowicę w środkowym położeniu, jest to cyfra 3.

Warto dopasować zawór termostatyczny do głowicy, ponieważ takie zestawienie daje gwarancję właściwego współdziałania. Niewłaściwy dobór sprawia, że regulacja temperatury nie będzie działać.

Dla maksymalnej kompatybilności zaleca się stosowanie głowicy GT Classic z grzejnikami Armatury Kraków np. z modelem G350F/D.

Parametry techniczne głowicy termostatycznej GT Classic

  • typ: Armatura C.O.
  • waga: 138 gram
  • wymiar: M30 x 1,5 cala
  • długość: 51 milimetrów
  • wysokość: 90 milimetrów
  • ciśnienie nominalne: 10 barów

Produkt objęto 5-letnią gwarancją producenta. Został wykonany zgodnie z normą PN-EN 215+A1, posiada atest higieniczny oraz deklarację zgodności.

Głowica GT Classic rysunek techniczny
Rysunek techniczny termostatycznej głowicy GT Classic fot. Armatura Kraków

źródło i zdjęcia: Armatura Kraków