Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Styropian

1 czerwca - nowe produkty z nowej fabryki ARBETu w Jaśle

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-01

To właśnie dziś oficjalnie zostaje uruchomiona produkcja w nowym zakładzie FS ARBET. Nowości przekładają się na wymierne korzyści dla klientów Fabryki.

Fabryka Styropianu w Jaśle w dalszym ciągu będzie wypuszczać z linii produkcyjnej dobrze znane w całym kraju wyroby: bloki, płyty i kształtki o nazwach doskonale kojarzonych przez rynek. Oznacza to, że dalej będzie tam m.in. Fasada GRAFIT, Fasada EXPERT czy HYDROPIAN. A jednak produkty te nie są takie jak inne.

Opracowali je fachowcy z Fabryki, analizując sygnały od klientów i odnosząc się do ich stałych oczekiwań zwiększania jakości. Dziś klient - projektant, inwestor i wykonawca - oczekuje nowoczesnego, przyjaznego dla środowiska, efektywnego i możliwie łatwego w aplikacji ocieplenia. To o wiele więcej niż po prostu „dobry styropian”.

Innowacje pozwolą klientom ARBETu lepiej pracować i mieszkać

Z taśmy produkcyjnej od dziś schodzą innowacyjne w skali kraju płyty styropianowe o polepszonych właściwościach użytkowych w zakresie:

  • nasiąkliwości płyt,
  • wytrzymałości na ścinanie i moduł sprężystości poprzecznej płyt,
  • zwiększonej jednorodności,
  • zmniejszonym rozrzucie gęstości,
  • stabilności współczynnika przewodzenia ciepła.

Wdrożenie innowacyjnej technologii pozwala zaoferować pierwszy na polskim rynku produkt spełniający wymogi norm ETAG 004, EN 12090, EN 13163. Ponadto nowa technologia umożliwiła zaoferowanie innowacyjne w skali europejskiej płyt styropianowych o zwiększonej powierzchni klejącej.

To ułatwi proces aplikacji. Pozwala też na zmniejszenie zużycia kleju na budowie lub przy użyciu tej samej ilości kleju na uzyskanie warstwy klejącej o większej przyczepności na ścinanie. To ważne szczególnie przy klejeniu płyt grafitowych, których aplikacja wymaga szczególnej staranności.

Mówiąc krótko - z taśmy produkcyjnej właśnie schodzą wyroby pozwalające pracować lepiej, oszczędniej, bezpieczniej. Dla użytkowników ocieplonych tymi produktami obiektów oznacza to większe poczucie bezpieczeństwa przy korzystaniu z budynku.

Innowacje = oszczędności energetyczne

Innowacje technologiczne to nie tylko lepszy produkt. To również oszczędności energetyczne, ważne dla środowiska. Fabryka już dziś odzyskuje więcej odpadów. Docelowo fabryka w Jaśle będzie odbierać odpady styropianowe od swoich klientów.

Nowa technologia pozwala też na efektywny odzysk energii odpadowej. Zyska na tym jasielskie środowisko naturalne. W fabryce do produkcji wykorzystuje się wodę deszczową, co pozwala na znaczące oszczędności w tym zakresie. Zakład nie jest obciążeniem dla środowiska w tym zakresie.

źródło i zdjęcia: Arbet

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum