Schöck Isolink TA-S - elewacja wentylowana bez mostków termicznych

Firma Schöck opracowała kotwy termiczne Isolink TA-S zastępujące jednocześnie konsole podkonstrukcji elewacji wentylowanej i kotwy montażowe. Parametry termoizolacyjne kotew potwierdzono certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.

Schöck Isolink TA-S - elewacja wentylowana bez mostków termicznych
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa Rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego
Dane kontaktowe:
22 533 19 33
Burakowska 14 01-066 Warszawa, kampus biurowy FOREST

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Fasada wentylowana bez mostków termicznych

Fasady wentylowane stosowane są niemal we wszystkich rodzajach budynków - nowowznoszonych jak i remontowanych oraz termomodernizowanych.

Fasady wentylowane muszą spełniać zadania estetyczne, nadając bryle budynku odpowiedni charakter i wpisując ją w otaczające ją środowisko, zapewniając jednocześnie wymaganą przepisami szczelność oraz izolacyjność termiczną.

Izolacja ta zapewniona jest poprzez zastosowanie warstwy materiału izolacyjnego, o grubości wynikającej z obliczeń termicznych. 

Czy można zmniejszyć grubość warstwy izolacji termicznej?

Na grubość izolacji termicznej zastosowanej w fasadach wentylowanych w dużej mierze wpływ mają punktowe mostki termiczne, tworzące się w miejscu mocowania podkonstrukcji elewacji wentylowanej do ścian zewnętrznych budynku.

Eliminacja wpływu tych mostków pozwala zmniejszyć grubość warstwy izolacji termicznej. Można to uzyskać albo poprzez zmniejszenie powierzchni styku elementów mocujących lub przez zastosowanie odpowiednich materiałów o niskiej przewodności cieplnej.

Takim materiałem jest pręt kompozytowy Combar, z którego zrobione są kotwy termiczne Isolink TA-S. Pełnią one funkcję konsoli do mocowania podkonstrukcji pod płyty elewacyjne jak i kotew montażowych.

Bardzo niska przewodność cieplna prętów Combar, potwierdzona certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych, umożliwia nieuwzględnianie kotew Isolink TA-S przy określaniu wymaganej grubości izolacji termicznej.

Co daje zmniejszenie grubości izolacji termicznej?

Rozmiar działki budowlanej i jej kształt, a także wymagania Warunków Technicznych mają wpływ na kształt bryły budynku i wielkość powierzchni użytkowej. Gęsta zabudowa polskich miast i zmniejszająca się ilość atrakcyjnych działek, sprawia, że deweloperzy wznoszą budynki na działkach o skomplikowanych kształtach.

Architekci starają się "wycisnąć" jak najwięcej powierzchni z budynku zajmującego prawie całą działkę. Pocienienie izolacji termicznej na wszystkich elewacjach budynku, nawet o kilka centymetrów, daje dodatkową powierzchnię na każdej kondygnacji budynku, co przekłada się na zyski inwestora.

Zastosowanie kotew Isolink TA-S firmy Schöck daje wiec wymierny i mierzalny efekt już w fazie koncepcyjnej inwestycji budowlanej.



Źródło i zdjecie: Schöck