Masy anhydrytowe zamiast tradycyjnych wylewek cementowych

Niektórych bardzo ciężko przekonać do nowych technologii. Masy anhydrytowe mające podobne właściwości do samorozlewnych mas cementowych, nadają się do stosowania na najbardziej wymagających powierzchniach, dzięki czemu ułatwia prace i daje piękny efekt.

Masy anhydrytowe zamiast tradycyjnych wylewek cementowych
Uzin Utz Polska Sp. z o.o. Masy szpachlowe i niwelujące, produkty do układania i pielęgnacji podłóg dewnianych
Dane kontaktowe:
76 723 91 50.
Jaworzyńska 287 59-220 Legnica

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Szybkie schnięcie

Jedną z podstawowych zalet masy anhydrytowej jest jej niski skurcz, dzięki czemu nie wymaga ona dodatkowego zbrojenia, a prace trwają o wiele krócej niż przy standardowej masie. W zależności od rodzaju masy, okładzinę można układać już po 6-8 godzinach od wylania masy na podłoże.

Masy anhydrytowe niczym nie ustępują tradycyjnym wylewkom. Dzisiejsze rozwiązania są innowacyjne i zapewniają najwyższą jakość, dlatego prace z ich użyciem są nieskomplikowane, a zarazem przynoszą doskonałe efekty. W dodatku są gotowe do użycia po krótkim czasie od zakończenia prac - przykładowo UZIN NC 112 Turbo pozwala układać wykładzinę już po 6 godzinach, a podłogę drewnianą po 24 - podkreśla Maciej Załęski, doradca techniczny Uzin Utz Polska.

Jakość wykonania i komfort

Masy anhydrytowe to też gwarancja gładkiej powierzchni, co znacznie poprawi komfort dalszej pracy. Zamierzony efekt uzyska się już po wylaniu i rozprowadzeniu gotowego produktu, który nie wymaga użycia dodatkowego sprzętu. Samopoziomująca masa zapewni równą i gładką powierzchnię, a przy tym jest odporna na odkształcanie i pękanie.

Rozprowadzenie masy na podłożu

Jak dodaje ekspert: niektóre z nowoczesnych mas anhydrytowych potrafią sygnalizować gotowość do układania okładzin. Tak jest w przypadku UZIN NC 111 BiColor – produktu, który zmienia kolor zaraz po wyschnięciu. W ten sposób fachowcy widzą, czy można kontynuować prace, a w przypadku nakładania kleju, niekontrastującego z podłożem – gdzie się on znajduje. To proste rozwiązanie, które stało się znacznym ułatwieniem w dziedzinie układania podłóg. Wylewki anhydrytowe działają więc w podobny sposób jak nowoczesne masy cementowe. Te również pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni, a to za sprawą doskonałej rozpływności. Oba warianty ograniczają zużycie kleju, a co za tym idzie – są atrakcyjne pod względem ekonomicznym.

Ogrzewanie podłogowe

Masy anhydrytowe są niezastąpione w przypadku ogrzewania podłogowego. Dzięki niskiej porowatości oraz homogeniczności szybko oddają ciepło pomieszczeniu, a zatem znacznie obniżają się koszty ogrzewania. To ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie na lata. Wraz ze wzrostem popularności ogrzewania podłogowego w coraz większym zakresie stosuje się w budownictwie jastrychy anhydrytowe, które zapewniają łatwiejszy transfer ciepła z rur. Na takich podkładach do wygładzania powierzchni najłatwiejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest stosowania mas anhydrytowych, które w odróżnieniu od mas cementowych nie wymagają drogich preparatów gruntujących - podkreśla Maciej Załęski.

źródło i zdjęcia: Uzin Utz Polska