Piąta edycja konkursu odbyła się pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Edukacji Naukowej. W konkursie „Pracodawca Jutra” Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nagrodziła firmy, które dbają o rozwój swoich pracowników i realizują inicjatywy z zakresu współpracy biznesu z edukacją.
Atlas prowadzi działania edukacyjne od początku swojej działalności, w większości są to szkolenia dla wykonawców, kadry inżynierskiej, projektantów i architektów, sprzedawców oraz uczniów i nauczycieli szkół o profilu budowlanym.
Od 2015 roku działania ujęto w ramy programu, który z sukcesem jest realizowany przez Dział Szkoleń i Szkoleniowców – Doradców Technicznych firmy, będących prawdziwymi specjalistami w branży budowlanej oraz doświadczonymi trenerami-praktykami.
Projekt ma charakter kompleksowy i obejmuje niezbędną wiedzę teoretyczną z naciskiem na szkolenia praktyczne.
Firma współpracuje obecnie z 30 szkołami w całym kraju, które kształcą ponad 6000 uczniów zdobywających zawód w obszarach pokrewnych z działalnością firmy. W obecnym czasie postęp technologiczny jest kreowany głównie przez przedsiębiorców a nie przez edukację. Programy edukacyjne nie nadążają nad rozwojem technologii, dlatego taka współpraca jest jedyną szansą dla szkół aby były one na bieżąco z postępem technologicznym. Aby młodzież kształcąca się na fachowców branży budowlanej miała możliwość sprawiedliwego skorzystania z oferty Atlasa, firma dąży do tego, by liczba szkół była proporcjonalna w każdym województwie – mówi Monika Wołkanin, Lider projektu z Działu Szkoleń ATLAS.
Zasięg działań
Podnoszenie kwalifikacji własnych, partnerów, a także klientów to element strategii działania Grupy Atlas. Przez cztery lata w ramach programu przeprowadzono ponad 350 szkoleń dla młodzieży i nauczycieli.
W tym czasie Atlas podarował szkołom produkty niezbędne do praktycznej nauki zawodu o wartości ponad 500 000 złotych. Grono szkół zainteresowanych współpracą stale rośnie.
Troska o potomnych
Wiedza teoretyczna na najwyższym poziomie, praktyczna nauka zawodu oraz możliwość korzystania z najnowszych rozwiązań w zakresie chemii budowlanej to niewątpliwie najważniejsze elementy współpracy ze szkołami. Wierzymy, że dzięki takiemu wsparciu przyszli fachowcy, będą w przyszłości stosować produkty i nowinki techniczne zgodnie ze sztuką budowlaną i ku zadowoleniu swoich klientów - dodaje Piotr Grzelak, członek Zarządu Atlas.
Teoria i praktyka
Atlas dostarcza wiedzę o najnowszych rozwiązaniach technologicznych oraz produkty do praktycznej nauki zawodu szkolonym przez siebie osobom. Dzięki bezpłatnym szkoleniom prowadzonym przez wykwalifikowaną kadrę, dzieli się także z przyszłymi budowlańcami swoim wieloletnim doświadczeniem.
W ramach współpracy Atlas dba także o niezbędne wyposażenie pracowni w narzędzia, dostarcza filmy instruktażowe i foldery. Zestaw lektur obowiązkowych rozszerza "Atlas fachowca" - branżowy autorski magazyn Atlasa, dostarczany szkołom w nakładzie odpowiednim dla liczby uczniów i nauczycieli.
źródło i zdjęcia: Atlas