Dlaczego konieczna jest odpowiednia ochrona podłoża w pomieszczeniach mokrych i na balkonach? Odpowiedź jest prosta - żeby nie walczyć potem ze skutkami zawilgocenia ścian oraz sufitów i powstawaniem pleśni.
Może się też zdarzyć tak, że woda zgromadzona pod okładziną zaleje inne pomieszczenie. Z kolei w przypadku balkonów może dojść do zamarznięcia wody w szczelinach, co skutkuje ubytkami w podłożu lub płytkach.
Materiał pozbawiony szczelin
Czego więc użyć, żeby chronić posadzkę i ściany przed wodą? Tutaj doskonale sprawdzi się ATLAS WODER E, który można stosować podczas wykonywania izolacji wodochronnych pomieszczeń mokrych (łazienek, kabin prysznicowych, kuchni) i balkonów.
Pozwala stworzyć elastyczne zabezpieczenie naroży i dylatacji, uszczelnie podłogi i ściany oraz przejścia rur instalacji wodnej i kanalizacyjnej. ATLAS WODER E składa się z najwyższej jakości wodorozcieńczalnych dyspersji kopolimerowych z odpowiednio dobranymi wypełniaczami oraz dodatkami.
Dzięki temu powłoka osiąga optymalne parametry, tworząc wodoszczelny i pozbawiony szczelin materiał. Nazywa się go szybkoschnącą folią w płynie.
Mostkowanie rys
Folia ta jest bardzo elastyczna. Można jej używać na podłożach z systemami ogrzewania podłogowego i ściennego i na powierzchniach podlegających odkształceniom.
ATLAS WODER E ma bardzo wysoką odporność na powstawanie rys w podłożu dzięki specjalnym polimerom. Masa mostkuje rysy o szerokości do 0,8 mm, więc hydroizolacja będzie szczelna nawet gdy podłoże pod spodem się zarysuje.
ATLAS WODER E ma także wysoką przyczepność do typowych podłoży budowlanych, np. do betonu jest to ok. 2,2 MPa. Nie traci swoich właściwości nawet w przypadku wielokrotnego przejścia cyklu złożonego z zamarzania i odmarzania. Ponadto jest odporny na promieniowanie UV i starzenie.
Minęły czasy wylewki
ATLAS WODER E jest bardzo łatwy w użyciu - trzeba tylko przemieszać zawartość opakowania. Łatwo nakłada się go na płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowe czy gipsowe, czy elementy z metalu i PVC. Folię w płynie można aplikować na podłoże za pomocą pędzla, wałka, jak i stalowej pacy.
Ten bezszwowy materiał bardzo szybko schnie, już po godzinie od nałożenia pierwszej warstwy folii można czynność powtórzyć. Powłoka powinna składać się co najmniej z dwóch warstw. A kiedy można na nią położyć okładziny? W przypadku łazienek i kuchni - dwie godziny po nałożeniu ostatniej warstwy, balkonów - cztery godziny.
I co ważne - nie trzeba wcześniej robić wylewki. Zastosowanie ATLASA WODER E z taśmami uszczelniającymi i specjalnymi kołnierzami stworzy stuprocentowo szczelną powłokę. Nawet na najbardziej skomplikowanych powierzchniach!
Najważniejsze cechy ATLAS WODER E:
- pod płytki ceramiczne,
- do łazienek, kuchni, na balkony,
- przyklejanie płytek już po dwóch godzinach,
- wysoce elastyczny, o dużej przyczepności,
- składnik zestawu wyrobów do wykonywania izolacji wodochronnych.
ATLAS WODER E dostępny jest w opakowaniach o wadze 2, 5 i 15 kg.
źródło i zdjęcia: Atlas