Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Masy do fugowania i uszczelniania

Jak skutecznie ochronić łazienkę przed wodą i wilgocią?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Podłoża w łazienkach, kuchniach i balkonach muszą być dobrze zabezpieczone przed wodą i wilgocią, ponieważ nie są odporne na ich działanie. Warto wiec wybrać szybkoschnącą folię w płynie ATLAS WODER E, która zapewnia idealną szczelność.

Dlaczego konieczna jest odpowiednia ochrona podłoża w pomieszczeniach mokrych i na balkonach? Odpowiedź jest prosta - żeby nie walczyć potem ze skutkami zawilgocenia ścian oraz sufitów i powstawaniem pleśni.

Może się też zdarzyć tak, że woda zgromadzona pod okładziną zaleje inne pomieszczenie. Z kolei w przypadku balkonów może dojść do zamarznięcia wody w szczelinach, co skutkuje ubytkami w podłożu lub płytkach.

Materiał pozbawiony szczelin

Czego więc użyć, żeby chronić posadzkę i ściany przed wodą? Tutaj doskonale sprawdzi się ATLAS WODER E, który można stosować podczas wykonywania izolacji wodochronnych pomieszczeń mokrych (łazienek, kabin prysznicowych, kuchni) i balkonów.

Pozwala stworzyć elastyczne zabezpieczenie naroży i dylatacji, uszczelnie podłogi i ściany oraz przejścia rur instalacji wodnej i kanalizacyjnej. ATLAS WODER E składa się z najwyższej jakości wodorozcieńczalnych dyspersji kopolimerowych z odpowiednio dobranymi wypełniaczami oraz dodatkami.

Dzięki temu powłoka osiąga optymalne parametry, tworząc wodoszczelny i pozbawiony szczelin materiał. Nazywa się go szybkoschnącą folią w płynie.

Mostkowanie rys

Folia ta jest bardzo elastyczna. Można jej używać na podłożach z systemami ogrzewania podłogowego i ściennego i na powierzchniach podlegających odkształceniom.

ATLAS WODER E ma bardzo wysoką odporność na powstawanie rys w podłożu dzięki specjalnym polimerom. Masa mostkuje rysy o szerokości do 0,8 mm, więc hydroizolacja będzie szczelna nawet gdy podłoże pod spodem się zarysuje.

ATLAS WODER E ma także wysoką przyczepność do typowych podłoży budowlanych, np. do betonu jest to ok. 2,2 MPa. Nie traci swoich właściwości nawet w przypadku wielokrotnego przejścia cyklu złożonego z zamarzania i odmarzania. Ponadto jest odporny na promieniowanie UV i starzenie.

Minęły czasy wylewki

ATLAS WODER E jest bardzo łatwy w użyciu - trzeba tylko przemieszać zawartość opakowania. Łatwo nakłada się go na płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowe czy gipsowe, czy elementy z metalu i PVC. Folię w płynie można aplikować na podłoże za pomocą pędzla, wałka, jak i stalowej pacy.

Ten bezszwowy materiał bardzo szybko schnie, już po godzinie od nałożenia pierwszej warstwy folii można czynność powtórzyć. Powłoka powinna składać się co najmniej z dwóch warstw. A kiedy można na nią położyć okładziny? W przypadku łazienek i kuchni - dwie godziny po nałożeniu ostatniej warstwy, balkonów - cztery godziny.

I co ważne - nie trzeba wcześniej robić wylewki. Zastosowanie ATLASA WODER E z taśmami uszczelniającymi i specjalnymi kołnierzami stworzy stuprocentowo szczelną powłokę. Nawet na najbardziej skomplikowanych powierzchniach!

Najważniejsze cechy ATLAS WODER E:

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
  • pod płytki ceramiczne,
  • do łazienek, kuchni, na balkony,
  • przyklejanie płytek już po dwóch godzinach,
  • wysoce elastyczny, o dużej przyczepności,
  • składnik zestawu wyrobów do wykonywania izolacji wodochronnych.

ATLAS WODER E dostępny jest w opakowaniach o wadze 2, 5 i 15 kg.

źródło i zdjęcia: Atlas

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum