PAROC CGL 20cy to niepalna płyta z wełny kamiennej przeznaczona do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej zarówno nowych, jak też istniejących sufitów piwnicznych i garażowych oraz innych stropów oddzielających pomieszczenia ogrzewane i nieogrzewane. Rozwiązanie pozwala w łatwy i szybki sposób zabezpieczyć newralgiczne przegrody przed ucieczką ciepła i hałasem generowanym przez maszyny i urządzenia, a jednocześnie podnieść bezpieczeństwo pożarowe konstrukcji pomiędzy piętrami.
Bezpieczeństwo na wielu frontach
Z uwagi na niski współczynnik przewodzenia ciepła (λD = 0,037 W/mK), płyty PAROC CGL 20cy zapobiegają stratom ciepła z położonych wyżej pomieszczeń ogrzewanych, zwiększając efektywność energetyczną budynku. Rozwiązanie zaprojektowano z myślą o pomieszczeniach szczególnie narażonych na gromadzenie się wilgoci. Paroprzepuszczalny i nienasiąkający materiał umożliwia swobodnie odprowadzanie pary wodnej z przegrody, jednocześnie zabezpieczając stropy przed zawilgoceniem oraz rozwojem pleśni i grzybów.
Dzięki odpowiedniej sztywności dynamicznej oraz naturalnej elastyczności wełny kamiennej, płyty PAROC CGL 20cy skutecznie absorbują dźwięki powietrzne i uderzeniowe, dbając w ten sposób o wysoki komfort akustyczny osób znajdujących się po obu stronach stropu. Płyta posiada ponadto najwyższą klasę reakcji na ogień A1, która odpowiada klasyfikacji "wyrób niepalny". Produkt pozwala więc spełnić wszystkie wymagania ogniowe przewidziane dla nowych konstrukcji stropowych.
Łatwy montaż, ładny wygląd
Charakterystyczną cechą płyty PAROC CGL 20cy jest jej lamelowa struktura wewnętrzna. Ponieważ włókna wełny zostały ułożone prostopadle do izolowanej powierzchni, produkt nie wymaga mechanicznego kotwienia do podłoża. Wystarczy odpowiednie przygotowanie powierzchni sufitu, aby od razu przystąpić do przyklejania płyt metodą grzebieniową. Produkt posiada fabrycznie gruntowaną warstwę wierzchnią ze ściętymi krawędziami, co pozwala oszczędzić cenny czas związany z przycinaniem, szlifowaniem i wykańczaniem płyt.
Płyty stanowią idealną warstwę podkładową dla końcowych zapraw sufitowych. Fazowane krawędzie, po końcowym natryśnięciu farby dekoracyjnej, pozwalają na osiągnięcie równego i estetycznego wyglądu izolowanej części stropu. W celu optymalnego wykończenia wierzchniej warstwy, zaleca się używanie farb o strukturze porowej, które dodatkowo podwyższają właściwości dźwiękochłonne konstrukcji.
źródło i zdjęcia: Paroc