Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie

Podłogi drewniane w Polsce przeżywają swój renesans. Coraz więcej prywatnych inwestorów decyduje się na taki rodzaj okładziny. Ma to swoje odzwierciedlenie także w produkcji.

Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie
Uzin Utz Polska Sp. z o.o. Masy szpachlowe i niwelujące, produkty do układania i pielęgnacji podłóg dewnianych
www.uzin.pl www.wolff-tools.pl www.pallmann.pl www.codex-x.pl www.arturoflooring.com.pl

Jak wynika z czerwcowego raportu FEP (Europejskiej Federacji Przemysłu Pakietowego), Polska jest liderem w produkcji podłóg drewnianych z ponad 19-procentowym udziałem w rynku.

Od lat na topie utrzymują się podłogi warstwowe. Ich udział w produkcji jest dominujący - stanowi aż 81%.

- "Ten trend nie dziwi nikogo w branży - przemawia za nim kilka faktów: coraz trudniejszy dostęp do cennego surowca, jakim jest drewno, upowszechnienie się technologii ogrzewania podłogowego, a także fabryczne wykończenie, pozwalające na szybszy montaż podłóg. To wszystko sprawia, że podłogi warstwowe pod prawie 10 lat są numerem jeden dla klientów" - uważa Robert Elias, doradca techniczno-handlowy marek UZIN i PALLMANN.

Klej na bazie STP - UZIN MK 160 Do tego trendu dopasować się muszą także pozostali uczestnicy rynku parkietowego - także firmy z branży chemii podłogowej.

- "Oczywiste jest, że nasze systemowe rozwiązania dopasowujemy do potrzeb wykonawców. Popularność podłóg wielowarstwowych w połączeniu z ciągłym dążeniem do skracania czasu pracy na inwestycji owocuje różnymi ciekawymi produktami, nad którymi stale pracuje nasz dział technologiczny."

Jednym z tych rozwiązań jest nowość na rynku - jednoskładnikowy klej na bazie STP - UZIN MK 160.

- "To produkt, który wprowadziliśmy do sprzedaży w lipcu. Jest dedykowany podłogom warstwowym, bez ograniczenia do ich formatu. Wyróżnia go łatwość stosowania i fakt, że jako klej utwardzający się pod wpływem wilgoci szybko uzyskuje przyczepność początkową. Równie ważne jest to, że ewentualne zabrudzenia da się łatwo usunąć, co w przypadku najczęściej fabrycznie wykończonych podłóg warstwowych ma niebagatelne znaczenie" - dodaje Robert Elias.

źródło i zdjęcia: Uzin Utz Polska Sp. z o.o.