Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Ytong i Silka Ambasadorami Budownictwa Pasywnego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2017-11-07

Dwie kluczowe marki Xella Polska – Ytong i Silka – są Ambasadorami Budownictwa Pasywnego Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego. Ten zaszczytny tytuł to potwierdzenie jakości naszych systemów budowlanych, jak również ich wysokiej energooszczędności.

Systemy budowlane Ytong i Silka kolejny rok z rzędu mogą posługiwać się tytułem Ambasadora Budownictwa Pasywnego. Tytuł ten przyznaje Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego – jedna z najstarszych w Polsce niezależnych instytucji zajmujących się popularyzacją wiedzy z zakresu budownictwa pasywnego, jak i propagujących energooszczędne rozwiązania, również te związane z odnawialnymi źródłami.

PIBPiEO to organizacja non-profit działająca od 2004 roku, która jako jedyna w Polsce posiada akredytację Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI) do przeprowadzania certyfikacji budynków pasywnych w naszym kraju.

– "Materiały Ytong i Silka zostały ambasadorami Budownictwa Pasywnego, bo ich parametry techniczne spełniają najwyższe wymogi, jakie stawiane są materiałom murowym w budownictwie niskoenergetycznym oraz pasywnym. Co więcej obie marki przedstawiają również wysoką jakość potwierdzoną badaniami i certyfikatami instytutów badawczych. Xella Polska to rzetelny partner biznesowy i lider wśród producentów materiałów ściennych pod względem energooszczędnych rozwiązań, który od lat stawia na wielostopniową kontrolę jakości w swoich zakładach produkcyjnych. Dlatego wiemy, że ze spokojem możemy rekomendować naszym Klientom produkty Ytong i Silka do najbardziej wymagających projektów z zakresu budownictwa pasywnego" – mówi Łukasz Krzysztoń, dyrektor ds. marketingu Polskiego Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego.

– "Rozpoczęcie współpracy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej to naturalny rozwój działalności Xella Polska. Od początku istnienia nasza firma stawia na energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie. W PIBPiEO znaleźliśmy Partnera, z którym łączy nas podobna filozofia – możliwie najszersza popularyzacja budownictwa pasywnego, jak i budowania większej świadomości ekologicznej wśród Polaków, w tym upowszechnianie energooszczędnych rozwiązań.To dla nas zaszczyt, że nasze kluczowe marki Ytong i Silka zostały kolejny raz Ambasadorami Budownictwa Pasywnego" – mówi Roman Radomski, dyrektor ds. kluczowych klientów Xella Polska.

Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań budowlanych, od lat promuje w Polsce budownictwo pasywne. W 2006 roku z naszych bloków Silka powstał pierwszy certyfikowany dom pasywny w Polsce (autorzy budynku: Biuro Projektowe Lipińscy z Wrocławia). W naszym portfolio produktów mamy między innymi bloczki Ytong Energo+, których odmiana o grubości 48 cm pozwala na budowę budynków w technologii ściany jednowarstwowej spełniających wyśrubowane normy dla domów energooszczędnych. Z kolei masywne bloki Silka to jeden z ulubionych przez projektantów materiałów do budowy ciepłej ściany warstwowej w budynkach pasywnych – z racji wysokiej akumulacji cieplnej tego materiału.

– "Ytong i Silka to produkty, które w swojej klasie stanowią synonim energooszczędnych materiałów. Przyznanie im certyfikatu Ambasadorów Budownictwa Pasywnego to potwierdzenie ich najwyższej jakości i najlepszych parametrów termicznych" – dodaje dyrektor Radomski.

źródło i zdjęcia: Xella Polska

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum