Dzięki rozwijanemu już od blisko 20 lat parkowi maszynowemu, dogodnemu położeniu geograficznemu oraz doświadczonej załodze, zakład w Trzemesznie stanowi dla firmy doskonałą platformę dla dalszego rozwoju na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej. Najnowsze rozwiązania technologiczne Paroc pozwolą nie tylko na zwiększenie wielkości produkcji, ale także jej efektywności oraz jakości samych wyrobów izolacyjnych.
Jak argumentuje firma, decyzja o inwestycji wynika z aktualnej kondycji oraz trendów na rynku budowlanym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Buduje się coraz więcej, z rosnącą troską o efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo ogniowe obiektów, co napędza popyt na materiały izolacyjne z wełny kamiennej – materiału idealnie wpasowującego się w obie potrzeby.
– "To dla nas ważny krok w kierunku podtrzymania dotychczasowego, zrównoważonego rozwoju firmy" – wyjaśnia Kari Lehtinen, Dyrektor Generalny Grupy Paroc.
– "Od pewnego czasu obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania izolacyjne, szczególnie w tej części kontynentu. Zwiększając nasze możliwości produkcyjne, rośniemy razem z naszymi Klientami i stajemy się bardziej konkurencyjni" – dodaje.
Wedle planów, wszystkie działania modernizacyjne związane z inwestycją mają się zakończyć w 2019 roku. Rozwój fabryki pozwoli zwiększyć wielkość produkcji o 60-70 tys. ton rocznie, zarówno w obszarze izolacji budowlanych, jak i technicznych. Łączna wartość przedsięwzięcia to blisko 260 mln złotych. Nie licząc nowego projektu, od momentu przejęcia zakładu produkcyjnego w 1998, Grupa Paroc zainwestowała już w Trzemesznie ponad 620 mln zł.
źródło i zdjęcia: Paroc