Jak podkreślają organizatorzy ze Stowarzyszenia Polska Wentylacja, tegoroczną edycję targów czeka rekordowa frekwencja. Goście będą mieli okazję zapoznać się z ofertą aż 170 wystawców, sama impreza skupi zaś tysiące specjalistów z branży techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej, w tym przedstawicieli producentów, dystrybutorów, biur architektonicznych i projektowych, firm wykonawczych, inżynierów i instalatorów, a także samych inwestorów oraz użytkowników instalacji.
Nowością na tegorocznych targach będą dwie odrębne Areny Technologii, które w całości poświęcone zostaną pompom ciepła oraz sekcyjnym centralom wentylacyjnym. Oprócz tradycyjnej strefy targowej, na uczestników czeka także szereg dodatkowych atrakcji – m.in. specjalna strefa pokazowo-konkursowa, w której przez 2 dni prezentowane będą praktyczne aspekty montażu, uruchamiania, regulacji i serwisu instalacji, czy cykl wykładów, podczas których eksperci branżowi omówią zmiany w przepisach budowlanych oraz przedstawią zagadnienia z warunków technicznych, dyrektyw i norm europejskich w zakresie wentylacji, klimatyzacji i bezpieczeństwa pożarowego.
– "Skala takich wydarzeń branżowych, jak Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja, bardzo wyraźnie pokazuje, jak istotną rolę w funkcjonowaniu budynków odgrywają sprawne instalacje HVAC". – zauważa Robert Kotwas, Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Technicznych w Paroc Polska.
– "Poprzez prawidłowe projektowanie, dobór odpowiednich rozwiązań oraz poprawne wykonawstwo, możemy nie tylko podwyższyć bezpieczeństwo instalacji przed ogniem czy korozją, ale też np. znacząco zmniejszyć zapotrzebowanie danego obiektu na energię. To tematy, na które warto rozmawiać". – dodaje.
Izolacje wkraczają na salony
Swoje produkty i najnowsze technologie zaprezentują liderzy rynku – dostawcy i dystrybutorzy sprzętu i rozwiązań technicznych zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Paroc, wiodący producent izolacji technicznych z wełny kamiennej, przedstawi na targach kompleksową ofertę, w tym nową odsłonę systemu PAROC Hvac GreyCoat. Wchodzące w skład systemu płyty, maty, otuliny, bendy, manszety i taśmy aluminiowe zaprojektowane zostały tak, aby spełniać wszelkie wymagania dla izolacji kanałów i urządzeń ogrzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Produkty na bazie wełny kamiennej posiadają klasyfikację A2-s1,d0, co oznacza, że nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania ognia, wytwarzają bardzo ograniczoną ilość dymu oraz nie wytwarzają palących się kropli. Zgodnie z załącznikiem 3 do warunków technicznych, jakim powinny podlegać budynki i ich usytuowanie, klasa ta odpowiada określeniu "nierozprzestrzeniające ognia".
– "Wyroby z serii PAROC Hvac GreyCoat pokryte zostały zbrojoną, malowaną na szaro folią aluminiową, co z jednej strony zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na powierzchni zewnętrznej izolowanego obiektu, a z drugiej – zapewnia łatwy i szybki montaż – wyjaśnia Robert Kotwas. – Dodatkowe pokrycie warstwą lakieru w kolorze szarym pozwala utrzymać atrakcyjny wygląd bez potrzeby malowania bądź stosowania dodatkowych materiałów okładzinowych, dlatego rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie instalacja jest widoczna i wymaga estetycznego wykończenia powierzchni – np. w centrach handlowych, halach sportowych czy innych obiektach użytku publicznego". – dodaje ekspert Paroc.
Podczas obu dni targów, z najnowszymi rozwiązaniami Paroc w zakresie izolacji technicznych będzie można się zapoznać na stanowisku 114.
źródło i zdjęcia: Paroc