Wentylator
W urządzeniu zastosowano energooszczędny, rewersyjny wentylator osiowy z silnikiem EC (elektro-komutatorowy) w wersji niskonapięciowej (12V), wyposażony w łożyska kulkowe oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Wymiennik ciepła
System został wyposażony w ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła o efektywności rekuperacji sięgającej 91%. Dzięki komórkowej strukturze materiału w wymienniku tworzy się duża powierzchnia kontaktowa dla przepływającego powietrza, co zwiększa efektywność rekuperacji.
Filtr
Dwa wbudowane filtry G3 (wlotowy i wylotowy) zabezpieczają układ przez przedostawaniem się do pomieszczenia zanieczyszczeń i insektów, oraz chronią wewnętrzne części urządzenia przed zabrudzeniem.
Cechy produktu:
- Efektywna nawiewno - wywiewna wentylacja pojedynczych pomieszczeń
- Zaawansowany technologicznie ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła o efektywności do 91%
- Wentylator rewersyjny z silnikiem EC o niskim poborze mocy (od 1,4 do 7,3 W) w wersji niskonapięciowej (12V)
- Zintegrowana automatyka oraz pilot zdalnego sterowania
- Cicha praca (22-29 dBA~3 m)
- Łatwy montaż
- Filtry powietrza klasy G3
- Przeznaczony do pracy ciągłej
- Posiada tryb automatycznego przełączania prędkości w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu
- Nie powoduje powstawania skroplin pary wodnej.
Zasada działania
System jednorurowy może pracować zarówno w trybie rewersyjnym z odzyskiem ciepła i wilgoci jak i w zwykłym trybie nawiewno - wywiewnym (jako nawietrzak).
Schemat działania
CYKL I. Wentylator wyciąga ciepłe zużyte powietrze z pomieszczenia, które przechodzi przez ceramiczny wymiennik ciepła odbierający z niego 91% energii cieplnej i wilgoci. Kiedy wymiennik się nagrzeje, urządzenie przełącza się automatycznie na tryb nawiewny.
CYKL II. Świeże czyste powietrze z zewnątrz przechodzi przez ceramiczny wymiennik absorbując skumulowaną w nim wilgoć i energię cieplną. Kiedy temperatura wymiennika spada, wentylator przełącza się ponownie na tryb wywiewny. Zmiana cyklu operacyjnego ma miejsce co 70 sekund.
źródło i zdjęcie: Vents Group