VENTS GROUP Sp. z o.o. Systemy wentylacji, rekuperacja
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 71737
Porady od VENTS GROUP Sp. z o.o.
Rekuperacja - sposób na tańsze ogrzewanie
W dobie rosnących kosztów energii oraz zwiększonego nacisku na ekologię, coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które nie tylko zapewnią komfort cieplny w domu, ale również pozwolą na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jednym z takich rozwiązań jest rekuperacja, czyli system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dzięki rekuperacji można znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania, jednocześnie dbając o zdrowy klimat wewnątrz budynku. W artykule omówimy, jak działa rekuperacja, jakie korzyści przynosi oraz dlaczego warto zainwestować w ten system.
Jak jakość powietrza wpływa na codzienne funkcjonowanie?
Świeże i czyste powietrze jest niezbędne dla naszego zdrowia. Przeludnione miasta, zatłoczone drogi, dymiące kominy wielkich fabryk, postęp prac budowlanych i działalność rolnicza wywierają negatywny wpływ na jakość otaczającego nas powietrza.
Co lepsze, anemostat czy kratka wentylacyjna?
Anemostat i kratka to dwa popularne zakończenia systemów wentylacji lub rozprowadzania ciepłego powietrza. Choć pełnią podobną rolę, występują pomiędzy nimi istotne różnice, które wpływają na ich funkcje użytkowe.
Jak dbać o jakość i ilość powietrza w pomieszczeniach?
W dobie pandemii nasze domy i mieszkania stają się miejscem do pracy, nauki i spotkań z przyjaciółmi. Wg danych Komisji Europejskiej przed pandemią Europejczycy spędzali średnio aż 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Covid-19 spowodował, że zdecydowanie najwięcej czasu spędzamy w miejscu naszego zamieszkania.Mając na uwadze zdrowie swoje i naszych bliskich, powinniśmy w szczególności zadbać o jakość i ilość powietrza w pomieszczeniach, w których spędzamy znaczącą część naszego życia. Największymi zagrożeniami są zbyt wysokie stężenie dwutlenka węgla (CO2) oraz cząstki stałe unoszące się w powietrzu.
Jaki wybrać wymiennik ciepła?
Krzyżowy czy przeciwprądowy? Płytowy czy obrotowy? Sprawdź, który wymiennik ciepła najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.
Czym jest spieniony polipropylen EPP?
Spieniony polipropylen (EPP) zyskuje uznanie jako tworzywo wszechstronne i uniwersalne w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Warto przyjrzeć się z bliska unikalnym właściwościom tworzywa i poznać zalety zastosowania EPP, także w systemach wentylacyjnych.
Wentylator dachowy - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
Idąc za nowymi rozwiązaniami w segmencie central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła firma Vents zaprezentowała szereg nowych modeli w rodzinie odśrodkowych wentylatorów dachowych. Gama tych produktów obejmuje teraz dwie nowe serie odśrodkowych wentylatorów dachowych VKVz EC oraz VKHz EC.
Zasady odpowiedniego doboru wentylatora
Dobór odpowiedniego typu wentylatora w zależności od długości kanału wentylacyjnego przebiegającego w poziomie.
Zalety silników EC
Konstrukcja silnika z zewnętrznym wirnikiem jest podobna do konstrukcji asynchronicznego silnika elektrycznego, jedynie z tą różnicą, że wirnik silnika elektrycznego umiejscowiony jest na zewnątrz uzwojenia stojana zaś stojan, z uzwojeniami położony jest wewnątrz silnika elektrycznego.
Wentylacja decentralna skutecznym rozwiązaniem dla pojedynczych pomieszczeń
Właściciele mieszkań często borykają się z problemami skutecznej wymiany powietrza. Centralna wentylacja z systemem kanałów rozprowadzonym na wiele pomieszczeń nadal nie jest standardem, także w nowych domach wielorodzinnych.
Co to jest wentylacja?
Procesy życiowe przebiegające w pomieszczeniach zamkniętych, są przyczynkiem powstawania wielu niepożądanych zjawisk zdrowotnych, psychofizycznych oraz budowlanych. Szczelna stolarka budowlana uzupełniona styropianową otuliną naszych mieszkań, stworzyła swoiste termosy, w których odpoczywamy, śpimy, pracujemy.
Co powinieneś wiedzieć o wentylatorach?
Wentylatory – to urządzenia mechaniczne służące do wymuszonego przemieszczania powietrza w przewodach wentylacyjnych (wentylatory kanałowe), lub do bezpośredniego doprowadzania albo odprowadzania powietrza z pomieszczenia (wentylatory ścienne). Przemieszczanie powietrza odbywa się na skutek różnicy ciśnień pomiędzy wlotem i wylotem wentylatora.