Wełna drzewna jest interesującym materiałem budowlanym, chętnie wykorzystywanym przez architektów. Produkt posiada ciekawy design (może być produkowany w nieograniczonej gamie kolorów) i jest przy tym bardzo wytrzymały. Płyty z wełny drzewnej odporne są na uderzenia, bardzo dobrze pochłaniają dźwięk, jednocześnie posiadając przy tym właściwości termoizolacyjne.
Najczęściej stosowane są do wykańczania biur, hal i obiektów sportowych, można je bowiem łączyć z innymi ciekawymi materiałami, takimi jak szkło czy beton. Dzięki temu nowoczesne przestrzenie biurowe nabierają niepowtarzalnego charakteru.
Firmy wynajmujące powierzchnie biurowe coraz więcej uwagi zwracają nie tylko na architekturę budynków czy ich lokalizację, ale również na aspekt sprzyjający efektywności pracy. Jednym z nich jest poziom hałasu. Dlatego też, w celu zapewnienia odpowiednich norm akustycznych, producenci materiałów budowlanych stawiają sobie coraz wyższe wymagania.
„Płyty z wełny drzewnej Heraklith mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są jako okładzina dźwiękochłonna ścian i sufitów oraz izolacja cieplna, akustyczna i dźwiękochłonna stropów garaży podziemnych. W zależności od tego, czy są wykonane w 100% z wełny drzewnej, czy też z wełny i dodatków, różne będą ich właściwości termoizolacyjne” – mówi Krzysztof Sobkowiak, manager z firmy Knauf Insulation.
Płyty z wełny drzewnej Heraklith wykonywane są w najwyższych standardach. We wrześniu 2012 roku fabryka firmy Knauf Insulation w miejscowości Zalagerszeg na Węgrzech przeszła gruntowną modernizację. Od 1960 roku wytwarzano tam płyty z wełny drzewnej o szerokości 500 mm. W odpowiedzi na zmieniające się zapotrzebowanie rynku firma postanowiła zmodernizować linię produkcyjną, dzięki czemu oferta została poszerzona o płyty szerokości 600 mm.
Korzyść dla klienta idzie w parze z korzyścią dla fabryki Knauf Insulation, która dzięki modernizacji jest w stanie zaoszczędzić dużo więcej energii. Modernizacja fabryki, umożliwia wyprodukowanie jednocześnie płyty z wełny drzewnej o szerokości 500 mm, jak również 600 mm, bez potrzeby zmiany prasy. Dzięki temu fabryka jest dużo bardziej wydajna i nowoczesna.
„Dzisiejszy rynek stawia producentom materiałów budowlanych bardzo duże wymagania. Firma Knauf Insulation dba o środowisko naturalne. Świadczy o tym fakt, że w naszych fabrykach wprowadzony został Wspólnotowy System Ekozarządzania i Audytu ( EMAS), który zapewnia najwyższe standardy produkcyjne.
Dodatkowo, na bieżąco unowocześniamy linie produkcyjne, tak by były one w pełni nowoczesne i przystosowane do zmieniających się warunków rynkowych” – dodaje Krzysztof Sobkowiak. Wełna drzewna Heraklith nagrodzona prestiżowym certyfikatem!
Źródło: Knauf Insulation