Renowacja dachu? Zaufaj ekspertom Bauder

Renowacja dachów to zadanie wymagające profesjonalnego podejścia. Już na etapie analizy stanu dachu niezbędne są doświadczenie i specjalistyczna wiedza. Szczególnie istotne jest to przy projektowaniu ekonomicznych rozwiązań renowacyjnych. Kluczowe jest uwzględnienie obowiązujących norm, przepisów technicznych oraz wymagań wynikających z użytkowania budynku i dachu w przyszłości. Renowacja dachów płaskich nie ma uniwersalnych, prostych rozwiązań – każde zadanie wymaga indywidualnego podejścia.

Renowacja dachu? Zaufaj ekspertom Bauder
Bauder Polska Sp. z o.o. Systemy dachów płaskich, stromych i zielonych
Dane kontaktowe:
61 885 79 00
Gen. T. Kutrzeby 16 g 61-719 Poznań

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Firma Bauder oferuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu, od inspekcji stanu dachu po zakończenie prac renowacyjnych, przy współpracy z wyszkolonymi doradcami.

W razie potrzeby przeprowadzamy badania folii hydroizolacyjnych i izolacji termicznej w naszym laboratorium, wykorzystując najnowocześniejsze metody analityczne.

Na kolejnych stronach znajdą Państwo szczegóły naszej koncepcji renowacji dachów. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty oceny stanu dachu!

Jakie siły oddziałują na dach?

Dachy płaskie zyskują na popularności i są obecnie wykorzystywane częściej niż w przeszłości. Jednak zmiany klimatyczne oraz prognozy ubezpieczycieli wskazują na wzrost liczby ekstremalnych zjawisk pogodowych, co stawia przed dachami nowe wyzwania. Dachy oraz ich hydroizolacja muszą sprostać obciążeniom wynikającym z takich zjawisk.

Dodatkowo dachy narażone są na inne siły, takie jak naprężenia powstające w wyniku ruchów konstrukcji nośnej czy użytkowania powierzchni dachu.

Wpływy środowiskowe, a także obciążenia termiczne i mechaniczne, znacząco przyspieszają proces starzenia się hydroizolacji. Dlatego zastosowanie wysokiej jakości systemów dachowych staje się opłacalną inwestycją.

Dlaczego warto przeprowadzić renowację?

Mniejsze naprawy można wykonać w ramach standardowej konserwacji, jednak w przypadku poważniejszych uszkodzeń renowacja jest niezbędna, aby przywrócić pełną funkcjonalność hydroizolacji lub konstrukcji dachu.

Zmiana sposobu użytkowania dachu często również wymaga jego renowacji.

W przypadku modernizacji mającej na celu poprawę efektywności energetycznej, szczególny nacisk kładzie się na poprawę izolacji termicznej. Powodów do przeprowadzenia renowacji jest wiele, a korzyści z niej płynące są nie do przecenienia.

Przewidywane uszkodzenia

Jeśli stan dachu wskazuje na ryzyko poważnych uszkodzeń, należy podjąć niezwłoczne działania. Renowacja powinna zostać przeprowadzona najpóźniej przed nadejściem kolejnej zimy.

Najlepszym momentem na prewencyjną kontrolę dachu jest wiosna, kiedy pozostaje jeszcze wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie i wykonanie niezbędnych prac.

Renowacja dla poprawy efektywności energetycznej

Realizacja ambitnych celów klimatycznych jest możliwa tylko przy znacznym wzroście wskaźnika renowacji budynków. Rosnące koszty energii dodatkowo skłaniają właścicieli i najemców do zwrócenia uwagi na efektywność energetyczną swoich nieruchomości.

Wysokowydajna termoizolacja BauderPIR to rozwiązanie korzystne zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Dzięki najlepszym parametrom izolacyjnym można spełnić wymogi niemieckiego rozporządzenia EnEV dotyczącego oszczędności energii, przy zastosowaniu relatywnie cienkich warstw izolacji.

Zmiany w użytkowaniu

Dachy płaskie coraz częściej pełnią funkcje wielofunkcyjne, takie jak podstawa dla systemów solarnych, przestrzeń techniczna, taras czy dach zielony. Jednak zmiany w sposobie użytkowania dachu mogą znacznie podnieść koszty renowacji.

Na przykład, przed przeprowadzeniem prac, systemy solarne muszą zostać zdemontowane i ponownie zamontowane po zakończeniu renowacji.

Dlatego każda zmiana użytkowania powinna być poprzedzona dokładną analizą stanu technicznego dachu.

Należy również oszacować, czy dach będzie mógł spełniać nowe funkcje przez zakładany czas eksploatacji bez konieczności kosztownej renowacji w przyszłości.

źródło i zdjęcia: Bauder Polska Sp. z o.o.

Autor
Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Z mediami związany od ponad 25 lat. Przygodę w prasie zaczynał jako redaktor w magazynie komputerowym ENTER, następnie przez wiele lat związany z magazynem komputerowym PC Format. W branży budowlanej od 2019 roku - na początku jako redaktor online w miesięczniku Murator, obecnie jako redaktor prowadzący serwis BudownictwoB2B.pl. Autor artykułów poradnikowych, majsterkowicz i ogrodnik. Wolny czas spędza w bliskim kontakcie z naturą, remontując swoją starą chałupę na Kurpiach.