BauderECO - wyróżnienie na Dach Forum za innowacyjność

Podczas tegorocznych targów Dach Forum 2024, BauderECO zdobył wyróżnienie w kategorii Ekologia. Ta ekologiczna termoizolacja dachowa składa się z biomasy, materiałów pochodzących z recyklingu oraz wapna pozyskiwanego z muszli, co czyni ją przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem izolacyjnym.

BauderECO - wyróżnienie na Dach Forum za innowacyjność
Bauder Polska Sp. z o.o. Systemy dachów płaskich, stromych i zielonych
Dane kontaktowe:
61 885 79 00
Gen. T. Kutrzeby 16 g 61-719 Poznań

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Od ponad 40 lat elementy termoizolacyjne nakrokwiowe firmy Bauder są sprawdzonym rozwiązaniem, wykorzystywanym miliony razy.

Stosowanie tej metody pozwala na stworzenie jednolitej warstwy izolacyjnej na całej połaci dachu, co zapewnia, że konstrukcja dachu znajduje się w suchym i ciepłym obszarze, chronionym przed działaniem czynników zewnętrznych.

BauderECO

BauderECO z biomasy

Innowacyjny rdzeń BauderECO w 60% składa się z biomasy, głównie z łodyg, liści oraz przetworzonych kolb kukurydzianych. Dzięki temu produkty Bauder są jeszcze bardziej przyjazne środowisku. BauderECO jest odpowiedni zarówno do dachów płaskich, jak i stromych.

BauderECO z surowców pochodzących z recyklingu

Odpady z piłowania i frezowania są zbierane i przetwarzane ponownie w pierwotne surowce za pomocą specjalnego procesu.

BauderECO z wapna z muszli

Muszle, które są odpadem w przemyśle spożywczym, znalazły nowe zastosowanie w BauderECO. Wapno z muszli tworzy ochronną warstwę termoizolacyjną, podnosząc ekologiczną wartość produktu.

Recyklingowalna włóknina PP

Górna warstwa termoizolacji BauderECO S wykonana jest z czystej, odmianowej włókniny PP, która po zużyciu może zostać poddana recyklingowi, co dodatkowo zwiększa jej zrównoważony charakter.

źródło i zdjęcia: Bauder Polska Sp. z o.o.

Autor
Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Z mediami związany od ponad 25 lat. Przygodę w prasie zaczynał jako redaktor w magazynie komputerowym ENTER, następnie przez wiele lat związany z magazynem komputerowym PC Format. W branży budowlanej od 2019 roku - na początku jako redaktor online w miesięczniku Murator, obecnie jako redaktor prowadzący serwis BudownictwoB2B.pl. Autor artykułów poradnikowych, majsterkowicz i ogrodnik. Wolny czas spędza w bliskim kontakcie z naturą, remontując swoją starą chałupę na Kurpiach.