Rachunek jest prosty: dobra izolacja to mniej zużytej energii
Energia niezależnie czy elektryczna, czy systemowa, czy pochodząca ze spalania gazu, oleju i innych paliw kopalnych jest coraz droższa. Warto szukać sposobów, które pozwolą zmniejszyć jej zużycie. Ocieplenie przy użyciu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych to właściwy, znaczący i jakże prosty w realizacji krok w tym kierunku.
Warto zatem i powinno się zainwestować w odpowiednie materiały termoizolacyjne, dzięki którym straty energii i co z tym związane jej koszty będzie można ograniczyć, zapewniając niższe rachunki za ogrzewanie.
W przypadku takich miejsc jak dachy czy stropodachy doskonałym rozwiązaniem jest wełna do wdmuchiwania URSA PureFloc.
Ten innowacyjny materiał charakteryzuje się bardzo niskim, niezmiennym w czasie współczynnikiem przenikania ciepła (lambda) 0,034 - 0,036 W/(mK)przy bardzo niskiej gęstości własnej rzędu 20-30 kg/m³.
Pełni także rolę świetnej ochrony akustycznej, skutecznie pochłaniając dźwięki z zewnątrz takie jak np. odgłosy deszczu czy wiatru. Biała wełna URSA Pure Floc jest przy tym lekka, paroprzepuszczalna i ma najwyższą klasę reakcji na ogień A1 - niepalne, co przekłada się na większe bezpieczeństwo domu i mieszkańców.
Jej ogromnym atutem jest również sprężystość i elastyczność, dzięki którym szczelnie wypełnia wszystkie zakamarki izolowanej przestrzeni. Izolacji można nadać dowolną, żądaną grubość. Na uwagę zasługuje wysoka wydajność -jedno opakowanie wystarcza do wykonania 0,5 do 0,8 m³ izolacji.
URSA Pure Floc idealny wybór izolacji termicznej do wdmuchiwania:
- Izolacja termiczna: wełna wytwarzana jest w większości (>80%) ze stłuczki szklanej. Jej struktura umożliwia skuteczne zatrzymywanie ciepła, co przekłada się na redukcję strat energii.
- Bezpieczeństwo - niepalność: wełna URSA PureFloc jest niepalna – klasa reakcji na ogień A1, co czyni ją bezpiecznym rozwiązaniem w kontekście izolacji dachów.
- Trwałość i niski wpływ na środowisko: niezwykle długa żywotność sprawia, że jest trwałym rozwiązaniem. Ponadto, zawiera znaczną ilość surowców wtórnych, co minimalizuje jej wpływ na środowisko.
- Ochrona przed wilgocią: puszysta struktura doskonale przepuszczapowietrze co redukuje ryzyko kondensacji pary wodnej, co z kolei chroni przed wilgocią i powstawaniem pleśni.
Aplikacja wełny URSA Pure Floc
Wełną wdmuchuje się za pomocą specjalistycznych maszyn dostępnych u wielu wykonawców. Sam proces jest prosty, szybki i można go przeprowadzić w każdej temperaturze, więc pora roku nie mu tutaj znaczenia.
W zaledwie kilka godzin izolacja jest gotowa. Materiał nie wiąże się chemicznie i mechanicznie z innymi elementami lub materiałami. Nie ma potrzeby zabezpieczania powierzchni przed nadmuchem, co skraca czas wykonania.
Nie wymaga się okresu aklimatyzacji i stabilizacji, dzięki czemu pomieszczenia mogą być od razu użytkowane. Po zakończeniu prac przeprowadza się dokładną jakości, polegającą na sprawdzeniu: zużycia, gęstości, grubości i równomierności.
Korzyści środowiskowe i społeczne:
- Wspieranie zrównoważonego rozwoju: zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i ograniczenie użycia paliw kopalnych poprzez skuteczną izolację wełną URSA Pure Floc wspiera cele zrównoważonego rozwoju, przyczyniając się do ochrony środowiska.
- Poprawa jakości powietrza: ograniczenie emisji związanych ze spalaniem paliw kopalnych ma pozytywny wpływ na jakość powietrza, przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczeń w tym SMOGU i poprawy warunków zdrowotnych.
Wsparcie finansowe: wydatki związane z zakupem i instalacją wełny URSA Pure Floc mogą zostać rozliczone: w ramach Ulgi Termomodernizacyjnej i/lub w ramach programuCzyste Powietrze.
Poprawa efektywności energetycznej budynku
Zastosowanie wełny mineralnej URSA Pure Floc poprawia efektywność energetyczną budynku, ale również odgrywa istotną rolę w redukcji emisji gazów cieplarnianych. Optymalna izolacja pozwala na efektywne zarządzanie zużyciem energii, co przekłada się na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
Taka praktyka stanowi właściwy krok w kierunku zrównoważonego i ekologicznego podejścia do ogrzewania budynków.
źródło i zdjęcia: URSA