Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zalety wełny mineralnej do wdmuchiwania URSA Pure Floc na drodze do ograniczenia strat ciepła

Jednym ze sposobów na zminimalizowanie strat ciepła w domu i zmniejszenie rachunków eksploatacyjnych jest zadbanie o wysokiej jakości ocieplenie. Dotyczy to zwłaszcza miejsc szczególnie narażonych na ubytki ciepła, w tym m.in.: dachu, poddasza i ścian. Aby temu zapobiec, należy starannie wykonać izolację termiczną. Już to pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów utrzymania domu i wpłynie na poprawę komfortu życia domowników.

Zalety wełny mineralnej do wdmuchiwania URSA Pure Floc na drodze do ograniczenia strat ciepła
URSA Płyty, maty, taśmy, granulat z wełny mineralnej do izolacji termicznej i akustycznej, wodoodporne płyty do izolacji termicznej XPS
www.ursa.pl

Gdzie dochodzi do największych strat ciepła w domu?

W każdym domu występują miejsca, w których dochodzi do największych strat ciepła. Właśnie dlatego inwestor powinien skupić się na ich dokładnym ociepleniu, aby zminimalizować ten problem.

Kluczowe elementy konstrukcji budynku pod tym względem to: dach, poddasze i ściany. Szacuje się, że przez dach dochodzi do 30% wszystkich strat ciepła w obiekcie. Niewiele mniej, bo ok. 25% energii cieplnej ucieka przez ściany.

Kluczowe znaczenie w całym procesie ma również poddasze. Ze względu na to ważne jest to, aby przeprowadzić skuteczną izolację. Dzięki temu zredukujesz ubytki ciepła i ograniczysz koszty eksploatacyjne. Pamiętaj o tym, aby do izolacji termicznej wykorzystywać tylko najwyższej jakości produkty takie jak np. wełna mineralna URSA.

Eliminuj mostki termiczne

Prace termomodernizacyjne polegają również na eliminowaniu zjawiska mostków termicznych. Te powstają w miejscach, gdzie dochodzi do przerwania warstwy izolacyjnej. Mogą mieć charakter punktowy lub liniowy. Pierwsze występują w miejscach elementów mocujących, np. przy stalowych kotwach.

Materiały do izolacji termicznej i akustycznej przegród budynku z oferty URSA
Materiały do izolacji termicznej i akustycznej przegród budynku z oferty URSA

Mostkom liniowym sprzyjają występujące w konstrukcji miejsca łączenia elementów, w tym m.in. płyty stropowej z balkonem. Im lepiej wykonana izolacja termiczna z wykorzystaniem wełny mineralnej URSA, tym mniejsze straty zanotujesz w miejscach mostków termicznych. Niestety, nie wszystkie z nich da się wyeliminować, ale można skutecznie przeciwdziałać ich negatywnym konsekwencjom.

Dlaczego warto postawić na ocieplenie wełną mineralną?

Wełna mineralna to jeden z materiałów izolacyjnych, które polecają eksperci. Dobrej jakości wełna cechuje się wysoką izolacyjnością oraz ma właściwości dźwiękochłonne. Dzięki temu nie tylko zabezpiecza przed stratami ciepła, ale również poprawia akustykę w domu i zapobiega przedostawaniu się dźwięków. Położenie ocieplenia na dachu, poddaszu i ścianach sprawi, że łatwiej Ci będzie zadbać o komfort cieplny wewnątrz budynku.

Jednocześnie do jego ogrzania wykorzystasz mniej energii cieplnej, co korzystnie przełoży się na Twoje rachunki eksploatacyjne. W skali całego sezonu grzewczego oszczędność może być naprawdę spora. Wykonanie dobrej izolacji to pierwszy krok do poprawy energooszczędności Twojego domu.

Mineralna wełna szklana do wdmuchiwania URSA Pure Floc

To produkt, który zaliczany jest do najlepszych na rynku. Zawdzięcza to swoim właściwościom. Dobrym wyborem jest np. mineralna wełna szklana do wdmuchiwania URSA Pure Floc. Jako materiał do izolacji ma ona szereg zalet: jest niepalna, paroprzepuszczalna i odporna na pleśń i grzyby. Innowacyjna metoda aplikacji wełny do wdmuchiwania sprawia, że sprawdzi się ona do izolacji we wszelkich trudnodostępnych miejscach.

Mineralna wełna szklana do wdmuchiwania URSA Pure Floc
Mineralna wełna szklana do wdmuchiwania URSA Pure Floc

Specjaliści chętnie wykorzystują ją do ocieplania poddaszy użytkowych i nieużytkowych. URSA Pure Floc jest również częstym wyborem jeśli chodzi o izolację termiczną i akustyczną (jest materiałem dźwiękochłonnym) w budownictwie szkieletowym i modułowym.

Skorzystaj z Programów Termomodernizacyjnych

Aby zmniejszyć koszty własne związane z pracami termomodernizacyjnymi, warto skorzystać z dedykowanych programów rządowych. Obecnie w Polsce największym zainteresowaniem cieszą się Program Czyste Powietrze oraz Ulga Termomodernizacyjna.

Oba umożliwiają właścicielom domów jednorodzinnych zmniejszenie kosztów związanych z ociepleniem budynku z wykorzystanie wełny mineralnej.

W ramach Ulgi Termomodernizacyjnej koszt zakupu wełny mineralnej do wykonania izolacji termicznej może być odliczony od podatku. Maksymalna kwota odliczenia to 53 000 złotych. Program Czyste Powietrza opiera się na dotacjach celowych.

Przy kompleksowej modernizacji możesz otrzymać do 33 000 złotych, a przy wykonaniu ocieplenia bez dodatkowych prac dotacja wynosi nawet do 13 000 złotych. Warto z tego skorzystać, aby obniżyć swoje koszty związane z ociepleniem budynku. Zainteresowani dofinansowaniem znajdą więcej informacji na oficjalnych stronach wymienionych programów rządowych.

Zadbaj o swój komfort i finanse z URSA

Wybierając szklaną wełnę mineralną URSA, stawiasz na swój codzienny komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność finansową. Właśnie dlatego materiał ten należy do pierwszych wyborów prawdziwych profesjonalistów.

Producent przygotował kilka linii produktowych różniących się parametrami technicznymi. Dzięki temu dobierzesz wełnę mineralną bezpośrednio do swoich potrzeb i specyfiki budynku.

Wykonanie prac termomodernizacyjnych ma duże znaczenie dla środowiska naturalnego i poprawi energooszczędność Twojego domu. Korzystając z dofinansowania rządowego, możesz to zrobić jeszcze taniej.

źródło i zdjęcia: Ursa

opracowanie: Aleksander Rembisz, Redakcja portalu budujemydom.pl