Kotły gazowe dużej mocy w kotłowni w Świebodzicach. Inicjatywa spółdzielni mieszkaniowej

Uzależnienie od miejskich ciepłowni, wysokie koszty ogrzewania, nieekologiczne źródła ciepła, które należy wymienić. Te problemy dotyczą wielu spółdzielni mieszkaniowych. Ich rozwiązaniem może być instalacja nowoczesnych kotłów gazowych dużej mocy. Przykład? Realizacja firmy Termet w Świebodzicach.

Kotły gazowe dużej mocy w kotłowni w Świebodzicach. Inicjatywa spółdzielni mieszkaniowej
Termet S.A. Czołowy polski producent urządzeń grzewczych - kotłów gazowych różnego typu, podgrzewaczy wody oraz rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii.
Dane kontaktowe:
74 85 60 801
Długa 13 58-160 Świebodzice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nowoczesne ogrzewanie budynków spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach kaskadą kotłów

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. To już ostatni moment, by dobrze się do niego przygotować. Dotyczy to nie tylko użytkowników indywidualnych, ale również - budynków wielorodzinnych, którymi zarządzają spółdzielnie mieszkaniowe. Te często borykają się z rosnącymi kosztami ogrzewania i zależnością od miejskich ciepłowni

Instalacja nowych źródeł ciepła może rozwiązać ten problem - co niedawno udowodnił Termet - polski producent nowoczesnych urządzeń grzewczych. W Świebodzicach powstały nowoczesne kotłownie wyposażone w urządzenia firmy.

Kaskada gazowych kotłów kondensacyjnych dużej mocy Termet ECOCONDENS CRYSTAL 100
Kaskada gazowych kotłów kondensacyjnych dużej mocy Termet ECOCONDENS CRYSTAL 100

- W Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach zostały zainstalowane kotły kondensacyjne dużej mocy Termet ECOCONDENS CRYSTAL 100, które powstały z myślą o budynkach wielorodzinnych, pensjonatach czy biurowcach. To nowoczesne, wysokoefektywne urządzenia, które gwarantują niskie zużycie energii i niewielką emisję NOx. Cieszymy się, że pozytywnie wpłynęły na codzienny komfort mieszkańców spółdzielni i pozwoliły obniżyć rachunki za ciepło - wyjaśnia Żaneta Lisowska, kierownik marketingu w Termet S. A.

W jaki sposób instalacja kotłów pozwoliła obniżyć rachunki za ogrzewanie? Modernizacja źródła ciepła okiem inwestora

Dzięki przedłużonym do końca 2027 zapisom Ustawy z 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu, spółdzielnia może kupować paliwo gazowe do kotłowni po cenie preferencyjnej, a koszty dostaw energii cieplnej nie są obciążone dodatkowymi marżami.

Jakie inne zalety realizacji widzą przedstawiciele spółdzielni?

- Uważamy, że w sytuacji, gdy w świetle chwiejnego rynku paliw, przy nowo wprowadzonych przepisach prawa istnieje możliwość wybudowania przez daną spółdzielnię własnych kotłowni, jest to wręcz obowiązek zarządów, ze względu na fakt, że w większości przypadków końcowy użytkownik będzie miał lepszą ochronę w zapewnieniu wsparcia energetycznego niż przedsiębiorstwa ciepłownicze. Program budowy przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach następnych kotłowni gazowych jest cały czas rozwijany o nowe wnioski naszych mieszkańców z racji tego, że bardzo znaczącą pozycją w opłatach z tytułu eksploatacji i utrzymania lokalu jest opłata za energię cieplną. Stąd decyzje o własnym źródle ciepła są jak najbardziej prawidłowe i racjonalne. Tak podsumowuje inwestycję Elżbieta Krzan, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach.

To nie koniec działań firmy w zakresie wyposażenia spółdzielni. Trwają rozmowy w sprawie instalacji pomp ciepła w budynkach spółdzielni w Jaroszowie.

Źródło i zdjęcia: Termet S.A.