Zielone rozwiązania - pompy ciepła SAS w uzdrowiskowym Busku-Zdroju

Busko-Zdrój, miasto o długiej historii uzdrowiskowej, kładzie nacisk na ekologię i czyste powietrze. Dlatego w Internacie Liceum Ogólnokształcącego zdecydowano się na zastosowanie pomp ciepła VESTA typu powietrze-woda.

Zielone rozwiązania - pompy ciepła SAS w uzdrowiskowym Busku-Zdroju
ZMK SAS Spółka z o. o. Monoblokowa pompa ciepła Vesta powietrze-woda
www.sas.busko.pl
ZMK SAS Spółka z o. o. Monoblokowa pompa ciepła Vesta powietrze-woda
Dane kontaktowe:
+48 41-378-46-19
Przemysłowa 3, 28-100 Busko Zdrój, Owczary

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W internacie działają dwie monoblokowe jednostki pomp ciepła VESTA o mocy 16 kW. Dlaczego dwie? Dzięki temu można zaspokoić zapotrzebowanie projektowe na ciepłą wodę użytkową w budynku, które wynosi 19,4 kW przy temperaturze -22 stopni Celsjusza. Wybór mocy pomp ciepła został dokonany na podstawie profesjonalnej audytu energetycznego, aby nie niedoszacować potrzebnej mocy i minimalizować uruchamianie grzałek elektrycznych. Ważne jest, aby pamiętać, że zbyt niska moc pompy ciepła w porównaniu do rzeczywistego zapotrzebowania prowadzi do zwiększonych rachunków za prąd spowodowanych częstym włączaniem grzałek.

Dodatkowo, budynek internatu jest wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 40 kWp, która zapewnia wystarczającą ilość energii elektrycznej do pracy pomp ciepła. Dzięki temu proces przygotowywania ciepłej wody użytkowej w obiekcie jest bezkosztowy, a cały system oparty na odnawialnych źródłach energii jest bezemisyjny.

Należy pamiętać, że pozorna oszczędność wynikająca z niedoszacowanej mocy pompy ciepła może się okazać niekorzystna, ponieważ choć jednostka o niższej mocy jest tańsza w zakupie, późniejsze rachunki za prąd mogą być nieprzyjemnym zaskoczeniem.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat właściwego doboru pompy ciepła, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą:

  • +48 500 260 986
  • pompaciepla@sas.busko.pl

źródło i zdjęcia: ZMK SAS Spółka z o. o.