Niskoszumowe systemy kanalizacji wewnętrznej

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Niskoszumowe systemy kanalizacji wewnętrznej

Rozwój cywilizacyjny powoduje między innymi, że otaczają nas przedmioty lepiej działające, posiadające więcej funkcji, bardziej trwałe, o lepszych cechach użytkowych. Projektanci, konstruktorzy, inżynierowie materiałowi pracują nad tym by żyło nam się lepiej. Dotyczy to również rzeczy, które mają wpływ na nasze poczucie komfortu, a z których pracy nie koniecznie chcemy/powinniśmy zdawać sobie sprawę.

aktualizacja: 2020-07-13 09:26:51
Pipelife Polska

Jak uzyskuje się tłumienie dźwięków przez system KW?

Technicznie rzecz biorąc znakomita większość oferowanych na naszym rynku systemów opiera się na użyciu do produkcji systemu polipropylenu wzbogaconego dodatkami mineralnymi. To właśnie te dodatki powodują, że rurę trudniej wprawić w drgania i tłumi ona dźwięki już powstałe wewnątrz systemu. Oczywiście szczegóły techniczne dotyczące składu "tłumiącej" mieszanki trzymane są w tajemnicy.

Rozwiązania niskoszumowe są skuteczne: w porównaniu do kanalizacji wykonanej z żeliwa, "niskoszumówka" jest ok. cztery razy bardziej cicha. Klienci, którym szczególnie zależy na komforcie mogą dodatkowo zastosować specjalne uchwyty mocujące, których wykładziny jeszcze zwiększają skuteczność systemu.

Można również zauważyć, że "efektem ubocznym" zastosowania wzbogaconego polipropylenu zwykle jestrównież zwiększona sztywność obwodowa rur, co może być zaletą w niektórych typach instalacji

Jeszcze parę lat temu Klient poszukujący systemu kanalizacyjnego miał dość prosty wybór: na półkach królowały systemy z PP i PVC (w tym PVC spieniony). Systemy produkowane były (i są) zgodnie ze stosownymi Polskimi Normami (PN).

Klient szczególnie ceniący komfort mógł wybrać jeden z kilku powoli uzyskujących uznanie systemów kanalizacji niskoszumowej. To wiązało się jednak ze znacznie głębszym sięgnięciem do portfela.

Jedna zasadnicza różnica pomiędzy wymienionymi grupami pozostawała niezmienna - bardzo duży odstęp cenowy "zwykłych" systemów KW od systemów "niskoszumowych".

System Comfort Plus składa się z rur i kształtek w kolorze jasnoszarym

System Comfort Plus

Pipelife Polska S.A. zauważyła rynkową niszę i wprowadziła do oferty system Comfort Plus - bardzo atrakcyjny cenowo system kanalizacji wewnętrznej o podwyższonych parametrach eksploatacyjnych.

System składa się z rur i kształtek w kolorze jasnoszarym. Dzięki specjalnym domieszkom mineralnym używanym do konstrukcji rur, system w znacznym stopniu tłumi dźwięki pracującej kanalizacji (wyniki badań wykonanych w Instytucie Fraunhoffera są dostępne w Krajowej Ocenie Technicznej). Oferta systemu obejmuje średnice od 32 mm do 160 mm i bardzo szeroką gamę kształtek - system w całości jest produkowany w Polsce i w oparciu o polskie rozwiązania techniczne.

Rury systemu Comfort Plus są sztywniejsze średnio o ok. 50% od typowych systemów kanalizacyjnych. Kanalizacja niskoszumowa doskonale sprawdza się w budynkach mieszkalnych nowo budowanych, przy renowacji i odbudowie istniejących instalacji oraz instalacjach przemysłowych. Dostępność rur o dużych średnicach do 160 mm umożliwia zastosowanie kanalizacji niskoszumowej w budynkach wielokondygnacyjnych.

Rury systemu Comfort Plus

Podsumowując: parametry techniczne system Comfort Plus plasują go w niszy pomiędzy systemami "zwykłymi" KW a drogimi systemami klasy Premium - jednak cenowo znacznie mu bliżej do systemów KW. Ujmując rzecz marketingowo: wybierając Comfort Plus otrzymujesz dużo więcej za niewiele więcej pieniędzy!

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje