Rekuperator Reversus - nowy gracz na rynku

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rekuperator Reversus - nowy gracz na rynku

Reversus to nowoczesny rekuperator, który może być podłączony do instalacji wentylacyjnej zarówno od góry, jak i od dołu urządzenia. Pozwala to na łatwe zamontowanie rekuperatora w pomieszczeniu gospodarczym, czy garażu, jak i na poddaszu domu.

aktualizacja: 2020-12-23 07:17:05

Rekuperatory Reversus występują w wielkościach od 200 do 650 m3/h. Można je instalować już w niewielkich domach, a największe urządzenie znajdzie zastosowanie w okazałych willach. Rekuperator 650 m3/h jest na tyle skutecznie i dokładnie zaizolowany, że producent pozwala na jego montaż nawet na zewnątrz budynku, bez obawy o wpływ warunków atmosferycznych.

Wszystkie rekuperatory Reversus charakteryzują się niezwykłą dbałością konstruktorów o kwestie zarówno szczelności, jak i izolacji cieplnej. Jako jedne z niewielu produktów na rynku, posiadają podwójną obudowę metalową ocieploną warstwą piany poliuretanowej sprasowanej pod ciśnieniem. Taka konstrukcja gwarantuje utrzymanie doskonałych i niezmiennych w czasie właściwości cieplnych rekuperatora przez cały jego okres użytkowania. Warstwa izolacji z piany poliuretanowej nie wchłania wilgoci, więc rekuperator nie traci właściwości cieplnych nawet zainstalowany w wilgotnym otoczeniu. Urządzenie dostarczane jest ze zintegrowanym system mocowania do ściany, a na życzenie dostępne są specjalne podstawy do montażu na podłodze lub poddaszu.

Zastosowane wymienniki ciepła oraz energooszczędne wentylatory pozwoliły na uzyskanie najwyższych klas energetycznych. Doskonale zaizolowana obudowa daje również gwarancje bardzo skutecznej izolacji akustycznej, więc rekuperator jest cichy, a podłączony do prawidłowo wykonanej instalacji gwarantuje bezgłośną pracę całego systemu.

Reversus: schemat przepływu powietrza (1)
Reversus: schemat przepływu powietrza
Reversus: schemat przepływu powietrza (2)
Reversus: schemat przepływu powietrza

Wszystkie rekuperatory Reversus zostały zaprojektowane z uwzględnieniem łatwego użytkowania w domach jednorodzinnych. Przewidziano specjalne klapy do wymiany filtrów bez potrzeby otwierania całego urządzenia, a system automatycznego sterowania rekuperatorem wykorzystuje zrozumiały interfejs dotykowy. Pomimo swojej prostoty użytkowania, regulator rekuperatora umożliwia wykorzystanie wszystkich dostępnych opcji sterowania automatycznego.

W każdej wersji wyposażenia rekuperator potrafi sterować przepływem powietrza przez wymiennik gruntowy lub sterować pracą wymiennika glikolowego, nagrzewnicą wodną lub współpracować z zewnętrznymi czujnikami komfortu powietrza badającymi stężenie CO2 lub zawartość wilgoci. Możliwość podłączeniu sterownika rekuperatora do systemu alarmowego domu, pozwala oszczędzać energię elektryczną w czasie nieobecności domowników. Każdy model rekuperatora Reversus wyposażony jest w 100% bypass wymiennika ciepła.

Każdy rekuperator Reversus wyposażony jest w system filtracji powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Zastosowane filtry klasy F7, które potrafią̨ zatrzymać́ aż̇ 70% cząsteczek ePM2.5, odpowiedzialnych za najuciążliwsze zanieczyszczenia powietrza, takie jak niesławny smog, którego szkodliwe właściwości stają się przyczyną dzisiejszych chorób cywilizacyjnych.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż rekuperatora OnyX PRIDE 400
Montaż rekuperatora OnyX PRIDE 400
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje