Kontrola temperatury w Twoim domu - Smatrix Pulse od Uponor

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kontrola temperatury w Twoim domu - Smatrix Pulse od Uponor

Inteligentne systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym są już na tyle zaawansowane technologiczne, że poza ekonomicznym zarządzaniem pracą instalacji są samouczącym się rozwiązaniem, które zapewnia najwyższy komfort użytkowania. W ofercie fińskiego producenta znajduje się nowoczesna automatyka Smatrix Pulse, która dopasowuje się do przyzwyczajeń domowników i ich rytmu dnia. Zobacz, co jeszcze możesz zyskać, montując w domu inteligentny system sterowania od Uponor.

aktualizacja: 2021-01-28 07:03:52

W ciągu doby nasze zapotrzebowanie na ciepło zmienia się kilkukrotnie. Chętniej odpoczywamy i relaksujemy się przy nieco wyższej temperaturze, jednak podczas snu najbardziej sprzyja nam, kiedy temperatura w pomieszczeniu nie przekraczają 19-20°C. Ponadto w trakcie dnia różne strefy w domu są przez nas różnie użytkowane. Nowoczesne rozwiązania, takie jak Smatrix Pulse nie tylko "myślą za nas", ale przede wszystkim efektywnie sterują pracą podłogówki, jednocześnie dbając o portfel i komfort wszystkich mieszkańców.

Smatrix Pulse - unowocześnij swój system sterowania ogrzewaniem

Ciepło, cieplej… stwórz taką strefę, w jakiej czujesz się najlepiej

Inteligentny system Smatrix Pulse składa się z kilku czujników, modułów oraz sterowników. Aplikacja działająca w chmurze umożliwia użytkownikowi sterowanie temperaturą w całym domu z dowolnego miejsca na ziemi. Odpowiednie parametry powietrza w kuchni, salonie czy sypialni ustawimy, będąc na wakacjach, w pracy czy podróży służbowej. Co więcej, aplikacja z czasem zapamiętuje zwyczaje domowników.

- Zastosowanie programowania tygodniowego w systemie Smatrix dodatkowo przyczyni się do energooszczędnego sterowania pracą ogrzewania podłogowego. W ten sposób tuż przed naszym powrotem z pracy nagrzeje wybrane pomieszczenia do wcześniej ustawianej temperatury. Taka elastyczność, a także wrażliwość na dynamicznie zmieniające się warunki na zewnątrz zapewnia odpowiedzialne i efektywne konsumowanie energii. Podczas wyjazdów i gdy jesteśmy w podróży, możemy ustawić tryb "Eco", który ograniczy działanie instalacji, jednocześnie nie doprowadzając do wychłodzenia domu czy mieszkania. Ponadto w dniu powrotu będziemy mogli cieszyć się komfortową temperaturą, nie czekając na ponowne nagrzanie się pomieszczeń - wyjaśnia Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor.

Schemat działania systemu Smatrix Pulse
Schemat działania systemu Smatrix Pulse

Wbudowana w system autoregulacja na bieżąco monitoruje temperaturę i koryguje każdy z obiegów, reagując nawet na najdrobniejsze zmiany, jak nowe wykładziny czy dywany. Smatrix Pulse uwzględnia informacje o temperaturze wewnętrznej w pomieszczeniach, dostosowując pracę instalacji do aktualnego zapotrzebowania. System jest intuicyjny w obsłudze oraz montażu.

Instalacja Smatrix Pulse inteligentnego systemu sterowania temperaturą

Minimalistyczny design i zaawansowana technologia

W skład zestawu Smatrix Pulse od Uponor wchodzą designerskie termostaty, które w połączeniu z nowoczesnymi i inteligentnymi rozwiązaniami zapewniają szereg funkcji poprawiających komfort użytkowania instalacji ogrzewania podłogowego. Aplikacja, która służy nam do sterowania systemem jest dostępna zarówno na smartfony, jak i tablety oraz współpracuje z Google Voice Assistance i Amazon Alexa Voice Control. Pełne bezpieczeństwo danych zapewnia najnowocześniejsza technologia szyfrowania, a także opcje osobistych ustawień w chmurze. Smatrix Pulse łatwo integruje się z pozostałymi rozwiązaniami smart home, jak sterowanie klimatyzacją, systemem rolet czy oświetlenia.

Regulowanie temperatury ze Smatrix Pulse
Regulowanie temperatury ze Smatrix Pulse

- Jeden sterownik Uponor Smatrix Pulse umożliwia nam zarządzanie temperaturą w aż 6 pomieszczeniach (z rozszerzeniem do 12 termostatów). Termostaty zamontowane w każdym z pokoi na bieżąco kontrolują temperaturę, przekazując informacje do głównego sterownika, który dynamicznie reaguje na wszystkie odebrane sygnały. Smatrix Pulse jest łatwy w obsłudze, a także może zostać zamontowany samodzielnie. Podczas całego procesu użytkownikowi towarzyszy interaktywny kreator oraz wideo samouczki - dodaje Piotr Serafin.

Automatyka Smatrix Pulse może być montowana nie tylko w nowych domach, ale także możemy ją wykorzystać podczas modernizacji istniejących już systemów Uponor lub innych producentów.

Rozwiązanie jest dostępne w największych hurtowniach w Polsce. Od teraz możemy je także zamówić online na stronie partnera marki: https://superbateria.pl/pl/searchquery/UPONOR/1/phot/5?url=UPONOR

Uponor jest wiodącym dystrybutorem instalacji wewnętrznych, rur preizolowanych, energooszczędnego ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz automatyki pokojowej. Posiada również rozbudowany dział specjalistów zajmujących się projektowaniem w oparciu o technologię BIM. Firma zatrudnia ponad 3,800 profesjonalistów oraz ekspertów w 26 krajach Europy oraz Ameryki Północnej.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Patrych

28 Sty 2021, 10:21

Technologia smart home jest niesamowita ! Jeszcze 20 czy 30 lat temu nie do pomyslenia bylo by sterowac telefonem czy tabletem wieloma czynnosciami w domu. Sam sie za glowe lapalem jak firmy przescigiwaly sie w nowych rozwiazaniach. Sam narazie mam kilka rzeczy bo monitoring, oswietlenie i gniazdka.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje