Kontrola temperatury w Twoim domu - Smatrix Pulse od Uponor

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kontrola temperatury w Twoim domu - Smatrix Pulse od Uponor

Inteligentne systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym są już na tyle zaawansowane technologiczne, że poza ekonomicznym zarządzaniem pracą instalacji są samouczącym się rozwiązaniem, które zapewnia najwyższy komfort użytkowania. W ofercie fińskiego producenta znajduje się nowoczesna automatyka Smatrix Pulse, która dopasowuje się do przyzwyczajeń domowników i ich rytmu dnia. Zobacz, co jeszcze możesz zyskać, montując w domu inteligentny system sterowania od Uponor.

aktualizacja: 2021-01-28 07:03:52

W ciągu doby nasze zapotrzebowanie na ciepło zmienia się kilkukrotnie. Chętniej odpoczywamy i relaksujemy się przy nieco wyższej temperaturze, jednak podczas snu najbardziej sprzyja nam, kiedy temperatura w pomieszczeniu nie przekraczają 19-20°C. Ponadto w trakcie dnia różne strefy w domu są przez nas różnie użytkowane. Nowoczesne rozwiązania, takie jak Smatrix Pulse nie tylko "myślą za nas", ale przede wszystkim efektywnie sterują pracą podłogówki, jednocześnie dbając o portfel i komfort wszystkich mieszkańców.

Smatrix Pulse - unowocześnij swój system sterowania ogrzewaniem

Ciepło, cieplej… stwórz taką strefę, w jakiej czujesz się najlepiej

Inteligentny system Smatrix Pulse składa się z kilku czujników, modułów oraz sterowników. Aplikacja działająca w chmurze umożliwia użytkownikowi sterowanie temperaturą w całym domu z dowolnego miejsca na ziemi. Odpowiednie parametry powietrza w kuchni, salonie czy sypialni ustawimy, będąc na wakacjach, w pracy czy podróży służbowej. Co więcej, aplikacja z czasem zapamiętuje zwyczaje domowników.

- Zastosowanie programowania tygodniowego w systemie Smatrix dodatkowo przyczyni się do energooszczędnego sterowania pracą ogrzewania podłogowego. W ten sposób tuż przed naszym powrotem z pracy nagrzeje wybrane pomieszczenia do wcześniej ustawianej temperatury. Taka elastyczność, a także wrażliwość na dynamicznie zmieniające się warunki na zewnątrz zapewnia odpowiedzialne i efektywne konsumowanie energii. Podczas wyjazdów i gdy jesteśmy w podróży, możemy ustawić tryb "Eco", który ograniczy działanie instalacji, jednocześnie nie doprowadzając do wychłodzenia domu czy mieszkania. Ponadto w dniu powrotu będziemy mogli cieszyć się komfortową temperaturą, nie czekając na ponowne nagrzanie się pomieszczeń - wyjaśnia Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor.

Schemat działania systemu Smatrix Pulse
Schemat działania systemu Smatrix Pulse

Wbudowana w system autoregulacja na bieżąco monitoruje temperaturę i koryguje każdy z obiegów, reagując nawet na najdrobniejsze zmiany, jak nowe wykładziny czy dywany. Smatrix Pulse uwzględnia informacje o temperaturze wewnętrznej w pomieszczeniach, dostosowując pracę instalacji do aktualnego zapotrzebowania. System jest intuicyjny w obsłudze oraz montażu.

Instalacja Smatrix Pulse inteligentnego systemu sterowania temperaturą

Minimalistyczny design i zaawansowana technologia

W skład zestawu Smatrix Pulse od Uponor wchodzą designerskie termostaty, które w połączeniu z nowoczesnymi i inteligentnymi rozwiązaniami zapewniają szereg funkcji poprawiających komfort użytkowania instalacji ogrzewania podłogowego. Aplikacja, która służy nam do sterowania systemem jest dostępna zarówno na smartfony, jak i tablety oraz współpracuje z Google Voice Assistance i Amazon Alexa Voice Control. Pełne bezpieczeństwo danych zapewnia najnowocześniejsza technologia szyfrowania, a także opcje osobistych ustawień w chmurze. Smatrix Pulse łatwo integruje się z pozostałymi rozwiązaniami smart home, jak sterowanie klimatyzacją, systemem rolet czy oświetlenia.

Regulowanie temperatury ze Smatrix Pulse
Regulowanie temperatury ze Smatrix Pulse

- Jeden sterownik Uponor Smatrix Pulse umożliwia nam zarządzanie temperaturą w aż 6 pomieszczeniach (z rozszerzeniem do 12 termostatów). Termostaty zamontowane w każdym z pokoi na bieżąco kontrolują temperaturę, przekazując informacje do głównego sterownika, który dynamicznie reaguje na wszystkie odebrane sygnały. Smatrix Pulse jest łatwy w obsłudze, a także może zostać zamontowany samodzielnie. Podczas całego procesu użytkownikowi towarzyszy interaktywny kreator oraz wideo samouczki - dodaje Piotr Serafin.

Automatyka Smatrix Pulse może być montowana nie tylko w nowych domach, ale także możemy ją wykorzystać podczas modernizacji istniejących już systemów Uponor lub innych producentów.

Rozwiązanie jest dostępne w największych hurtowniach w Polsce. Od teraz możemy je także zamówić online na stronie partnera marki: https://superbateria.pl/pl/searchquery/UPONOR/1/phot/5?url=UPONOR

Uponor jest wiodącym dystrybutorem instalacji wewnętrznych, rur preizolowanych, energooszczędnego ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz automatyki pokojowej. Posiada również rozbudowany dział specjalistów zajmujących się projektowaniem w oparciu o technologię BIM. Firma zatrudnia ponad 3,800 profesjonalistów oraz ekspertów w 26 krajach Europy oraz Ameryki Północnej.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Patrych

28 Sty 2021, 10:21

Technologia smart home jest niesamowita ! Jeszcze 20 czy 30 lat temu nie do pomyslenia bylo by sterowac telefonem czy tabletem wieloma czynnosciami w domu. Sam sie za glowe lapalem jak firmy przescigiwaly sie w nowych rozwiazaniach. Sam narazie mam kilka rzeczy bo monitoring, oswietlenie i gniazdka.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje