Pojemnościowe ogrzewacze wody STIEBEL ELTRON - niezawodne urządzenia w każdej sytuacji

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Pojemnościowe ogrzewacze wody STIEBEL ELTRON - niezawodne urządzenia w każdej sytuacji

Budując lub modernizując dom na pewno zastanawiasz się jak skutecznie i bez wysiłku przygotować ciepłą wodę użytkową, a przy tym zaoszczędzić. Rosnące ceny gazu i coraz większe potrzeby związane z komfortem, sprawiają, że elektryczne urządzenia okazują się najlepszym rozwiązaniem. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem firmy STIEBEL ELTRON, w którym przybliżymy tematykę pojemnościowych ogrzewaczy wody.

aktualizacja: 2022-07-12 06:21:46

Jak dobrać pojemnościowy ogrzewacz wody?

Przy wyborze należy zacząć od określenia potrzeb i warunków jakie urządzenie musi spełniać. Do ustalenia jest kilka kryteriów. Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym jest wielkość zasobnika. Trzeba wziąć po uwagę liczbę osób w gospodarstwie domowym, ich przyzwyczajenia oraz wykorzystaną armaturę. Osoby preferujące kąpiel muszą liczyć się z większym zużyciem ciepłej wody niż użytkownicy prysznica. Przyjmuje się, że typowa czteroosobowa rodzina zużywa 40-50 litrów ciepłej wody na osobę. Zatem w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie elektryczny pojemnościowy ogrzewacz wody marki STIEBEL ELTRON o pojemności 160-200 litrów (najlepiej wybrać kolejny, największy rozmiar zbiornika). Wyliczenia uwzględniają codzienną kąpiel, mycie naczyń, gotowanie oraz czynności związane ze sprzątaniem domu. Jednak do tematu najlepiej podejść indywidualnie, wszystko wcześniej przekalkulować i na tej podstawie dobrać właściwe urządzenie. Wszystko po to, aby nie martwić się czy wody na pewno wystarczy.

Innym kryterium, które należy uwzględnić są warunki taryfy opłat za energię elektryczną. STIEBEL ELTRON w swoim asortymencie posiada pojemnościowe ogrzewacze wody, korzystające z 1-taryfy (jak chociażby PSH Classic P czy PSH Trend) oraz w jak w przypadku PSH Universal EL z pracy 1-, 2-taryfowej lub trybu bojlera. W tym przypadku również należy wszystko przekalkulować w zależności od indywidualnych potrzeb.

Niemniej ważną kwestią jest również komfort użytkowania. Urządzenia mogą być sterowane elektronicznie za pomocą przycisków i wyświetlacza LCD (PSH Universal EL) lub hydraulicznie za sprawą specjalnego pokrętła ze wskaźnikiem do wizualnej kontroli temperatury wody w zbiorniku (PSH Classic P, PSH Trend, PSH WE-L/R/H).

Korzystna cena w parze z jakością

Niewątpliwie najczęstszym aspektem, którym kierują się klienci jest cena urządzenia. Zapewne każdemu z nas zdarzyło się kupić tańszy produkt, który w krótkim odstępie czasu musiał zostać zastąpiony innym. Ostatecznie zamiast oszczędności powstał podwójny wydatek. Dlatego warto każdą decyzję dokładnie przemyśleć. Tak samo w przypadku wyboru pojemnościowego ogrzewacza wody. Najważniejsze, aby kierować się możliwie najbardziej korzystnym stosunkiem ceny do jakości, jak ma to miejsce w przypadku produktów STIEBEL ELTRON. Należy uważać na tańsze zamienniki, ponieważ ich cena musi z czegoś wynikać. Najczęściej odbywa się to kosztem jakości komponentów, przez co urządzenia są awaryjne, a ich eksploatacja generuje więcej kosztów.

Trwałość i bezpieczeństwo

Będąc przy temacie jakości warto wyjaśnić, dlaczego pojemnościowe ogrzewacze wody STIEBEL ELTRON są tak trwałe. W celu zwiększenia żywotności stalowe zbiorniki z anodą ochronną zostały pokryte specjalną emalią "CoPro" (w przypadku PSH Classic P, PSH Trend, PSH WE L/R/H) lub "Anticor" (w urządzeniach PSH Universal EL). Aby ograniczyć straty postojowe do minimum w urządzeniach zastosowano skuteczną izolację termiczną z twardej pianki poliuretanowej. Urządzenia przystosowane są do pracy z niemal wszystkimi bateriami ciśnieniowymi i zostały wyposażone w zawór bezpieczeństwa (6 bar).

Wśród zalet pojemnościowych ogrzewaczy wody możemy wymienić między innymi:

  • Komfort - duży zapas ciepłej wody na żądanie. Urządzenie wykorzystuje energię elektryczną, która jest niemal zawsze dostępna
  • Łatwy montaż i instalacja - urządzenia montuje się za pomocą uniwersalnych uchwytów, a instalacji można dokonać w połączeniu z rurami, wykonanymi z tworzywa sztucznego, miedzi lub stali nierdzewnej. Podłączenie do sieci elektrycznej, również nie stwarza żadnych problemów, ponieważ wystarczy dostęp do gniazda wtykowego z uziemieniem
  • Prostota - pojemnościowy ogrzewacz wody z reguły nie wymaga żadnych modyfikacji konstrukcyjnych (w przeciwieństwie do instalacji gazowych, wymagających dopływu powietrza i odprowadzania spalin)
  • Oszczędność - możliwość skorzystania z tańszej taryfy opłat za energię elektryczną za sprawą magazynowania ciepłej wody w zasobniku
  • Bezpieczeństwo - podczas przygotowania ciepłej wody użytkowej w pomieszczeniach nie powstają spaliny, jak ma to miejsce w przypadku kotłów na paliwa stałe

A na jakie produkty zwrócić szczególną uwagę? STIEBEL ELTRON w swojej ofercie dysponuje pojemnościowymi ogrzewaczami wody, dostosowanymi do każdej potrzeby. Wśród nich znajdziemy:

Pojemnościowy ogrzewacz wody PSH Classic P
PSH Classic P
Wiszący pojemnościowy ogrzewacz wody, dostępny w rozmiarze 50-200 litrów. Przystosowany jest do pracy 1-taryfowej i zaprojektowano go z myślą o osobach ceniących prostotę obsługi, designu oraz przede wszystkim dobrą jakość. Użytkownik może nastawić temperaturę w przedziale od 30 do 70 °C. Urządzenie może zasilić jednocześnie kilka punktów poboru.
Pojemnościowy ogrzewacz wody PSH Trend
PSH Trend
Wiszący pojemnościowy ogrzewacz wody, dostępny w rozmiarze 30-200 litrów, który jest przystosowany do pracy 1-taryfowej. Jego klasyczny design sprawdzi się w każdym wnętrzu. Charakteryzuje się dużą wydajnością i prostotą obsługi. Użytkownik może nastawić temperaturę w zakresie 30-75 °C. Urządzenie może zasilić jednocześnie kilka punktów poboru.
Pojemnościowy ogrzewacz wody PSH Universal EL
PSH Universal EL
Wiszący pojemnościowy ogrzewacz wody, dostępny w rozmiarze 30-150 litrów. Przystosowany jest do pracy 1-, 2-taryfowej lub w trybie bojlera. Charakteryzuje się nowoczesną stylistyką i inteligentnym systemem sterowania. Za pomocą przycisków i elektronicznego wyświetlacza, użytkownik może nastawić temperaturę w zakresie 7-85 °C. Urządzenie może zasilić jednocześnie kilka punktów poboru i być zamontowane zarówno pionowo, jak i poziomo.
Pojemnościowy ogrzewacz wody PSH WE L/R/H
PSH WE L/R/H
Wiszący pojemnościowy ogrzewacz wody, dostępny w rozmiarze 80-200 litrów. Posiada rurowy wymiennik ciepła (wężownicę) do podłączenia drugiego źródła ciepła, dzięki czemu można dodatkowo zmniejszyć koszty eksploatacji. Charakteryzuje się nowoczesną stylistyką i inteligentnym systemem sterowania. Za pomocą pokrętła użytkownik może nastawić temperaturę w przedziale od 5 do 80 °C. Urządzenie pozwala zasilić jednocześnie kilka punktów poboru. Przyłącze wymiennika do podłączenia drugiego źródła ciepła w zależności od wariantu może znajdować się po lewej stronie (PSH WE-L), prawej (PSH WE-R) lub od góry urządzenia (PSH WE-H).

Pojemnościowe ogrzewacze wody marki STIEBEL ELTRON produkowane są i udoskonalane od niemal 100 lat. Wszystko zaczęło się od wynalezienia przez Theodor’a Stiebel’a w 1924 roku grzałki zanurzeniowej. Przez te wszystkie lata technologia nieustannie jest udoskonalana, jednak misja pozostaje wciąż ta sama: dostarczyć komfortowo i efektywnie ciepłą wodę użytkową w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania