Jaki komin wybrać do ogrzewania kotłem gazowym oraz kominkiem z płaszczem wodnym?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jaki komin wybrać do ogrzewania kotłem gazowym oraz kominkiem z płaszczem wodnym?

Odpowiedź eksperta: Systemy kominowe dzielimy w zależności od rodzaju zastosowanego paliwa oraz systemu pracy urządzenia grzewczego (podciśnienie/nadciśnienie).

aktualizacja: 2019-07-18 08:16:13

W przypadku ogrzewania realizowanego przy pomocy jednostek grzewczych gazowych należy wybrać dedykowany system z oferty PPH Wadex SA, spełniający powyższe warunki:

  1. Kotły atmosferyczne gazowe/olejowe z otwartą komorą spalania. System jednościenny SPU oraz izolowany DWW pracujące w podciśnieniu, stosowane w zależności od usytuowania komina (szacht lub elewacja budynku). Szczelność instalacji zapewniają połączenia elementów w rozwiązaniu kielich/nypel. Odprowadzenie spalin odbywa się na zasadzie ciągu grawitacyjnego (w odróżnieniu od systemu TURBO, gdzie jest on wymuszony). Prawidłowo zaprojektowany system kominowy o właściwie dobranej średnicy oraz wysokości czynnej zapewnia efektywne odprowadzenie spalin z urządzenia grzewczego.
  2. Kotły z zamkniętą komorą spalania. Systemy typu TURBO w różnych rozwiązaniach - koncentryczne, rozdzielcze, z wykorzystaniem szachtu kominowego, pracujące w nadciśnieniu.

W przypadku kominków, w szczególności z płaszczem wodnym:

Kotły na paliwa stałe/kominki - Systemy jedno- i dwuścienne typu SPUż/ DWWż, wykonane ze stali nierdzewnej o grubości materiału 1 mm, odporne na wysokie temperatury. System kominowy dwuścienny typu DWWż izolowany termicznie materiałem specjalnym - wełną ceramiczną. System WK wykonany ze stali czarnej o grubości materiału 2 mm, kryty z zewnątrz farbą żaroodporną. Stosowany jest jako czopuch do połączenia z szachtem kominowym ceramicznym lub stalowym.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Ryszard Sebastian
Dyrektor Handlowy/Członek Zarządu
PPH Wadex SA

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny