Nowa generacja kominków - technika modułowa

Nowa generacja kominków - technika modułowa
Technika modułowa oparta jest na opatentowanej budowie kominka wraz z metodą wytwarzania. Fundacja dla fińskich wynalazków wsparła firmę Linnatuli Ltd. przy opracowywaniu tego nagrodzonego, innowacyjnego produktu.

Nowa generacja kominków - technika modułowa Kominki Linnatuli są łatwe w montażu i o nowoczesnej formie dają możliwość każdemu klientowi indywidualnej aranżacji wyglądu zewnętrznego według własnych wymagań.

Elementy konstrukcyjne są układane warstwowo. Materiał utrzymujący ciepło użyty we wszystkich częściach jest ognioodporną masą lejną, która jest wykorzystywana w kominkach od dziesiątków lat. Każda warstwa odlewana jest w jednorazowej formie EPS, co gwarantuje, że wszystkie moduły są takiej samej wielkości a poszczególne elementy są zabezpieczone w transporcie.

Rezultatem końcowym jest kominek utrzymujący bardzo długo ciepło, które uwalniane jest z niego powoli. Ta nowa generacja kominków pozwala nam na znaczne oszczędności energetyczne.

Model Juhana

Nowa generacja kominków - technika modułowa
Nowa generacja kominków - technika modułowa

Narożnikowy ze skośnym przodem, antyczny dekoracyjny tynk, trzy dodatkowe warstwy, dwie półki, półki z czarnego kamienia. Drzwiczki: Satynowy chrom.

Dane techniczne
Szerokość 755 mm
Głębokość 590 mm
Wysokość ok. 1760 mm
Ciężar 1200 kg   

Palenisko/piec
Głębokość 425 mm
Szerokość 305 mm
Zalecany przewód kominowy minimum 1/2 cegły lub 150 mm

Z piecem
Wysokość ok. 2090 mm
Ciężar 1400 kg

Wymiary nie obejmują wykończeń powierzchni, 100 mm dla półki i 20 mm odstępu za piecem. Odstęp powietrzny pomiędzy kominkiem a ścianą musi wynosić co najmniej 20 mm. Pozycja komina stalowego lub z bloku betonowego na wierzchu kominka jest przedstawiona na rysunkach.

Górna część obszaru podłączenia została zaznaczona czerwoną linią. Wysokość podłączenia do jego podstawy (rura podłączenia 150 x 150mm) w modelach Julia, Juhana i Katarina wynosi ok. 1380 mm od podstawy kominka.

W modelu Anna, wysokość podłączenia do jego podstawy (rura podłączenia 150 x 180 mm) wynosi ok. 1295 mm od podstawy kominka z normalnymi i szerokimi drzwiczkami i ok. 1395 mm od podstawy kominka w przypadku dużych drzwiczek.

 

Firma powiązana: FINCOMFORT

Komentarze

Gość Maksymilian
01-06-2009 09:36
Jak na moje oko, to te modułowe kominki to dla ludzi co robią domki sami i bez większej wiedzy taki kominek tez postawią.
Gość paweł
30-05-2009 20:41
a materiały utrzymujące ciepło można też stosować przy tradycyjnym kominku... takie elementy oferuje jak dobrze pamiętam spartherm
Gość paweł
30-05-2009 20:39
wszystko ładnie i pięknie, a elementowanie zabudów kominkowych stosuje już wiele firm, no i jedno zagadnienie do dyskusji przeważnie klient chce aby kominek formą był dostosowany do jego gustu, układu pomieszczenia itp. czyli pułeczka tam pułeczka tu, szerokość taka a taka, ustawienie ...
Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz