Nowa generacja kominków - technika modułowa

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-05-29 11:01:33
Nowa generacja kominków - technika modułowa
Technika modułowa oparta jest na opatentowanej budowie kominka wraz z metodą wytwarzania. Fundacja dla fińskich wynalazków wsparła firmę Linnatuli Ltd. przy opracowywaniu tego nagrodzonego, innowacyjnego produktu.

Nowa generacja kominków - technika modułowaKominki Linnatuli są łatwe w montażu i o nowoczesnej formie dają możliwość każdemu klientowi indywidualnej aranżacji wyglądu zewnętrznego według własnych wymagań.

Elementy konstrukcyjne są układane warstwowo. Materiał utrzymujący ciepło użyty we wszystkich częściach jest ognioodporną masą lejną, która jest wykorzystywana w kominkach od dziesiątków lat. Każda warstwa odlewana jest w jednorazowej formie EPS, co gwarantuje, że wszystkie moduły są takiej samej wielkości a poszczególne elementy są zabezpieczone w transporcie.

Rezultatem końcowym jest kominek utrzymujący bardzo długo ciepło, które uwalniane jest z niego powoli. Ta nowa generacja kominków pozwala nam na znaczne oszczędności energetyczne.

Model Juhana

Nowa generacja kominków - technika modułowa
Nowa generacja kominków - technika modułowa

Narożnikowy ze skośnym przodem, antyczny dekoracyjny tynk, trzy dodatkowe warstwy, dwie półki, półki z czarnego kamienia. Drzwiczki: Satynowy chrom.

Dane techniczne
Szerokość 755 mm
Głębokość 590 mm
Wysokość ok. 1760 mm
Ciężar 1200 kg   

Palenisko/piec
Głębokość 425 mm
Szerokość 305 mm
Zalecany przewód kominowy minimum 1/2 cegły lub 150 mm

Z piecem
Wysokość ok. 2090 mm
Ciężar 1400 kg

Wymiary nie obejmują wykończeń powierzchni, 100 mm dla półki i 20 mm odstępu za piecem. Odstęp powietrzny pomiędzy kominkiem a ścianą musi wynosić co najmniej 20 mm. Pozycja komina stalowego lub z bloku betonowego na wierzchu kominka jest przedstawiona na rysunkach.

Górna część obszaru podłączenia została zaznaczona czerwoną linią. Wysokość podłączenia do jego podstawy (rura podłączenia 150 x 150mm) w modelach Julia, Juhana i Katarina wynosi ok. 1380 mm od podstawy kominka.

W modelu Anna, wysokość podłączenia do jego podstawy (rura podłączenia 150 x 180 mm) wynosi ok. 1295 mm od podstawy kominka z normalnymi i szerokimi drzwiczkami i ok. 1395 mm od podstawy kominka w przypadku dużych drzwiczek.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
FINCOMFORT

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Maksymilian

01 Cze 2009, 07:36

Jak na moje oko, to te modułowe kominki to dla ludzi co robią domki sami i bez większej wiedzy taki kominek tez postawią.

time image

Gość paweł

30 Maj 2009, 18:41

a materiały utrzymujące ciepło można też stosować przy tradycyjnym kominku... takie elementy oferuje jak dobrze pamiętam spartherm

time image

Gość paweł

30 Maj 2009, 18:39

wszystko ładnie i pięknie, a elementowanie zabudów kominkowych stosuje już wiele firm, no i jedno zagadnienie do dyskusji przeważnie klient chce aby kominek formą był dostosowany do jego gustu, układu pomieszczenia itp. czyli pułeczka tam pułeczka tu, szerokość taka a taka, ustawienie ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny