Targi INSTALACJE 2008 - podsumowanie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2008-04-30 10:47:17
Targi INSTALACJE 2008 - podsumowanie
Odbywające się w dniach 22-25 kwietnia w Poznaniu targi INSTALACJE odwiedziło blisko 28.000 gości. Tak wysoka frekwencja jest potwierdzeniem dużego zainteresowania rynku ofertą dla sektora instalacyjnego.

Instalacje 2008 to największe wydarzenie dla branży w PolsceNajwiększe wydarzenie dla branży w Polsce

Targi instalacyjne w Poznaniu osiągnęły w tym roku znakomite wyniki. W tegorocznej edycji wzięło udział 537 wystawców z 21 państw, którzy zaprezentowali swoją ofertę w pawilonach o łącznej powierzchni 31.000 m2. Na podkreślenie zasługuje również znacząca reprezentacja wystawców zagranicznych - wzrost o 44% w porównaniu z 2006 rokiem.

Targi nowości i moc atrakcji

Specjalistyczne targi są miejscem spotkań biznesowych fachowców z producentami i dystrybutorami czołowych marek. Prezentowana tam szeroka oferta najnowocześniejszych na rynku produktów cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów. Szczególną uwagę zwiedzających przyciągnęły zdecydowanie liczne nowości produktowe, których zaprezentowano ponad 250. Światowa premiera wielu z nich  miała miejsce właśnie na targach w Poznaniu.

Jednakże INSTALACJE to także bogaty program wydarzeń, jak fachowe konferencje, widowiskowe pokazy czy prezentacje firm. Jedną z wyjątkowych atrakcji tegorocznych targów był organizowany po raz pierwszy projekt „Kominki w Akcji”. W specjalnie przygotowanym pawilonie odwiedzający mogli podziwiać ciekawie wyeksponowane kominki z buzującym w środku ogniem.

Atrakcyjna forma prezentacji oferty pozwoliła wszystkim zapoznać się z wieloma zaletami najnowocześniejszych rozwiązań technologicznychAtrakcyjna forma prezentacji oferty pozwoliła wszystkim zapoznać się z wieloma zaletami najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz docenić walory estetyczne kominków. Przestrzeni specjalnej towarzyszyła konferencja pod hasłem „Ekologiczne wyzwania dla kominków 2008”, poświęcona ekologicznym aspektom produkcji oraz użytkowania kominków. Wielu wrażeń dostarczyły także Pierwsze Mistrzostwa Polski Instalatorów, podczas których swoje umiejętności zaprezentowało liczne grono instalatorów. Zwycięzca rywalizacji odjechał samochodem Volkswagen Caddy.

Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników targów cieszyły się ciekawe merytorycznie konferencje i seminaria, poświęcone między innymi takim tematom jak: techniki instalacyjne w budynkach niskoenergetycznych, wykorzystywanie metalowych materiałów instalacyjnych w obiegach otwartych i zamkniętych, bezpieczne użytkowanie instalacji kominowych, grzewczych i wentylacyjnych oraz nowoczesne technologie w ciepłownictwie sieciowym.

Podczas czterech dni targowych nie zabrakło konkursów i wyróżnień. Wśród firm wyłoniono także 14 laureatów nagród Złotych Medali za najlepsze produkty. Zostały przyznane także wyróżnienia Acanthus Aureus za najlepiej zaprojektowane stoiska, sprzyjające bezpośredniej komunikacji z klientem.

Ministerstwo Infrastruktury na targach

Przedstawiciele Ministerstwa czynnie uczestniczyli w tym największym wydarzeniu dla branży instalacyjnej w Polsce. Na seminarium poświęconym technikom instalacyjnym w budynkach niskoenergetycznych, Podsekretarz Stanu p. Piotr Styczeń mówił o konieczności stworzenia właściwych narzędzi pozwalających na gospodarowanie energią cieplną jako elementów kształtujących rynek obrotu nieruchomościami.

Podczas spotkania na temat nowoczesnych technologii w ciepłownictwie sieciowym, Wiceminister podkreślił, iż gwarancją prawidłowo wykorzystanej energii są właściwe relacje między producentami energii, firmami zajmującymi się przesyłem oraz użytkownikami energii cieplnej.

Już za dwa lata w Poznaniu

Już dziś serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji największych w Polsce targów dla branży instalacyjnej, które odbędą się w dniach 26-29 kwietnia 2010 roku.

 

W 2008 roku zapraszamy również do uczestnictwa w pozostałych targach dla branży budowlanej organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie:

 

 • BUDMA INTERIOR –  Targi Wykończenia i Renowacji Wnętrz    28-31.05.2008
 • GMINA – Targi z szeroką ofertą skierowaną do samorządów terytorialnych  27-30.10.2008
 • GLASS & STONE - Targi Branży Szklarskiej oraz Targi Branży Kamieniarskiej    15-18.11.2008

Partnerzy:
 • Ministerstwo Infrastruktury
 • Polska Izba Inżynierów Budownictwa
 • Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
 • Izba Gospodarcza CIEPŁOWNICTWO POLSKIE
 • Politechnika Poznańska
 • Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
 • Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, Oddział Certyfikacji Wyrobów
 • Stowarzyszenie KOMINY POLSKIE

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny