Największe wydarzenie dla branży w Polsce
Targi instalacyjne w Poznaniu osiągnęły w tym roku znakomite wyniki. W tegorocznej edycji wzięło udział 537 wystawców z 21 państw, którzy zaprezentowali swoją ofertę w pawilonach o łącznej powierzchni 31.000 m2. Na podkreślenie zasługuje również znacząca reprezentacja wystawców zagranicznych - wzrost o 44% w porównaniu z 2006 rokiem.
Targi nowości i moc atrakcji
Specjalistyczne targi są miejscem spotkań biznesowych fachowców z producentami i dystrybutorami czołowych marek. Prezentowana tam szeroka oferta najnowocześniejszych na rynku produktów cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów. Szczególną uwagę zwiedzających przyciągnęły zdecydowanie liczne nowości produktowe, których zaprezentowano ponad 250. Światowa premiera wielu z nich miała miejsce właśnie na targach w Poznaniu.
Jednakże INSTALACJE to także bogaty program wydarzeń, jak fachowe konferencje, widowiskowe pokazy czy prezentacje firm. Jedną z wyjątkowych atrakcji tegorocznych targów był organizowany po raz pierwszy projekt „Kominki w Akcji”. W specjalnie przygotowanym pawilonie odwiedzający mogli podziwiać ciekawie wyeksponowane kominki z buzującym w środku ogniem.
Atrakcyjna forma prezentacji oferty pozwoliła wszystkim zapoznać się z wieloma zaletami najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz docenić walory estetyczne kominków. Przestrzeni specjalnej towarzyszyła konferencja pod hasłem „Ekologiczne wyzwania dla kominków 2008”, poświęcona ekologicznym aspektom produkcji oraz użytkowania kominków. Wielu wrażeń dostarczyły także Pierwsze Mistrzostwa Polski Instalatorów, podczas których swoje umiejętności zaprezentowało liczne grono instalatorów. Zwycięzca rywalizacji odjechał samochodem Volkswagen Caddy.
Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników targów cieszyły się ciekawe merytorycznie konferencje i seminaria, poświęcone między innymi takim tematom jak: techniki instalacyjne w budynkach niskoenergetycznych, wykorzystywanie metalowych materiałów instalacyjnych w obiegach otwartych i zamkniętych, bezpieczne użytkowanie instalacji kominowych, grzewczych i wentylacyjnych oraz nowoczesne technologie w ciepłownictwie sieciowym.
Podczas czterech dni targowych nie zabrakło konkursów i wyróżnień. Wśród firm wyłoniono także 14 laureatów nagród Złotych Medali za najlepsze produkty. Zostały przyznane także wyróżnienia Acanthus Aureus za najlepiej zaprojektowane stoiska, sprzyjające bezpośredniej komunikacji z klientem.
Ministerstwo Infrastruktury na targach
Przedstawiciele Ministerstwa czynnie uczestniczyli w tym największym wydarzeniu dla branży instalacyjnej w Polsce. Na seminarium poświęconym technikom instalacyjnym w budynkach niskoenergetycznych, Podsekretarz Stanu p. Piotr Styczeń mówił o konieczności stworzenia właściwych narzędzi pozwalających na gospodarowanie energią cieplną jako elementów kształtujących rynek obrotu nieruchomościami.
Podczas spotkania na temat nowoczesnych technologii w ciepłownictwie sieciowym, Wiceminister podkreślił, iż gwarancją prawidłowo wykorzystanej energii są właściwe relacje między producentami energii, firmami zajmującymi się przesyłem oraz użytkownikami energii cieplnej.
Już za dwa lata w Poznaniu
Już dziś serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji największych w Polsce targów dla branży instalacyjnej, które odbędą się w dniach 26-29 kwietnia 2010 roku.W 2008 roku zapraszamy również do uczestnictwa w pozostałych targach dla branży budowlanej organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie:
- BUDMA INTERIOR – Targi Wykończenia i Renowacji Wnętrz 28-31.05.2008
- GMINA – Targi z szeroką ofertą skierowaną do samorządów terytorialnych 27-30.10.2008
- GLASS & STONE - Targi Branży Szklarskiej oraz Targi Branży Kamieniarskiej 15-18.11.2008
Partnerzy:
- Ministerstwo Infrastruktury
- Polska Izba Inżynierów Budownictwa
- Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
- Izba Gospodarcza CIEPŁOWNICTWO POLSKIE
- Politechnika Poznańska
- Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
- Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, Oddział Certyfikacji Wyrobów
- Stowarzyszenie KOMINY POLSKIE