Korzystanie ze szlifierki Festool DSC AGC 18

Szlifierka Festool DSC AGC 18 to poręczna i stosunkowo lekka szlifierka akumulatorowa o maksymalnej średnicy tarczy 125 mm.

Szlifierka DSC AGC 18 służy przede wszystkim do łatwego i szybkiego cięcia płytek gresowych, ceramicznych, kamiennych a także betonu. Może w związku z tym służyć do wszelkich prac budowlano-remontowych, gdzie wystarczająca jest maksymalna głębokość cięcia 27 mm. Zasilanie z akumulatora litowo-jonowego (Li-Ion) 18V, a więc brak kabla czyni ją poręczniejszą. Ponadto konstrukcja osłony tarczy poprawia widoczność linii cięcia, a możliwość szybkiego przesunięcia (otwarcia osłony) ułatwia pracę przy krawędziach, np. blisko ściany. Osłona wyposażona jest w króciec do przyłączenia węża ssącego odkurzacza lub separatora. Dzięki temu mamy nie tylko lepszą widoczność rejonu cięcia, ale mniejsze zapylenie całego pomieszczenia i ułatwione późniejsze sprzątanie.

Szlifierkę wyposażono w bardzo szeroką, wygodną stopkę, która ułatwia prostopadłe utrzymanie względem ciętego materiału. Ponadto można na nią założyć osłonę z tworzywa sztucznego (płytę stołową). Dzięki niej unikniemy porysowania delikatniejszych materiałów, kiedy np. będziemy musieli wyciąć fugę pomiędzy ułożonymi już płytkami, albo zrobić w tym miejscu szczelinę dylatacyjną.

Do szlifierki pasują wszystkie standardowe tarcze tnące 125 mm. Ich wymiana jest łatwa, bo wyposażono ją w przycisk blokady wrzeciona (z gwintem M14) i typowy klucz.  

Przydatny link: www.festool.pl

Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje