Korzystanie ze szlifierki Festool DSC AGC 18

Szlifierka Festool DSC AGC 18 to poręczna i stosunkowo lekka szlifierka akumulatorowa o maksymalnej średnicy tarczy 125 mm.

Szlifierka DSC AGC 18 służy przede wszystkim do łatwego i szybkiego cięcia płytek gresowych, ceramicznych, kamiennych a także betonu. Może w związku z tym służyć do wszelkich prac budowlano-remontowych, gdzie wystarczająca jest maksymalna głębokość cięcia 27 mm. Zasilanie z akumulatora litowo-jonowego (Li-Ion) 18V, a więc brak kabla czyni ją poręczniejszą. Ponadto konstrukcja osłony tarczy poprawia widoczność linii cięcia, a możliwość szybkiego przesunięcia (otwarcia osłony) ułatwia pracę przy krawędziach, np. blisko ściany. Osłona wyposażona jest w króciec do przyłączenia węża ssącego odkurzacza lub separatora. Dzięki temu mamy nie tylko lepszą widoczność rejonu cięcia, ale mniejsze zapylenie całego pomieszczenia i ułatwione późniejsze sprzątanie.

Szlifierkę wyposażono w bardzo szeroką, wygodną stopkę, która ułatwia prostopadłe utrzymanie względem ciętego materiału. Ponadto można na nią założyć osłonę z tworzywa sztucznego (płytę stołową). Dzięki niej unikniemy porysowania delikatniejszych materiałów, kiedy np. będziemy musieli wyciąć fugę pomiędzy ułożonymi już płytkami, albo zrobić w tym miejscu szczelinę dylatacyjną.

Do szlifierki pasują wszystkie standardowe tarcze tnące 125 mm. Ich wymiana jest łatwa, bo wyposażono ją w przycisk blokady wrzeciona (z gwintem M14) i typowy klucz.  

Przydatny link: www.festool.pl

Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny