Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20

Separator przeznaczony do współpracy z odkurzaczami Festool CT (CT 26/36/48). Urządzenie nadaje się nawet do pracy w miejscach o bardzo dużym zapyleniu. Separator CT CT-VA-20 służy do odsysania wszelkiego rodzaju pyłów, wiórów, a nawet drobnego gruzu powstających przy szlifowaniu, cięciu czy bruzdowaniu.

Odciąża sam odkurzacz i zapobiega zanieczyszczeniu jego filtrów zatrzymując ok. 95% zanieczyszczeń. W odróżnieniu od typowego odkurzacza albo separatora z workiem lub filtrami, w separatorze CT-VA-20 siła ssania nie maleje w miarę zapełniania zbiornika. Separator wykorzystuje zasadę działania cyklonu.

Zassane powietrze wraz z zanieczyszczeniami, zamiast trafić na filtr, zostaje wprawione w ruch wirowy. W efekcie zawarte w nim pyły zostają odrzucone na ścianki zbiornika i opadają na jego dno. Eliminuje to największą niedogodność charakterystyczną dla pracy z typowym odkurzaczem lub separatorem - konieczność częstego opróżniania, żeby utrzymać zadowalającą siłę ssania. Filtr odkurzacza także zostaje odciążony, bo nie ma w ogóle kontaktu z większością zassanych zanieczyszczeń. A czyszczenie lub wymiana filtrów to jeszcze większa uciążliwość niż samo opróżnianie zbiornika.

Zbiornik separatora ma pojemność aż 20 l. Dzięki wygodnym uchwytom można go łatwo wyjąć, przenieść i opróżnić albo wymienić na kolejny. Zapasowe zbiorniki dostępne są jako akcesoria dodatkowe.  

Przydatny link: www.festool.pl/akcesoria/204083---ct-va-20#/