Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20

Separator przeznaczony do współpracy z odkurzaczami Festool CT (CT 26/36/48). Urządzenie nadaje się nawet do pracy w miejscach o bardzo dużym zapyleniu. Separator CT CT-VA-20 służy do odsysania wszelkiego rodzaju pyłów, wiórów, a nawet drobnego gruzu powstających przy szlifowaniu, cięciu czy bruzdowaniu.

Odciąża sam odkurzacz i zapobiega zanieczyszczeniu jego filtrów zatrzymując ok. 95% zanieczyszczeń. W odróżnieniu od typowego odkurzacza albo separatora z workiem lub filtrami, w separatorze CT-VA-20 siła ssania nie maleje w miarę zapełniania zbiornika. Separator wykorzystuje zasadę działania cyklonu.

Zassane powietrze wraz z zanieczyszczeniami, zamiast trafić na filtr, zostaje wprawione w ruch wirowy. W efekcie zawarte w nim pyły zostają odrzucone na ścianki zbiornika i opadają na jego dno. Eliminuje to największą niedogodność charakterystyczną dla pracy z typowym odkurzaczem lub separatorem - konieczność częstego opróżniania, żeby utrzymać zadowalającą siłę ssania. Filtr odkurzacza także zostaje odciążony, bo nie ma w ogóle kontaktu z większością zassanych zanieczyszczeń. A czyszczenie lub wymiana filtrów to jeszcze większa uciążliwość niż samo opróżnianie zbiornika.

Zbiornik separatora ma pojemność aż 20 l. Dzięki wygodnym uchwytom można go łatwo wyjąć, przenieść i opróżnić albo wymienić na kolejny. Zapasowe zbiorniki dostępne są jako akcesoria dodatkowe.  

Przydatny link: www.festool.pl/akcesoria/204083---ct-va-20#/

Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje