Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20

Separator przeznaczony do współpracy z odkurzaczami Festool CT (CT 26/36/48). Urządzenie nadaje się nawet do pracy w miejscach o bardzo dużym zapyleniu. Separator CT CT-VA-20 służy do odsysania wszelkiego rodzaju pyłów, wiórów, a nawet drobnego gruzu powstających przy szlifowaniu, cięciu czy bruzdowaniu.

Odciąża sam odkurzacz i zapobiega zanieczyszczeniu jego filtrów zatrzymując ok. 95% zanieczyszczeń. W odróżnieniu od typowego odkurzacza albo separatora z workiem lub filtrami, w separatorze CT-VA-20 siła ssania nie maleje w miarę zapełniania zbiornika. Separator wykorzystuje zasadę działania cyklonu.

Zassane powietrze wraz z zanieczyszczeniami, zamiast trafić na filtr, zostaje wprawione w ruch wirowy. W efekcie zawarte w nim pyły zostają odrzucone na ścianki zbiornika i opadają na jego dno. Eliminuje to największą niedogodność charakterystyczną dla pracy z typowym odkurzaczem lub separatorem - konieczność częstego opróżniania, żeby utrzymać zadowalającą siłę ssania. Filtr odkurzacza także zostaje odciążony, bo nie ma w ogóle kontaktu z większością zassanych zanieczyszczeń. A czyszczenie lub wymiana filtrów to jeszcze większa uciążliwość niż samo opróżnianie zbiornika.

Zbiornik separatora ma pojemność aż 20 l. Dzięki wygodnym uchwytom można go łatwo wyjąć, przenieść i opróżnić albo wymienić na kolejny. Zapasowe zbiorniki dostępne są jako akcesoria dodatkowe.  

Przydatny link: www.festool.pl/akcesoria/204083---ct-va-20#/

Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje