fischer z nagrodą German Sustainability Award

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
fischer z nagrodą German Sustainability Award

Grupie fischer przyznano najbardziej prestiżową i najważniejszą w Europie nagrodę za zrównoważony rozwój. Firma zdobyła nagrodę German Sustainability Award w kategorii "dużych przedsiębiorstw". Właściciel firmy, prof. Klaus Fischer, odebrał nagrodę przyznaną przez fundację German Sustainability Award Foundation 22 listopada 2019 r. w Düsseldorfie.

aktualizacja: 2019-12-03 12:33:58

- Ta nagroda ma szczególne znaczenie dla naszej firmy - powiedział prof. Klaus Fischer. - Chciałbym pogratulować wszystkim naszym pracownikom i zadedykować im tę nagrodę. Jakby nie patrzeć, wszyscy przyczynili się do tego sukcesu swoją codzienną pracą - dodał.

W dwunastej edycji konkursu German Sustainability Award nagrodzono firmy dające przykład, jak łączyć sukces gospodarczy z odpowiedzialnością społeczną i ochroną środowiska. Jury wybrało Grupę fischer ze względu na jej holistyczne podejście do szerokiego uwzględnienia zrównoważonego rozwoju w strategii firmy. Przedsiębiorstwo zostało ponadto wyróżnione za zróżnicowaną działalność obejmującą produkcję kotew i zapraw z linii Greenline, które wyprodukowano w co najmniej 50 procentach z surowców organicznych i które zostały uznane za wzorcowe. Firma ograniczyła również emisję CO2 powstającego przy pozyskiwaniu energii, używając zielonej energii pochodzącej w 100 procentach z odnawialnych źródeł.

Praca zespołu ds. zrównoważonego rozwoju również została doceniona za opracowanie kompasu zrównoważonego rozwoju z odpowiednim systemem monitorowania. W zeszłym roku Grupa fischer również dostała się do finału konkursu o cenioną nagrodę i otrzymała pochwałę za swoje holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju.

- Zrównoważony rozwój od wielu lat stanowił ważny element naszej strategii - przyznał prof. Fischer. Dzięki wdrożeniu procesu stałego doskonalenia (Continuous Improvement Process, CIP) pracownicy pomagają zapobiegać marnowaniu zasobów na co dzień, wnosząc istotny wkład w zrównoważony rozwój Grupy fischer. - Tylko firmy stawiające na zrównoważony rozwój mogą kształtować przyszłość - dodał. To właśnie dlatego zamiast określenia "proekologiczna" często mówi się dziś "przyszłościowa".

W konkursie German Sustainability Award dostrzeżono wszechstronne działania wszystkich działów firmy. Trzy poniższe projekty to przykłady nagrodzonego zrównoważonego rozwoju Grupy fischer:

  • Po wprowadzeniu urządzenia wahadłowego w Centrum Dystrybucji Globalnej w siedzibie głównej firmy zapotrzebowanie na energię pozostało na stałym poziomie 20 procent - przy zwiększonej produkcji. Nowe stanowiska pracy są ergonomiczne, a emisja hałasu jest niska.
  • Paczki są teraz sklejane na stanowisku paletowym, a nie owijane w plastikową folię. To pozwala zaoszczędzić 33,6 ton plastiku rocznie przy jednoczesnym obniżeniu emisji CO2 o 177 ton rocznie.
  • Zakład oczyszcza również olej w celu jego powtórnego użycia. Zmniejsza to ilość zużytego oleju, co jest szczególnie ważne dla środowiska. Firma obniżyła roczne wydatki o 23 procent, od kiedy wprowadzono procedurę oczyszczania oleju.

Wprowadzone produkty ekologiczne są wyeksponowane przy różnych stanowiskach wzdłuż tak zwanej Błękitnej Ścieżki. Niebieski kolor symbolizuje niebo, Ziemię i oceany. Celem stanowisk jest zwiększenie świadomości i poszerzenie wiedzy o zrównoważonym rozwoju.

Nagroda dla Grupy fischer jest efektem wieloetapowego procesu ewaluacji. Niezależny panel ekspertów pod przewodnictwem prof. Günthera Bachmanna, Sekretarza Generalnego niemieckiej Rady Zrównoważonego Rozwoju, wyłonił zwycięzców prestiżowej nagrody. German Sustainability Award to przyznawana w Niemczech nagroda za wybitne osiągnięcia ekologiczne w dziedzinie gospodarki, samorządów lokalnych i badań. Przy pięciu konkurencjach, ponad 800 uczestnikach i 2000 gościach jest to największy tego rodzaju konkurs w Europie.

Nagroda przyznawana jest przez fundację German Sustainability Award Foundation e.V. we współpracy z rządem federalnym Niemiec, najważniejszymi organizacjami samorządowymi, stowarzyszeniami branżowymi, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i ośrodkami badawczymi.

Firma powiązana:
fischer Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny