Akumulatorowe elektronarzędzia Makita z technologią CXT

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Akumulatorowe elektronarzędzia Makita z technologią CXT

Prym wśród nowoczesnych, niezawodnych i ergonomicznych elektronarzędzi wiedzie bez wątpienia znana nie od dziś marka Makita. Aby praca z użyciem ich elektronarzędzi była jeszcze łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, technicy firmy Makita wciąż opracowują nowe technologie. Jedną z nich jest technologia CXT, dedykowana elektronarzędziom zasilanym akumulatorem 12 V max (10,8 V).

aktualizacja: 2020-03-02 11:32:41

Technologia CXT - co to jest?

CXT, czyli z angielskiego Compact eXtreme Technology to wyjątkowa linia narzędzi, zasilanych akumulatorem Li-Ion 12V max (które są w pełni kompatybilne z linią 10.8 V). Technologia CXT to nowo zaprojektowana platforma akumulatora. Charakteryzuje ją wyjątkowa ergonomia, wytrzymałość i trwałość. Seria narzędzi akumulatorowych CXT to duża moc oraz wysoki poziom wytrzymałości konstrukcyjnej, która zapewnia stabilną pracę.

Dlaczego warto sięgnąć po narzędzia CXT?

Zalety systemu CXT 12V max to przede wszystkim szybkie ładowanie akumulatora i jego wyższa pojemność. To także wysoko ceniona przez użytkowników możliwość pracy w niskich temperaturach. Akumulatory z CXT mają system ochrony zapobiegający przeładowaniu lub rozładowaniu, charakteryzuje je mały rozmiar i lekkość. Akumulatory o pojemnościach 2.0Ah i 4.0Ah posiadają wskaźnik naładowania akumulatora.

Narzędzia z technologią CXT

System narzędzi z technologia CXT jest aktualnie stale rozwijany, a w jego skład wchodzą coraz to nowe elektronarzędzia. Aktualnie system CXT obejmuje kilkadziesiąt modeli wśród których możemy znaleźć wiertarko-wkrętarki, wiertarko-wkrętarki udarowe, klucze udarowe, wyrzynarki, zszywacze, młotowiertarki, radioodbiorniki budowlane, narzędzia wielofunkcyjne MultiTool, odkurzacz oraz nożyce do trawy. Poniżej krótko prezentujemy niektóre z nich.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe DF033 i DF333

Te 2-biegowe, ultra lekkie wiertarko-wkrętarki przeznaczone są do prac w trudno dostępnych miejscach. Płynna regulacja prędkości obrotowej spustem włącznika, zwiększona sztywność uchwytu narzędzia, dioda LED oświetlająca obszar roboczy z funkcją opóźnionego wygaszania oraz 20-stopniowa regulacja momentu obrotowego gwarantują niezwykle komfortową i ergonomiczną pracę. Istnieje możliwość zakupu maszyn wraz z akumulatorami i ładowarką lub bez.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa DF033
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa DF033
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa DF333
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa DF333

Akumulatorowa wiertarka kątowa DA332

Nowoczesna wiertarka kątowa DA332 zasilana akumulatorem 12V max to idealne narzędzie do pracy w prywatnym warsztacie. Jej niewielkie rozmiary i ergonomicznie zaprojektowany uchwyt pokryty antypoślizgową gumą sprawiają, że doskonale pracuje się nią w trudno dostępnych miejscach. Wiertarkę tę wyróżnia nadzwyczaj mała wysokość głowicy - tylko 63 mm.

Uchwyt wiertarski na kluczyk, regulacja prędkości obrotowej oraz wygodna do operowania dźwignia zmiany kierunku obrotów ułatwiają i przyspieszają pracę. Natomiast duża dźwignia włącznika i dioda LED oświetlająca obszar roboczy z funkcją opóźnionego wygaszania to nieocenione ułatwienie dla operatora urządzenia.

Akumulatorowa wiertarka kątowa DA332
Akumulatorowa wiertarka kątowa DA332

Akumulatorowe młotowiertarki HR140 i HR166

Niezwykle lekkie i kompaktowe młotowiertarki akumulatorowe HR140 i HR166 zasilane akumulatorem z technologią CXT gwarantują wysoką wydajność wiercenia. Młotowiertarki mają 2 tryby pracy: wiercenie i wiercenie z udarem, mocny silnik bezszczotkowy (HR166) oraz są lekkie i kompaktowe. Posiadają uchwyt narzędziowy SDS-PLUS oraz obudowę wyposażoną w amortyzację drgań i diodę LED oświetlającą obszar roboczy. Maks. średnica wiercenia w drewnie, w stali i betonie: 13/10/14 mm (HR140), 16 mm (HR166).

Akumulatorowa młotowiertarka HR140
Akumulatorowa młotowiertarka HR140
Akumulatorowa młotowiertarka HR166
Akumulatorowa młotowiertarka HR166

Akumulatorowa piła posuwowa JR103

Lekka i kompaktowa piła posuwowa JR103 dedykowana jest do cięcia drewna, tworzyw sztucznych i miękkiej stali. 2 dźwignie włącznika, obie z płynną regulacją obrotów to gwarancja wygodnej pracy, a technologia CXT to dodatkowo możliwość pracy w niskich temperaturach na wytrzymałym i szybko ładującym się akumulatorze o zwiększonej pojemności. Beznarzędziowa wymiana brzeszczotu zapewnia łatwość obsługi nawet początkującym użytkownikom.

Akumulatorowa piła posuwowa JR103
Akumulatorowa piła posuwowa JR103

Wyrzynarki akumulatorowe JV102 i JV103

Wyposażone w bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC) JV102 i JV103 to nowoczesne i trwałe urządzenia. Funkcja SOFT NO LOAD z możliwością jej wyłączenia w zależności od preferencji użytkownika sprawia, że włączenie maszyny na biegu jałowym bez obciążenia powoduje obniżenie obrotów oraz wibracji. W ten sposób operator może skutecznie i precyzyjnie przyłożyć brzeszczot w żądane miejsce rozpoczęcia pracy.

W momencie dociśnięcia narzędzia do materiału układ elektroniczny przywraca pełną moc znamionową urządzenia. 3-stopniowa regulacja podcinania oraz opcja cięcia prostego dają duże możliwości wykorzystania urządzenia. Regulacja częstotliwości skoków za pomocą pokrętła, funkcja blokady wyłącznika i funkcja łagodnego rozruchu zapewniają bezpieczną i sprawną pracę. Beznarzędziowa wymiana brzeszczotu oraz system wydmuchu wiórów z linii cięcia składają się na dodatkową ergonomię pracy operatora.

Płyta podstawy wykonana jest z odlewanego pod ciśnieniem aluminium i można ją odchylać w obie strony o 45°. Oczywiście oba urządzenia są wyposażone w akumulatory z technologią CXT.

Wyrzynarka akumulatorowa JV102
Wyrzynarka akumulatorowa JV102
Wyrzynarka akumulatorowa JV103
Wyrzynarka akumulatorowa JV103

Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne TM30D

Słowo "wielofunkcyjne" w przypadku tego urządzenia wyposażonego w technologię CXT nie jest absolutnie przesadzone! To bezprzewodowe narzędzie wielofunkcyjne jest przeznaczone do piłowania i cięcia drewna, tworzywa sztucznego, gipsu, metali nieżelaznych oraz elementów mocujących (np. niehartowanych gwoździ czy zszywek). Może być także używane do cięcia miękkich płytek ściennych, jak również do szlifowania na sucho oraz skrobania niewielkich powierzchni.

Idealnie sprawdzi się również w trudno dostępnych zakamarkach oraz przy cieciu w pobliżu krawędzi. Możliwość elektronicznego doboru prędkości oscylacyjnej przy pomocy przełącznika nastawczego pozwala na wysoką wydajność pracy, a łagodny rozruch oraz utrzymanie stałej prędkości oscylacyjnej umożliwiają precyzyjne przyłożenie narzędzia do obrabianego materiału.

Dodatkową zaletą narzędzia wielofunkcyjnego TM30D jest możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia odsysającego w celu zmniejszenia pyłu powstającego w trakcie szlifowania.

Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne TM30D
Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne TM30D

Akumulatorowy odbiornik radiowy MR052

A co gdyby tak praca mogła być jeszcze przyjemniejsza? Z niewielkim radiem MR052, które może pracować nawet w ujemnych temperaturach, to możliwe! Malutki, kompaktowy, a ma wszystko to, co odbiornik radiowy posiadać powinien: automatyczne i manualne wyszukiwanie stacji radiowych, cyfrowe sterowanie głośnością oraz możliwość zapamiętania 5 stacji radiowych. Zasilany jest nową serią akumulatorów 12V max i wyposażony we wskaźnik niskiego poziomu naładowania akumulatora. To idealne urządzenie do prywatnego warsztatu.

Akumulatorowy odbiornik radiowy MR052
Akumulatorowy odbiornik radiowy MR052

Wyjątkowa NOWOŚĆ! Akumulatorowy klucz zapadkowy WR100

Akumulatorowy klucz zapadkowy Makita WR100 to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ręcznych grzechotek. Przyspiesza i ułatwia o pracę, jak również może być stosowany w miejscach trudno dostępnych, gdzie nie ma przestrzeni na ruch ręką. Poręczne elektronarzędzie wykonane w Compact Extreme Technology (CXT) i wyposażone jest w obudowę o podwyższonej odporności na pył i wilgoć (technologia XPT). Jest ono elektrycznym odpowiednikiem grzechotkowych kluczy pneumatycznych wykorzystywanych przeważnie w warsztatach mechanicznych czy działach utrzymania ruchu zakładów przemysłowych.

Makita WR100D posiada mechanizm zapadkowy z mechanicznym przełącznikiem kierunku obrotów znajdującym się na jego obudowie (głowicy) oraz przelotowe gniazdo sześciokątne 13 mm. Mocuje się w nim adaptery do nasadek z zabierakami 3/8" lub 1/4". Oba znajdują się na standardowym wyposażeniu klucza. Ten rodzaj mocowania ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie możemy nim przelotowo montować/demontować nakrętki sześciokątne 13 mm na prętach gwintowanych M8. Dlatego klucz Makita WR100D może być wykorzystywany w budownictwie np. do skręcania szalunków, i w pracach instalacyjnych, np. podczas montażu ciągów rurowych.

Akumulatorowy klucz zapadkowy WR100
Akumulatorowy klucz zapadkowy WR100

Do zapoznania się z pozostałą ofertą narzędzi 12 V max (10,8 V) zapraszamy na www.makita.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny