Koszty budowy domu - schody

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Koszty budowy domu - schody

Schody wewnętrzne zaprojektowanie dla projektu HomeKONCEPT 72 G2, to rozwiązanie chyba najprostsze z możliwych. Są proste jednobiegowe, bez spocznika i stopni zabiegowych (o kształcie klina). Prosta forma ma istotne zalety. Takie schody łatwo wykonać z każdego materiału, zajmują niewiele miejsca i są dość wygodne, bez problemu da się wnieść po nich również duże przedmioty, takie jak meble.

Schody znajdują się w salonie, ale nie są wyeksponowane, gdyż umieszczono je z boku i w sporej części za ścianą. Oszczędzono więc miejsce nie robiąc klatki schodowej, ale równocześnie nie czyniąc ze schodów istotne go elementu wystroju wnętrz.

Nic więc dziwnego, że zdecydowano się na konstrukcję żelbetową - niespecjalnie efektowną, lecz solidną i tanią, a w tym przypadku również łatwą do wykonania. W takiej sytuacji o ich ostatecznej prezencji zadecyduje sposób wykończenia. Najtańsze będą przy tym płytki (gres) oraz drewno krajowe, gatunki egzotyczne będą zaś nawet kilkakrotnie droższe.

Oczywiście, zamiast żelbetowych można wykonać również schody drewniane, metalowo-drewniane, lub modułowe (gotowe). Jednak i tak nie będą one wyeksponowane. Również zastosowanie jakiejś efektownej balustrady jest niecelowe, bo i tak nie bardzo będzie ją widać.

Koszty wykonania schodów

SCHODY MATERIAŁ [zł] ROBOCIZNA [zł] RAZEM [zł]
Schody żelbetowe wykończone drewnem krajowym 7000 4000 11 000
rozwiązanie alternatywne
Schody żelbetowe wykończone płytkami (gres) 4000 3500 7500
Schody modułowe 6000 2000 8000

Opracowanie cen i komentarz: Jarosław Antkiewicz
fot. otwierająca: Atrium

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!