Technologia budowy domu z płyt zrębkowo-cementowych

Technologia budowy domu z płyt zrębkowo-cementowych

Płyty zrębkowo-cementowe, z których robi się szalunek wypełniany następnie betonem, to kolejny pomysł na szybkie wznoszenie ścian.

Specyfika technologii płyt zrębkowo-cementowych polega na tym, że szalunku już się nie rozbiera (stąd nazywa się go traconym), a płyty przeznaczone na ściany zewnętrzne mają od razu przymocowaną izolację ze styropianu. Po zabetonowaniu otrzymujemy więc już ocieploną, żelbetową ścianę nośną, którą wystarczy w dowolny sposób otynkować od zewnątrz i od środka.

Płyty zrębkowo-cementowe mają wprawdzie standardowe wymiary, ale ich przycięcie i wykonanie nietypowego elementu nie jest najmniejszym problemem.

Technologia budowy domu z płyt zrębkowo-cementowych - schemat
Płyty zrębkowo-cementowe jako szalunek tracony.

Redaktor: Jarosław Antkiewicz
fot. otwierająca Velox

Jarosław Antkiewicz
Jarosław Antkiewicz

Człowiek wielu zawodów, instalator z powołania i życiowej pasji. Od kilkunastu lat związany z miesięcznikiem i portalem „Budujemy Dom”. W swojej pracy najbardziej lubi znajdywać proste i praktyczne rozwiązania skomplikowanych problemów. W szczególności propaguje racjonalne podejście do zużycia energii oraz zdrowy rozsądek we wszystkich tematach związanych z budownictwem.

W wolnych chwilach, o ile nie udoskonala czegoś we własnym domu i jego otoczeniu, uwielbia gotować albo przywracać świetność klasycznym rowerom.

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz