Domy budowane w technologi BrickWood - szybciej i taniej niż myślisz

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Domy budowane w technologi BrickWood - szybciej i taniej niż myślisz

Rodzinna firma CONSTRACT z Wałdyk w woj. warmińsko-mazurskim od ponad 25 lat specjalizuje się w produkcji elementów drewnianych dla przemysłu meblarskiego. Początki działalności były bardzo skromne, ponieważ produkcja mebli i schodów od jakiej zaczynali, odbywała się w jednej małej hali z udziałem kilku pracowników.

aktualizacja: 2022-11-16 11:38:02

Od początku istnienia firmy szczególny nacisk postawiono na rozwój i inwestycje. Efektem tego jest świetnie wykształcona kadra oraz rozbudowany park maszynowy o najnowocześniejsze obrabiarki do elementów drewnianych i płyt. Dziś firma może poszczycić się ponad 800 pracownikami, w szczególności, że wielu pracowników pracuje tu całymi rodzinami.

CONSTRACT współpracuje z najlepszymi wiodącymi na świecie firmami, a jej pozycję na rynku producentów meblarskich można z powodzeniem określić jako pewną i stabilną.

Firma CONSTRACT jest również głównym, strategicznym i tytularnym sponsorem klubu sportowego KS CONSTRACT LUBAWA, rozgrywającego w najwyższej lidze futsalu. Klub powstały w 2012 roku jako amatorska drużyna, po wielu rozgrywkach ligowych, w 2019 roku awansował do Ekstraklasy, a debiut ten zakończył tytułem Wicemistrza Polski i zdobyciem Pucharu Polski. Klub KS CONSTRACT LUBAWA wykształcił wielu wybitnych sportowców i reprezentantów Polski w futsalu.

Dom budowany z Bloczków BrickWood

W produkcji firma CONSTRACT wykorzystuje najnowsze i najefektywniejsze technologie, wśród których niewątpliwą chlubą jest produkt flagowy - opatentowana technologia BrickWood, prefabrykowana cegła, której innowacyjność i pozytywną ocenę właściwości użytkowych potwierdził po ponad trzech latach badań i testów, Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, przyznając Krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2020/1548.

Technologia BrickWood została zarejestrowana jako patent w USA. Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych potwierdziło, że cegły BrickWood są użytecznym wynalazkiem spełniającym wszelkie wymogi sztuki budowlanej.

Ideą twórców marki BrickWood było stworzenie alternatywy dla coraz droższych mieszkań i w to miejsce za podobną cenę danie możliwości wybudowania ekologicznego energooszczędnego domu, na co pozwala technologia wykorzystująca innowacyjną prefabrykowaną cegłę.

Bloczki BrickWood zbudowane z wełny mineralnej i okalającej ją płyty OSB, wsparte słupkami nośnymi i tzw. topem, mocuje się za pomocą pianki montażowej i wkrętów. Wkładany pomiędzy poszczególne bloczki łącznik, spaja je ze sobą, tworząc ścianę budynku. Gotową konstrukcję budynku ociepla wełną skalną, a wykończenie elewacji można kreować dowolnie. W efekcie powstaje nowoczesny, energooszczędny dom, ekonomiczny w użytkowaniu i przyjazny dla środowiska.

Dom budowany z Bloczków BrickWood

Dom budowany z Bloczków BrickWood

Wszystkie domy budowane w technologi BrickWood bez względu na zastosowaną najwyższej jakości izolację, są energooszczędne. W/g obowiązujących przepisów o energooszczędności stanowi stopień przenikalności budynku, który powinien osiągnąć poziom 0,20 W/m2K.

Do produkcji bloczków BrickWood wykorzystuje się ekologiczne materiały najwyższej jakości. Współpracujemy z najlepszymi producentami na rynku jak np. Ursa, Dorken, Krono.

Niewątpliwą przewagą materiałów BrickWood jest wysoka precyzja wykonania i powtarzalność. Pozwala to na skrócenie procesu budowlanego, a w przypadku łatwiejszych konstrukcji – samodzielny montaż elementów przez Inwestora przy użyciu podstawowych narzędzi jak młotek i wkrętarka.

W praktyce budowa domu w technologii BrickWood trwa 3-4 tygodnie od wejścia ekipy budowlanej na przygotowany fundament. Po tym czasie właściciele otrzymują budynek w stanie surowym zamkniętym, z gotową elewacją zewnętrzną, drzwiami, oknami i dachem - a wszystko to w cenie zbliżonej do kosztów zakupu mieszkania o podobnej powierzchni.

Ten nowatorski produkt ściśle odpowiada wyśrubowanym normom stawianym dzisiejszemu budownictwu. Budynki z niego wykonane są energooszczędne, łatwe w budowie i trwałe. Ponadto proces budowlany można prowadzić także w okresie jesienno-zimowym.

Firma CONSTRACT jest również głównym, strategicznym i tytularnym sponsorem klubu sportowego KS CONSTRACT LUBAWA, rozgrywającego w najwyższej lidze futsalu. Klub powstały w 2012 roku jako amatorska drużyna, po wielu rozgrywkach ligowych, w 2019 roku awansował do Ekstraklasy, a debiut ten zakończył tytułem Wicemistrza Polski i zdobyciem Pucharu Polski. Klub KS CONSTRACT LUBAWA wykształcił wielu wybitnych sportowców i reprezentantów Polski w tej dziedzinie sportu.


https://brickwood.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły