TV Budujemy Dom - telewizja poradnikowa. 12 najpopularniejszych filmów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
TV Budujemy Dom - telewizja poradnikowa. 12 najpopularniejszych filmów

TV Budujemy Dom to telewizja poradnikowa, której głównym celem jest pomaganie Wam w wyborze produktów, budowie i użytkowaniu domu. Zapraszamy do oglądania - na pewno znajdziesz tu przydatne tematy. A w tym artykule... 12 najczęściej oglądanych filmów 2018 roku.

12. Piec (koza grzewcza) Jøtul F 373 Advance - montaż krok po kroku

Jøtul F 373 Advance to nowoczesny piec znanego norweskiego producenta palenisk żeliwnych, zdobywca "Red Dot Design Award", czyli Oscara w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Piece wolno stojące - zwane też kozami grzewczymi - stały się przebojem w naszych domach. Zapewniają i piękne widoki ognia, i potężną dawkę ciepła na życzenie. A do tego nie przyczyniają się do niskiej emisji, bo spełniają najwyższe wymogi Unii Europejskiej co do czystości spalania.

Śledziliśmy kamerą montaż pieca, ciesząc się obecnością niezwykle sympatycznej mamy inwestorki i jej dzieci. Zgodzili się wystąpić w filmie...

11. Największe drzwi zewnętrzne, brama garażowa taka jak elewacja? Nowości Hörmann

Co można zobaczyć w Warszawie w nowym największym salonie firmy Demo-Projekt, przedstawiciela firmy Hörmann? Bramę garażowa o współczynniku przenikania ciepła 1,0 W/(m²•K), czyli ciepłą jak okno. Bramę segmentową Hörmann dla domu z drzwiami przejściowymi w środku. Zewnętrzne drzwi aluminiowe ThermoCarbon o wysokości do 3 metrów! Wyglądają niezwykle szykownie wpisane w nowoczesną architekturę.

Nam najbardziej spodobała się brama fasadowa Hörmann - obłożona materiałem, z którego wykonana została elewacja. Można ją obłożyć drewnem, metalem, ceramiką, tworzywem sztucznym lub innym materiałem i... patrząc na elewację budynku, możemy się tylko domyślać, że w budynku jest też garaż.

10. Idealny dom dla niepełnosprawnych. Dom pana Leszka

Pan Leszek od 12 lat musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Zbudował sobie dom przyjazny, który nie ogranicza jego trudnego życia. Na jakiej wysokości umywalka, jakiej szerokości korytarze, jak zaprojektować łazienkę dla niepełnosprawnych, na jakiej wysokości powiesić szafki w kuchni? Pan Leszek celująco odpowiedział na te pytania - dom jest wzorcowy, nie tylko dla osób niepełnosprawnych!

Pan Leszek o swoim domu mówi, że to opowieść o... wolności. A widzowie? Na Facebooku kilkadziesiąt osób wyraziło się z entuzjazmem o tym niezwykle przemyślanym domu i jego twórcy.

9. Renowacja elewacji krok po kroku. Jak przygotować ściany? Jaką farbę elewacyjną wybrać?

Film, który pokazuje krok po kroku jak z elewacji usunąć organiczne naloty, a potem umyć i pomalować ściany. Po tych zabiegach dom jak nowy! Rozwiązana i produkty GREINPLAST okazują się niezwykle skuteczne. Jeśli więc wziąć pod uwagę, że trwałość systemu ociepleń szacowana jest na 25-30 lat, tylko regularne odświeżanie elewacji, zapewni jej trwałość i piękno przez ten długi czas.

8. Ogrzewanie podłogowe - najczęściej zadawane pytania

Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym? Czy ogrzewanie podłogowe jest wystarczające, by ogrzać dom? Czy eksploatacja ogrzewania podłogowego jest tańsza od tradycyjnych grzejników? Na najczęstsze pytania o ogrzewanie podłogowe odpowiada ekspert na filmie PURMO. Stylistyka tego wideo - połączenie krótkich treściwych odpowiedzi z grafiką - okazały się bardzo trafnym i eleganckim sposobem przekazu.

7. Płyty betonowe wielkogabarytowe na podjazd, chodnik i taras. Jak się układa, jakie mają cechy?

Płyty wielkoformatowe Bruk-Bet. Śmiało można powiedzieć - przebój, jeśli chodzi o wykończenie podjazdu i chodników przed domem. Płyty wielkoformatowe są dziś także materiałem do wykończenia tarasu. Dom o tak jednolitej stylistyce, staje się niezwykle elegancki. Śledziliśmy kamerą układanie płyt wokół domu i... jesteśmy na tak. Świetny materiał.

6. Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna

Dom inteligentny można porównać do nowoczesnego samochodu, który dba o bezpieczeństwo i wygodę podróżnych bez ich angażowania w pracę systemów. Podobnie nowoczesny dom - wie, jaka jest temperatura na dworze, jaka wilgotność gleby; wie, że otwarte jest okno albo zawór do wody; wie kiedy dom ogrzać, kiedy schłodzić, kiedy zamknąć albo uchylić okno, kiedy podlać ogród - wszystko bez ingerencji mieszkańców.

To pierwszy z trzech filmów z firmą Grenton - polskim producentem systemu domu inteligentnego.

5. Szpachlowanie ścian - dziura , obicie, pęknięcie. ZRÓB TO SAM

Fabularna historia: Trzech właścicieli domów zna Krzysztofa Skibniewskiego, naszego eksperta od prac wykończeniowych. W każdym domu jest uszkodzenie tynku do naprawienia: pęknięcie, dziura, obity narożnik. Pod wodzą pana Krzysztofa, naprawy wykonują sami właściciele. Do napraw użyli produktów Acryl Putz Śnieżki - i amatorzy, i szpachle sprawdzili się znakomicie!

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

4. Zamiast kotła węglowego - powietrzna pompa ciepła! Neoheat Fuji Electric

Nie chcecie dłużej palić węglem? Na jakie źródło ciepła wymienić kocioł, jeśli w domu mamy tradycyjne grzejniki? Inspirujące doświadczenie państwa Kołodziejczaków, właścicieli 30-letniego domu o powierzchni 190 m2. Właściciele w swojej kotłowni wymienił kocioł węglowy na... powietrzną pompę ciepła Neoheat Fuji Electric. Wymienili i zapomnieli, że mają źródło ciepła, bo pompa jest bezobsługowa.

Koszty ogrzewania? Koszt energii elektrycznej przez rok za ogrzewanie i grzanie c.w.u. w domu państwa Kołodziejczaków to 3200 zł. Ogrzewanie kotłem na ekogroszek kosztowało 4200 zł na rok (4 tony węgla). Inspirujące - ten film na pewno daje do myślenia właścicielom kotłów na węgiel...

3. Program Czyste powietrze - w pytaniach i odpowiedziach

W tym cyklu zebraliśmy najczęstsze pytania o program "Czyste powietrze". Na pytania odpowiada Anna Ewa Król - Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, twórca programu „czyste powietrze”. Zachęcamy do zadawania kolejnych pytań, na które Fundusz odpowie.

2. Ile paneli fotowoltaicznych zainstalować? Ile to będzie kosztowało? Czy są dopłaty?

Film trafił w swój czas. Własna elektrownia słoneczna jest przedsięwzięciem wreszcie opłacalnym. Realny czas zwrotu to 7-8 lat. W naszym wieloodcinkowym cyklu omawiamy wszystkie aspekty doboru instalacji, montażu. Przypomnijmy: Dla nowych domów jednorodzinnych typowa instalacja fotowoltaiczna ma moc 3,5 - 4 kWp. Panele zajmują na dach odpowiednio: 23,8 - 27,2 m² powierzchni.

Jeśli w domu planowane jest ogrzewanie elektryczne, instalacja fotowoltaiczna powinna mieć moc powyżej 5 kWp. 4,5 tys zł - to średni koszt instalacji o mocy 1 kWp. Zakładany czas pracy instalacji to minimum 25 lat. I jeszcze ważne co? Gminy dają dopłaty, a w programie "Czyste powietrze" można dostać preferencyjny kredyt na inwestycję w fotowoltaikę.

1. Klimatyzator przenośny - czy poradzi sobie z upałem?

74 tys. wyświetleń w cztery miesiące! A wszystko z powodu upałów, które trapiły widzów tego lata. Klimatyzator przenośny obniży temperaturę w pomieszczeniu, w którym stoi. Nie warto kupować zbyt wydajnego urządzenia, bo zamiast schłodzić powietrze, będzie je intensywnie wymieniało. Pan Waldemar Jarzynka, nasz ekspert ze swadą wprowadzał widzów w temat. Warto zobaczyć.

Zapraszamy do oglądania filmów TV Budujemy Dom. Powstają z myślą o Was, są odpowiedzią na Wasze pytania, dylematy i pasje. Jeśli chcecie, by powstał film na konkretny temat - dajcie znać. Zapraszamy na kanał TV Budujemy Dom na YouTube (tvbudujemydom.pl).

Andrzej Papliński
andrzej.paplinski@budujemydom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA