Wanna z hydromasażem musi być funkcjonalna, a nie do zabawy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wanna z hydromasażem musi być funkcjonalna, a nie do zabawy

Celowo nie dokupiłam akcesoriów typu radio, bo dla mnie wanna z hydromasażem musi być funkcjonalna, a nie do zabawy. W praktyce najpotrzebniejsze są automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania wanny po kąpieli - mówi Agnieszka, Członkini Klubu Budujących Dom, która wannę z hydromasażem użytkuje od 10 lat (obecny model od 2 lat).

Narożna wanna z masażem wodno-powietrznym i chromoterapią
Narożna wanna z masażem wodno-powietrznym i chromoterapią

Parametry łazienki: z wanną 8 m2, z prysznicem 8 m2; wentylacja grawitacyjna; c.w.u. w zasobniku o poj. 150 l ogrzewana kondensacyjnym kotłem na gaz z sieci; woda ze studni z odprowadzeniem do szamba.

Parametry urządzeń z hydromasażem:

 • Wanna – z akrylu, z masażem wodno-powietrznym, pulsacyjnym i chromoterapią (jednopunktowe, wielokolorowe oświetlenie LED). Wyposażenie – funkcja automatycznej dezynfekcji i osuszania instalacji; elektroniczny sterownik. Bez akcesoriów. 

 • Panel prysznicowy z hydromasażem – z hartowanego szkła, dł. 160 cm. Wyposażenie – 3 dysze z masażem igiełkowym, manualne sterowanie temperaturą i siłą masażu.

Liczba użytkowników: 2 dorosłe osoby.

Decyzja: w poprzednim domu z chęcią używałam wanny z jacuzzi, bo unikam publicznych kąpielisk. Dawała skuteczny relaks po dniu pracy. Nowy dom również zaopatrzyłam w hydromasaż, ponieważ poprzednia wanna była bezawaryjna. Sprawdził się jej producent i serwis oraz wysokiej jakości materiały z których została wykonana.

Już nie potrzebuję czteroosobowej wanny jacuzzi, dlatego w tej samej firmie wybrałam model o mniejszej pojemności i z innymi funkcjami. W praktyce najpotrzebniejsze są automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania wanny po kąpieli. Wanna jest nieduża, dlatego nie mam modelu z podgrzewaniem wody. Kupiłam natomiast wersję z chromoterapią i możliwością kąpieli z zapachowymi olejkami. Kierowałam się głównie chęcią osiągnięcia przyjemnego nastroju podczas masażu.

Celowo nie dokupiłam akcesoriów typu radio, bo dla mnie wanna musi być funkcjonalna, a nie do zabawy. Z akcesoriami wanna byłaby droższa. Postawiłam natomiast na wysokiej jakości materiały i doświadczonego producenta. Model wybrałam w specjalistycznym salonie, ale zamówiłam go przez Internet. Wielkość wanny dopasowałam do powierzchni łazienki. W trakcie budowy domu od razu przygotowałam dla wanny w prywatnej łazience odpowiednią instalację elektryczną. Wannę i prysznic zamontowali hydraulicy.

Dla właścicielki najważniejsze były funkcje automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania wanny, a nie dodatkowe akcesoria, tj. radio i relingi W drugiej łazience umieszczono kabinę z panelem do hydromasażu Panel z hartowanego szkła ma regulowane 3 dysze do masażu igiełkowego i regulowaną deszczownicę
Dla właścicielki najważniejsze były funkcje automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania wanny, a nie dodatkowe akcesoria, tj. radio i relingi W drugiej łazience umieszczono kabinę z panelem do hydromasażu Panel z hartowanego szkła ma regulowane 3 dysze do masażu igiełkowego i regulowaną deszczownicę

Wanna z hydromasażem - porady i przestrogi:

 • Nie wahałam się kupić wanny i prysznica z hydromasażem, bo dowiedziałam się w urzędzie gminy, że na mojej ulicy szybko ruszy budowa miejscowego wodociągu i kanalizacji. Od 2 lat czerpię wodę z własnej studni i odprowadzam ścieki do szamba, ale wyczekiwane sieci lokalne są już niemal pod moim domem, co jest dla domowego budżetu świetną perspektywą – koszty kąpieli spadną i będę mogła częściej korzystać z wanny. Masaże w wannie biorę raz w tygodniu, nalewając ok. 80–100 l wody. Opróżniam szambo co 3–4 tygodnie, każdorazowo za 248 zł.

  Z uwagi na hydromasaż, uzdatniam studzienną wodę filtrem mechanicznym i kolumną odżelaziającą, ale wanna ma też własne filtry. Dysze nie zarastają kamieniem, więc wanna jest łatwa w pielęgnacji. Dezynfekuję ją raz w miesiącu.
   
  Zdecydowanie bardziej wolę brać kąpiel z masażem w wannie. Prysznic jest urządzeniem praktycznym, ale uzupełniającym. Chętnie korzystam z chromoterapii. Ponieważ używam masażu powietrznego, kupuję specjalne niepieniące się płyny do kąpieli. Nie brakuje mi funkcji podgrzewania wody.

 • W markecie budowlanym wybrałam wysokiej jakości panel z hydromasażem. Oprócz regulowanych dysz do masażu, ma regulowaną deszczownicę, co polecam. Raz w miesiącu myję panel środkiem odkamieniającym. Funkcję masażu pod prysznicem włączam raz w tygodniu.

Wanna z hydromasażem - koszty:

 • wanna 5000 zł; 
 • panel prysznicowy 2700 zł.

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość iwona1103

19 Mar 2015, 16:39

witam jaki model jest tej wanny?

time image

Gość kuba

16 Lis 2014, 18:38

Jak można wykąpać się w 80l wody? Przecież to będzie około 10cm wody. Nawet po wejściu do wanny poziom wody wzrośnie (zależnie od tuszy użytkownika) najwyżej do kilkunastu cm, a siedzenia w kałuży wody kąpielą raczej nazwać nie można. Chyba się Pani coś pomyliło...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny