Blat kuchenny z konglomeratu kamiennego za 8000 zł

Blat kuchenny z konglomeratu kamiennego za 8000 zł

Nie mieliśmy dużego pola manewru, żeby zwiększyć ilość blatów. Powierzchnię składowania rozbudowaliśmy o dwa blaty na barku, a roboczą - dzięki większej szerokości blatu w ciągu w samej kuchni, wynoszącą 85 cm. Mimo tych zabiegów, przestrzeni roboczej jest trochę za mało... - mówią Agnieszka i Tomek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy blaty kuchenne użytkują od 3 lat.

Parametry kuchni: powierzchnia 6 m2, otwarta na pomieszczenia dzienne.

Liczba użytkowników kuchni: 2 dorosłe osoby.

Rodzaj blatów kuchennych: z konglomeratu kamiennego.

Wymiary: 85 x 300 cm blat w ciągu, 50 x 170 cm wyższy blat na barku, 35 x 170 cm niższy; na wysokości 85 i 120 cm od podłogi.

Ułożenie i wykończenie: w kształt litery L i w dwóch rzędach na barku; wersja konglomeratu - mat.

Dwa blaty z konglomeratu
Dzięki dwóm blatom na barku, powiększyła się w kuchni przestrzeń użytkowa

Decyzja: meble do kuchni i blat z konglomeratu zamówiliśmy w polskiej rodzinnej firmie. Wybraliśmy konglomerat ze względu na jego wygląd i wytrzymałość. Nie chcieliśmy prawdziwego kamienia, np. granitu, bo jest zimny w dotyku.

W strefie kuchennej literę L tworzy jeden monolityczny element, więc nie mamy łączeń na blacie. Są jednak przy zlewozmywaku, wykonanym również z konglomeratu, ale w kontrastowym kolorze. Żeby nie mieszać zbyt wielu materiałów, tak samo wykończyliśmy również przestrzeń między blatem i wiszącymi szafkami kuchennymi oraz dwa podręczne blaty na barku.

Rodzice mają blaty błyszczące, na których widać odciski palców i plamy. Ostrzegali, że są uciążliwe w pielęgnacji, dlatego my zdecydowaliśmy się na praktyczniejsze, matowe. Ciepły, jasny odcień konglomeratu kontrastuje z ciemnymi meblami kuchennymi, ale koresponduje z podłogami, przykrytymi płytami gresu.

Pod względem kolorystycznym, wychodziliśmy z założenia, że mniej znaczy więcej. Pod względem użytkowym, postawiliśmy na jakość i trwałość.

Blaty z matową powierzchnią
Na matowej powierzchni nie widać śladów palców i plam
Pochylnia ociekowa przy zlewozmywaku
W konglomeracie, przy zlewozmywaku, wykonano pochylnię ociekową
Blat z konglomeratu, zlicowany z parapetem okna
Blat z konglomeratu, zlicowany z parapetem okna, pomieścił płytę indukcyjną i zlewozmywak

Blat kuchenny z konglomeratu kamiennego - porady i przestrogi:

  • Jesteśmy bardzo zadowoleni z blatów z konglomeratu. Ładnie wyglądają, mają wszechstronną odporność, są ciepłe w dotyku i naprawdę praktyczne w użytkowaniu i pielęgnacji. Decydując się, zgodnie z zaleceniem wykonawców, na zlicowanie blatu z oknem, za późno znaleźliśmy wylewkę przy zlewozmywaku, którą można wyciągać i łamać. Zwykła, którą zamontowaliśmy, nie pozwala na pełne otwarcie okna. Możemy je jedynie uchylić, a to wystarcza do przewietrzenia kuchni.

    Inna rekomendacja fachowców, dotycząca wykonania w konglomeracie pochylni ociekowej, zdaje egzamin w stu procentach. Jest przydatna i łatwa do utrzymania czystości. Szkoda jednak, że mamy łączenie na styku zlew i blat. Wszelkie łączenia to miejsca potencjalnego przecieku wody, osadzania się kamienia z wody i brudu. Blaty zwykle przecieramy wilgotną ściereczką, a jeśli są na nich plamy - środkiem myjącym lub czyszczącym. Blat nie reaguje na gorące garnki, kwas z owoców. Ale do krojenia wędlin, mięsa, warzyw, używamy jednak desek.

  • Kuchnia w gotowym projekcie, który zrealizowaliśmy, od początku była mała. Nie mieliśmy dużego pola manewru, żeby zwiększyć ilość blatów. Powierzchnię składowania rozbudowaliśmy o dwa blaty na barku, a roboczą - dzięki większej szerokości blatu w ciągu w samej kuchni, wynoszącą 85 cm. Mimo tych zabiegów, przestrzeni roboczej jest trochę za mało. Brakuje ok. 80 cm blatu roboczego.

  • Jesteśmy zadowoleni z zastosowania konglomeratu nad blatami, bo rozciąga optycznie ich rozmiar i jest tak samo łatwy do pielęgnacji. Na całą kuchnię z blatami czekaliśmy 5 tygodni, montaż trwał 2 dni. 
Ściana nad blatem z konglomeratu
Konglomeratem wykończono również ścianę nad blatem
Zlewozmywak
Wylanie z tego samego konglomeratu zlewozmywaka zapobiegłoby osadzaniu się kamienia z wody na łączeniu

Koszty zakupu i montażu blatu kuchennego z konglomeratu kamiennego:

  • 8000 zł.

Zobacz ofertę blatów kuchennych SWISS KRONO

Lilianna Jampolska

Lilianna Jampolska
Lilianna Jampolska

Od ponad dwudziestu lat w przystępny sposób opisuje domy i ogrody Czytelników. Współpracowała z kilkoma znanymi poradnikami budowlanymi. Jest autorką tekstów i zdjęć. W wolnych chwilach z przyjemnością zajmuje się własnym ogrodem.

Metodą permakulturową uprawia w nim zarówno rośliny ozdobne, jak i zioła, warzywa itp. Amatorsko interesuje się architekturą, ogrodnictwem, ornitologią, sportem, filmem. Uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i miejsca. Jeżeli potrzebuje wypocząć, najchętniej wyjeżdża nad morze, poza sezonem wakacyjnym.

Komentarze

Gość ja2014
19-08-2018 00:01
aglomarmur to jest tgzw konglomerat marmurowy nadaje sie na parapety ewentualnie na blacik łazienkowy ze względu na swoją miękką strukturę.Gwarancją dobrej jakości blatów kuchennych na lata jest kamień naturalny oraz kwarcogranit lub jeżeli kieszeń zasobniejsza to lapitec czyli ...
Gość ja2014
18-08-2018 23:33
Na zdjęciach są blaty z kompozytu a nie konglomeratu to potężna różnica
Gość mariopablo
08-05-2018 18:12
Blaty wykonywane z konglomeratów cieszą się ostatnio dużą popularnością. Jednym z częściej wybieranych konglomeratów jest aglomarmur. Materiał ten świetnie sprawdza się jako wykończenie kuchennych blatów. W przeciwieństwie do naturalnych kamieni posiada dużo lepsze parametry ...
Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz