Jakie nowoczesne rozwiązania warto wziąć pod uwagę, wybierając baterie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie nowoczesne rozwiązania warto wziąć pod uwagę, wybierając baterie?

Zacznijmy może od kuchni - tu liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Obecnie poszukujemy urządzeń, które pełnią więcej niż jedną funkcję. Tak jak telefon dawno przestał już służyć wyłącznie do rozmów, tak i baterie mogą być wielofunkcyjne.

Dobrym przykładem są baterie filtrujące wodę: nie dość, że nie musimy już kupować wody butelkowanej, to jeszcze dbamy o środowisko. W ciągu pół roku dorosła osoba może wygenerować nawet 200 kg plastiku tylko z butelek po wodzie mineralnej.

W łazience natomiast stawiałabym na rozwiązania oszczędnościowe i proekologiczne. Dzięki dobrze dobranym bateriom możemy sporo zaoszczędzić. Weźmy pod lupę 4-osobową rodzinę mieszkającą w mieszkaniu (bez ogródka). Zużycie wody możemy podzielić na kategorie, aby było łatwiej liczyć. Pierwsza to umywalka + zlewozmywak (25%), druga zaś - wanna/natrysk + WC + pralka, zmywarka (75%).

Typowe baterie kuchenne i umywalkowe zużywają 12 l/min, a zlewozmywakowe i umywalkowe oszczędne - 6 l/min. Jeśli miesięczne zużycie wody w takim gospodarstwie to około 16 m³/m-c, a dzięki bateriom oszczędnościowym można je zredukować o 12,5%, to mamy rocznie 24 tysiące litrów wody mniej. Warto sobie policzyć, jaka to oszczędność finansowa.

Katarzyna Pluta
Marketing Manager KFA Armatura
fot. otwierająca: KFA Armatura

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!